خانه > مقالات > چه چیزی درون سرداب وینترفل است که باعث اهمیت آن شده؟ نگاهی به اسرار نهفته درون مقبره باستانی استارک ها

چه چیزی درون سرداب وینترفل است که باعث اهمیت آن شده؟ نگاهی به اسرار نهفته درون مقبره باستانی استارک ها

سرداب وینترفل برای مدت زیادی است که به عنوان یک لوکیشن مهم در بازی تاج و تخت شناخته میشود. از زمانی که ند رابرت را در فصل اول برای دیدار با مقبره خواهرش لیانا میبرد شاهد اهمیت آن بوده ایم اما نقش این سرداب به مراتب در فصل پایانی تبدیل به یک استیج بزرگ شده. این موضوع بینندگان را به این سوال هدایت میکند که چه چیزی میتواند درون سرداب در روند فصل پایانی تاثیر گذار باشد؟

آدر کبیر

همه ما میدانیم که چگونه و چرا قلعه های زیادی در وستروس اسم هایشان را گرفتند. از کسترلی راک گرفته تا استورمز اند… اما دلیل نام گذاری وینترفل چه بوده؟ میتواند به معنای مکانی باشد که در آن زمستان سقوط میکند؟ قلعه توسط همان معمار معروفی ساخته شده که دیوار را بنا کرد، برندون معمار. آیا میتواند دلیل نامگذاری آن توسط برندون به این دلیل باشد که در قلعه جادویی برای محافظت از آن در مقابل وایت واکر ها اطراف محل آرامش ادر کبیر(خدای مرگ و شیطانی که نقطه مقابل خدای روشنایی است) مورد استفاده قرار گرفته شده؟ زمانی که وی در پایان شب طولانی شکست میخورد این احتمال وجود دارد که حال پادشاه شب به دنبال رها کردن خدای خود از مقبره سنگی باشد. هرچند در صورت درست بودن این تئوری آیا نباید دیوار بجای شمال در بین مقبره ادر کبیر و بقیه وستروس باشد؟

ملکه شب

درواقع در کتاب کرکتری با نام پادشاه شب وجود ندارد که ارتشی از مردگان و وایت هارا رهبری کند اما سری تلویزیونی نام وی را از یک فیگور افسانه ای در داستان «پادشاه شب ها» قرض گرفته. درواقع وی سیزدهمین فرمانده نگهبانان شب پیش از عاشق شدن با زنی با پوست یخی و چشمان آبی بود. وی پستش را ترک میکند و نایت فورت را با عنوان قلعه خودش به دست میگیرد. زمانی که وی درکنار ملکه شب توسط لرد استارک که از وینترفل سپاهی را علیه وی گردآوری کرده بود شکست میخورد. آیا پس از آن ماجرا عروسش توسط استارک ها در سرداب وینترفل زندانی میشود؟ هیچکس نمی داند. هرچند پادشاه شب سریال با کتاب کاملا متفاوت است اما آیا ممکن است وی در وینترفل به دنبال زنده کردن ملکه خود باشد؟

یک اژدها

یکی از تئوری های معروف برای کتاب خوان ها برای سالهای طولانی این بوده که ممکن است چیزی مربوط به یک اژدها درون اعماق وینترفل مخفی شده باشد. قلعه وینترفل برروی یک چشمه آب گرم ساخته شده که منبع گرمای آن به چیزی تشبیه شده که چهارده شعله والریای قدیم را گرم کرده. مکانی دیگر که با اژدهایان در ارتباط بود. آیا میتوان منبع این چشمه های آب گرم را آتش یک اژدهای واقعی توصیف کرد. هرچند به وقوع پیوستن این تئوری حداقل در سریال غیر ممکن است. اما دیگران در این فکر بوده اند که ممکن است سرنخ هایی از تخم های اژدها درون اعماق سرداب وینترفل منتظر ترک خوردن باشند. و طبق یک شایعه قدیمی وستروسی یک تارگرین طی بازدید از وینترفل درطول رقص اژدهایان چند تخم اژدها را در آنجا گذاشته. برخی اعتقاد دارند که تخم های این اژدهایان در جریان سوزاندن وینترفل توسط رمزی ترک خورده.

چنگ ریگار

یکی دیگر از تئوری های معروف اینبار در خصوص سریال این است که احتمالا درون مقبره های وینترفل چیزی برای اثبات تارگرین بودن جان وجود دارد. در این میان تئوری زمانی مشخص میشود که ممکن است چنگ ریگار درکنار جسد لیانا دفن شده باشد! همانطور که میدانیم پرنس ریگار علاقه زیادی به چنگ نوازی داشت هرچند سریال تاکنون سریال اهمیت زیادی به چنگ ریگار به عنوان یک آیتم برجسته نداده. و تنها اشاره را میتوان مربوط به رفرنس باریستان سلمی به ریگار در فصل پنجم دانست.

تونل ها

به سراغ یک تئوری واقع گرایانه تر میرویم. طبق فصل دوم مستر لویین از تیون گریجوی درخواست میکند که از طریق تونل ها قلعه را ترک کند و راه های مخفی خروج از وینترفل را میداند. طبق تریلر های فصل هشتم و استراتژی های اپیزود دوم زنان و کودکان درکنار برخی شخصیت ها مانند واریس و تیریون در استایلی مانند «هلمز دیپ» درون سرداب وینترفل پناه میگیرند. درصورت شکست قوای زندگان ممکن است این تونل ها تبدیل به راه فراری حیاتی شوند. طبق مدت زمان و صحبت های سازندگان و بازیگران اپیزود بعدی احتمالا تبدیل به عظیم ترین سکانس نبردی خواهد شد که تاکنون پخش شده است و باید دید گستره این نبرد تا کجا کشیده خواهد شد.

۲ دیدگاه

 1. پادشاه شب تو قسمت ۳ مرد این ی کم غیر طبیعی نیست؟
  اصلا شاید بعد از پیروزی برن با سرسی بجنگن
  برن گفت بعد فصل ۸ بیشتر طرفدارا از من متنفر میشن اتفاقای عجیبی قراره بیفته

 2. سلام و خسته نباشید به اعضای وستروس
  صحنه ی نایت کینگ توی قسمت ۳ و بخش پرواز آریا رو من چند بار نگاه کردم و چند بار زاویه ی نشستن برن با نزدیک شدن نایت کینگ و همچنین ورود آریا رو ترسیم کردم به قولی یجورایی انگار آریا پرواز نمیکنه
  اول از جلوی دروازه و از اون ۱۱ آدر با سرعت میگذره که من الان تو کف اسپید ایشونم !
  بعد موقع نزدیک شدن به نایت کینگ میپره
  با این تفسیر پس الان مسئله پرواز کردن آریا توی هوا از روی ۱۰۰ ها وایت واکر نیست
  مسئله اسپید فوق العاده زیاد آریا هست
  که وقتی زیر میز از دست وایت ها قایم شده بود هم مطرح بود…
  http://s9.picofile.com/file/8359054142/Untitled.png
  اینجوریه انگار
  من میخوام نظر شمارو هم بدونم
  من خودم اول فکر میکردم که از سمتی اومده که وایت ها دایره تشکیل دادن اما الان به شک افتادم و با توجه به اینکه موی آدر هم یه تکونی میخوره نتیجه گرفتم که اسپید ایشون الان مطرحه نه پرشش
  ممنون میشم نظر شمارو هم بدونم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*