خانه > مقالات > کاراکترهای خاندان اژدها که نقش‌ آن‌ها ‌توسط بازیگران متفاوت ایفا خواهد شد.

کاراکترهای خاندان اژدها که نقش‌ آن‌ها ‌توسط بازیگران متفاوت ایفا خواهد شد.

متأسفانه در قسمت پنجم سریال برای آخرین بار شاهد بازی کاراکترهای رنیرا توسط میلی الکاک و آلیسنت توسط امیلی کری خواهیم بود.
داستان سریال خاندان اژدها بر خلاف سریال مادرش بازی تاج و تخت، در طول سالیان طولانی رخ می‌دهد، در نتیجه بسیاری از کاراکترهای اصلی از کودکی به بزرگسالی می‌رسند و بازیگران متعددی نقش آن‌ها را ایفا خواهند کرد.

رینیرا تارگرین

تقریباً همگی از زمان شروع سریال می‌دانستیم که «اما دارسی» پس از پایان دوران نوجوانی و ورود رینیرا به دوران بزرگسالی نقش او را ایفا خواهد کرد، اما میلی الکاک چنان در دل بینندگان جا باز کرده که خداحافظی با او دردناک خواهد بود. به هر صورت در قسمت ششم شاهد یک پرش زمانی ده ساله خواهیم بود و اما دارسی ایفای نقش رینیرا را به عهده خواهد گرفت. اما به نسبت میلی رویکرد متفاوتی به این کاراکتر خواهد داشت، چرا که جورج آر. آر. مارتین در کتاب آتش و خون مشخصاً بیان می‌کند که اتفاقاتی که در این سال‌ها رخ داده روی رینیرا تأثیر می‌گذارد.

آلیسنت های‌تاور

از ابتدای کار مشخص بود که این کاراکتر هم مثل رینیرا دو بازیگر خواهد داشت. امیلی کری نقش این کاراکتر را از دوران نوجوانی تا زمانی که به مقام ملکه‌ی هفت پادشاهی رسید و چند فرزند به دنیا آورد ایفا کرد و از این پس «اولیویا کوک» این مسئولیت را به عهده خواهد گرفت.

لینور ولاریون

نقش این کاراکتر تا همین‌جا هم توسط دو بازیگر متفاوت ایفا شده، در اولین قسمت «متیو کارور» و در قسمت سوم «تئو نیت» این نقش را بازی کردند. نیت تا قبل از پرش زمانی ده ساله به ایفای این نقش ادامه خواهد داد و پس از آن «جان مک‌میلن» به‌عنوان آخرین بازیگر ایفای نقش بزرگسالی لینور را به‌عهده خواهد گرفت‌.

اگان تارگرین دوم

کودک-بازیگرهای دوقلو، جیک و روری هرد نقش نوزادی اگان دوم (فرزند شاه ویسریس و آلیسنت های‌تاور) را داشتند و بعد از قسمت پنجم و پرش زمانی، «تای تننت» را در این نقش خواهیم دید. او آخرین بازیگر این نقش نخواهد بود و پس از یک پرش زمانی دیگر، «تام گلین کارنی» این نقش را به‌عهده می‌گیرد.
این اولین بار نخواهد بود که تای و تام نقش یک کاراکتر را در دو بازه‌ی زمانی متفاوت ایفا می‌کنند. آن‌ها در فیلم زندگی‌نامه‌ی تالکین هم نقش دو نسخه‌ی جوان‌تر و مسن‌تر کریستوفر وایسمن، دوست تالکین را ایفا کرده بودند.

هلنا تارگرین

در قسمت چهارم با هلنای نوزاد آشنا شدیم و پس از پرش زمانی ده ساله، با «اوی الن» بازیگر نوجوانی او ملاقات خواهیم کرد و در نهایت «فیا سبان» (بازیگر نقش لیدی الفوین در آخرین پادشاهی) بزرگسالی او را به تصویر خواهد کشید.

ایموند تارگرین

فرزند شاه وسریس و آلیسنت های‌تاور که اولین بار در قسمت ششم او را به‌عنوان کودکی هشت یا نه ساله با بازی لئو اشتون دیدیم. خوانندگان کتاب آتش و خون می‌دانند که او در بزرگسالی به یک تارگرین مثل دیمون اما بی‌رحم‌تر تبدیل خواهد شد و «یوان میچل» این تصویر را به ما نشان خواهد داد.
میچل سابقه‌ی بازی در نقش راهب آسفرث در سریال آخرین پادشاهی را دارد، اما مسلماً ایموند یک چشم، کاراکتر متفاوتی خواهد بود.

فرزندان رینیرا تارگرین

رینیرا پس از ازدواج با لینور ولاریون، صاحب سه پسر می‌‌شود که به دلیل تیره بودن موهایشان، شایعاتی درباره‌ی آن‌ها در دربار می‌پیچد. در کتاب آتش و خون بسیاری باور دارند آن‌ها به این دلیل موی بلوندِ تارگرین ندارند که فرزندان نامشروع رینیرا و هاروین استرانگ استخوان‌شکن، پسر لاینول استرانگ، دست جدید شاه وسریس هستند.

جیسریس

بزرگترین پسر رینیرا که ابتدا لئو هارت و سپس هری کولت (احتمالاً تا پایان کار) نقش او را ایفا خواهند کرد.

لوسریس

پسر دوم رینیرا که در سال‌های کودکی هاروی سدلر و سپس الیوت گریهالت نقش او را بازی خواهند کرد.

رینیرا فرزند سومی هم به نام جافری دارد که HBO هنوز بازیگری برای نقش او معرفی نکرده است، احتمالاً به این دلیل که تا پایان فصل اول او نوزاد خواهد بود.

بلا و رنا تارگرین

دختران دوقلوی دیمن تارگرین و لینا ولاریون که مانند والدینشان موی بلوند پلاتینی والریایی دارند.

ابتدا شانی اسمثرست و سپس بثنی آنتونیا نقش بلا را ایفا خواهند کرد. کاراکتر بلا در سریال نقش مهمی خواهد داشت.

نقش رنا نیز ابتدا توسط اوا اوسی-گرنینگ و سپس فیبی کمپبل بازی خواهد شد.

شخصیت این دو خواهر بسیار متفاوت است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*