خانه > اخبار > اخبار سریال > جزئیات بیشتر از تیم نویسندگان «خاندان اژدها»

جزئیات بیشتر از تیم نویسندگان «خاندان اژدها»

چند هفته قبل مشخص شد که اچ‌بی‌او می‌خواهد اسپین‌آفی از بازی تاج و تخت بسازد که درباره‌ی خاندان تارگرین است. تا به اینجا مشخص شده که تمرکز داستان روی رقص اژدهایان هست، یک جنگ داخلی در وستروس که حدود صد سال قبل از وقایع بازی تاج و تخت رخ داده. تارگرین دربرابر تارگرین، اژدها دربرابر اژدها…

و چه کسانی قرار است این سریال را که براساس کتاب آتش و خون است بسازند؟ خود مارتین قرار است در ساخت سریال همکاری داشته باشد، و کارگردان «نبرد حرامزادگان»، میگل سپاچنیک، هم در این راه همراه آن‌ها می‌شود. رایان کندال، سازنده‌ی سریال علمی‌تخیلی کُلُنی، قرار است که فیلمنامه‌ی قسمت پایلوت را بنویسد. همچنین مارتین در وبلاگ شخصی خود از کمک سه نفر دیگر هم قدردانی کرد: وز توکر، یکی از نویسندگان سریال کُلُنی؛ کلر کیچل، نمایشنامه‌نویسی که در ساخت سریال‌های اوای(the OA) و واچمن نقش داشته؛ و تی میکی، دستیار نویسنده که در نوشتن کتاب رویای تب‌آلود به مارتین کمک کرده بود و در ساخت چند سریال و فیلم کوتاه همکاری داشته.

حالا این تیم رویایی چه کار می‌کند؟ مارتین توضیح می‌دهد:

«آن‌ها چندین ماه است که با رایان در اتاق نویسندگان اچ‌بی‌او می‌نشینند، درباره‌ی داستان صحبت می‌کنند، یادداشت برمی‌دارند و خطاها را تصحیح می‌کنند (نه که من یا رایان خطایی کرده باشیم، نه آقا، ما خطایی نکردیم)، تناقضات را پیدا می‌کنند، درباره‌ی شخصیت‌ها و روند سریال صحبت می‌کنند، ایده می‌دهند، شکاف‌های موجود در داستان را پر می‌کنند، و یک طرح کلی برای قسمت‌های فصل اول و فصل‌هایی که بعد از آن قرار است بیاید می‌دهند. امکان نداشت که خاندان اژدها بدون کمک این سه نویسنده، یعنی تی، کلر، و وِز ساخته شود. من و رایان قدردان کار آن‌ها هستیم.»

و خبر خوب اینکه برخلاف اسپین‌آف لغو شده‌ی بازی تاج و تخت، که قرار بود روایتگر چند هزار سال قبل از بازی تاج و تخت باشد، اچ‌بی‌او این بار مستقیم به سراغ ساخت سریال رفته. این یعنی ما حداقل ده قسمت از این سریال(فصل اول) را خواهیم دید. و به احتمال زیاد تیمی که مارتین از آن نام برد در ساخت سریال نقش داشته باشند.

البته نمی‌توان هیچ چیز را با قطعیت گفت، هنوز نمی‌توان با اطمینان گفت که این «تیم نویسندگان» تیم نهایی باشند. همیشه افرادی که در مراحل اولیه‌ی ساخت یک سریال حضور دارند تا انتهای کار نمی‌مانند و این امکان وجود دارد که تهیه‌کنندگان افراد جدیدی را به تیم اضافه کنند.

۱ دیدگاه

  1. خیلیی جالب بود. مررسی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*