خانه > اخبار > اخبار سریال > مدیر برنامه‌ریزی HBO دربارۀ ساخت پیش‌درامدی از داستان بازی تاج و تخت می‌گوید

مدیر برنامه‌ریزی HBO دربارۀ ساخت پیش‌درامدی از داستان بازی تاج و تخت می‌گوید

HBO یک جلسه مطبوعاتی دیگر در انجمن منتقدان تلویزیون در پاسادینای کالیفرنیا برگزار کرد. در این جلسه، فصل آخر سریال بازی تاج و تخت مورد توجه همه بود.

کیسی بلویز، مدیر برنامه ریزی شبکه HBO می‌گوید: «من فکر می‌کنم همیشه پایان یک سریال خیلی مهم است. افراد زیادی پایان سریال را پیش‌بینی می‌کنند، اتفاقاتی که دوست دارند بیفتد، آنچه که از نظر هواداران باید اتفاق بیفتد و آنچه که امیدوارند، اتفاق بیفتد.»

تنها چیزی که من به عنوان طرفدار این سریال می‌گویم این است که من فکر می‌کنم دیوید بنیاف و دن وایس (نویسندگان فیلمنامه)، کار پایان سریال را به صورت خیره کننده و بسیار رضایت بخش و احساسی انجام داده‌اند. من معتقدم بینندگان سریال قرار هست از آنجا که همه چیز در هم پیچیده است، واقعاً از پایان سریال راضی باشند.

«از آنجا که همه چیز در مورد بازی تاج و تخت آمیخته با حدس و گمان است، تمام چیزی که در مورد فصل آخر می‌توانم به شما بگویم این است که سرتاسر آن دیدنی و جذاب است.»

این احتمالاً چیزی نیست که ماهیت بازی تاج و تخت را تغییر دهد و مطمئناً عالی رتبه ترین مدیر اجرایی شبکه، در اولین رویداد خبری‌اش در سال جدید به خوبی صحبت خواهد کرد. ولی در حال حاضر ما سوار یک قطار آشفته هستیم و این قطار به شدت نیازمند سوخت است. علاوه بر این بلویز یکی از معدود افرادی است که ۶ اپیزود آخر سریال را، هرچند بدون جلوه‌های ویژه دیده است. بنابراین اگر قرار است شما حرف کسی را قبول کنید، این شخص یکی از بهترین‌ها دراین ارتباط است.

چیزی که برای من جالب‌تر بود کامنت‌های بلویز درباره برنامه‌های HBO پس از پایان سریال، بود. از همه مهم‌تر اینکه شبکه درحال ساخت پیش‌درآمدی از داستان بازی تاج و تخت است که فیلمنامه آن را جین گلدمن نوشته است. بلویز می‌گوید: «تمام چیزی که من الآن به شما می‌گویم این است که در اوایل تابستان شروع به ساخت پایلوت می‌کنیم. بنابراین من الآن خودم را برای حدس زدن زمان پایان آن در خطر نمی‌اندازم.»

همچنین او تأیید کرد که قسمت‌هایی از این سریال که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است، مثل سریال بازی تاج و تخت، در ایرلند شمالی فیلمبرداری می‌شود. ولی انتظار دیدن لوکیشن‌های جدیدی را هم داریم. بلویز گفت: «اس.جی کلارکسون (کارگردان پایلوت) و تیمش در اوایل سال نو آمدند. آن‌ها به لوکیشن‌ها می‌روند و در حال کارکردن هستند. آن‌ها در بلفاست مستقر می‌شوند ولی به جاهای دیگر هم خواهند رفت، آن‌ها هنوز در حال جستجو هستند.»

این پیش‌درآمد که توسط گلدمن نوشته شده، مربوط به عصر قهرمانان است، هزاران سال قبل از وقایع بازی تاج و تخت. بلویز تأکید کرد که مطلقاً هیچ برخوردی با وقایع بازی تاج و تخت، ندارد. ولی او در صحبت‌هایش احتمال ساخت سریال‌های دیگری از دنیای مارتین را رد نکرد:

بلویز:‌ من نمی‌خواهم برنامه‌ای تدوین کنم که وابسته به حق امتیاز دیگری از بازی تاج و تخت باشد. دنیایی که مارتین ساخته است، بسیار غنی است. بنابراین من فکر می‌کنم اینکه ما از این دنیای فوق‌العاده تنها یک عکس بگیریم دیوانگی است. اما تنها هدف برنامه‌های ما ادامه دادن این داستان نیست. ما می‌خواهیم تنها درصورتی این حق امتیاز را ادامه دهیم که نتیجه خیلی خوبی داشته باشد.

دقت کنید، در صنعتی که بسیار مستعد جلب توجه ناگهانی است (چون به نظر می‌رسد این روزها هر استودیو یک داستان حماسی از یک جهان گسترده در اختیار دارد)، این خیلی مهم است که یک شبکه، گزینه‌های پیش روی خود را به درستی انتخاب کند. خواهیم دید که ممکن است با پایان سریال بازی تاج و تخت، همه چیزی تغییر کند و HBO، همه این چشمان مشتاق را از دست بدهد:

اما در حال حاضر، بلویز نگران نیست. به لطف هجوم نقدینگی که از مالک جدید (AT&T) سرازیر شده است، شبکه به هر حال امکان گسترش و پیش‌برد برنامه‌هایش را خواهد داشت.

بلویز توضیح می‌دهد « AT&T بدون هیچ هشداری پول را برای سرمایه گذاری به ما داد، که همه آن به خاطر بازی تاج و تخت بود. این سرمایه گذاری برای برنامه‌ریزی بیشتر بود، بیشتر از آنچه که ما انجام می‌دادیم.»

من فکر می‌کنم، سال ۲۰۱۹ مثال خیلی خوبی از آن است. ما بیشتر از هر زمان دیگری برنامه‌ریزی کردیم. اصلاً مشابه برنامه ریزی نبود که در ۲ سال قبل یا ۵ سال قبل انجام شده بود. این برنامه ریزی بسیار باکیفیت و به نحو احسنت انجام شد. بنابراین سرمایه گذاری محدود به پروژه‌های حال حاضر شبکه نشد و همه این اعتبارات برای همیشه به بازی تاج و تخت اختصاص نیافت.

من فکر نمی‌کنم که اختصاص همۀ اعتبارات به بازی تاج و تخت، تصمیم هوشمندانه‌ای باشد. تصور نمی‌کنم طرفداران بازی تاج و تخت هم  این را دوست داشته باشند.

من مطمئنم که این درست نیست. صد البته من خیلی دوست دارم که باز هم از بازی تاج و تخت ببینم ولی من ترجیح می‌دهم که HBO به جای اینکه مسیر خود را با تولید تعداد زیادی سریال ادامه دهد، روی ساختن یک سریال دنباله دار، به بهترین نحو تمرکز کند و پس از مدتی HBO، پیشنهادات و انتخاب‌های خوبی در ژانرهای مختلف برای ادامۀ مسیر در پیش روی خود دارد. مثلاً Watchmen از آلن مور، Lovecraft Country از جوردن پیل، سینمایی Deadwood  و … .

۲۰۱۹ سال فوق‌العاده‌ای برای تلویزیون خواهد بود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*