خانه > مقالات > نگاهی به مبارزی مرموز و ماهر؛ شوالیه‌ی درخت خندان

نگاهی به مبارزی مرموز و ماهر؛ شوالیه‌ی درخت خندان

تورنومنت هرنهال به عنوان یکی از وقایع پیش از شورش رابرت نقشی بزرگ در خط داستانی نغمه یخ و آتش ایفا می‌کند. تورنومنتی که به‌خاطر برخی وقایع همچون مشکوک شدن اریس به ریگار، هدیه دادن پرنس جوان به لیانا استارک و عضویت جیمی به عنوان یکی از اعضای گاردپادشاهی مشهور بود، اما یکی دیگر از وقایع قابل‌توجه این مسابقه حضور شوالیه‌ای مرموز و البته ماهر بود. کسی که به اسم شوالیه‌ی درخت خندان شناخته می‌شود و امروز قرار است نگاهی به این شخصیت در طول مسابقات هرنهال داشته باشیم.

هرچند اطلاعات زیادی از شوالیه درخت خندان به دست نیامده اما طبق توضیحات میرا رید به برن استارک وی یکی از اعضای مردان مرداب بود که در «گری واتر واچ» و زیر نظر خاندان رید زندگی می‌کردند. ماجرا از آن‌جا شروع می‌شود که در حواشی برگزاری مسابقات، سه شوالیه از خاندان های فری، بلاونت و هایت شروع به آزار دادن یکی از مردمان مرداب کردند و بعد از زمین‌گیر کردن آن فرد ضعیف به تمسخر کردنش پرداختند، که در همان زمان لیانا استارک که شاهد این ماجرا بود وارد می‌شود و بعد از فراری دادن آن سه شوالیه جوان آن فرد را به درون چادر خود برده و پانسمان می‌کند. شب آن روز مرد مرداب که با درخواست لیانا استارک توانسته بود در جشن حضور پیدا کند، متوجه حضور افرادی که آزارش داده بودند می‌شود که در نهایت با پیشنهاد برندون استارک برای مبارزه با آن‌ها مواجه شد اما از آن‌جایی که این فرد نه پیش از این اسب سواری کرده بود و نه هنر مبارزه داشت پیشنهاد برندون را رد کرد.

در طول ۲ روز نخست مسابقات هرکدام از آن سه شوالیه توانستند در مسابقاتی حریفان خود را شکست دهند اما در روز سوم قضیه به شکلی نسبتاً متفاوت رقم خورد. فردی با زره‌ای ساخته شده از بخش‌های مختلف که چندان اندازه‌اش هم نبود و سپری با نمای «درختی سفید و خندان» وارد میدان می‌شود و از شوالیه‌هایی که مرد مرداب را آزار داده بودند درخواست مبارزه می‌کند که به خوبی توانست در نهایت آن‌ها را شکست دهد و تشویق مردم محلی را برای خود به همراه بیاورد. چنین پیروزی‌ای توجه‌های زیادی را به خود جلب کرد و حتی اریس تارگرین که در آن زمانی فردی شکاک و نسبتاً دیوانه بود فکر کرد آن شخص جیمی لنیستر یا فرد خائنی‌ست که می‌خواهد وی را سرنگون کند که البته مدتی پیش از سوی شاه دیوانه برای محافظت از ملکه به پایتخت برگشته بود. هرچند اریس به افراد خود و حتی ریگار دستور داد که وی را پیدا و هویتش را آشکار کنند اما روز بعد چیزی به‌جزء سپرش یافت نشد و خشم اریس را برانگیخت. هویت این فرد همچنان در هاله‌ای از ابهامات قرار دارد.

طبق اظهارات میرا این فرد به احتمال قوی ارتباطی نزدیک با استارک‌ها دارد که می‌تواند یکی از دو برادر استارک باشد و یا حتی از آن‌جایی که صدای این شخص زیر «کلاه خود» غیرقابل‌شناسایی به‌نظر می‌رسد و همچنین قدش نسبت به هر سه مبارز که نسبتاً جوان هم بودند کوتاه‌تر به‌نظر می‌رسید، این احتمال وجود دارد که لیانا استارک خودش را به‌جای شوالیه درخت خندان جا زده باشد تا انتقام مرد مرداب را بگیرد. در این صورت می‌توان فهمید که چرا شوالیه به همین راحتی پس از مسابقات ناپدید شد و به‌خاطر شرافت مردان مرداب و هالوند رید به مبارزه پرداخت. همین‌طور از آن‌جایی که این فرد مرموز از ماجرایی که برای یکی از مردان مرداب با خبر بود و با مبارزه توانست به نوعی شرافت خاندان رید را به دست آورد، این احتمال را بیشتر بالا می‌برد. البته از این نکته نیز نمی‌توان که آن مرد مرداب هم نسبتاً کوتاه بود اما با این حال توان مبارزه را نداشت که در صورت انجام چنین کاری می‌توان گفت که شخصیت واقعی خودش را تا این زمان مخفی نگه داشته بود.

۱ دیدگاه

  1. چقدر عاااالی بود مرررسی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*