خانه > اخبار > اخبار سریال > بررسی و تحلیل لحظه‌به‌لحظۀ تریلر جدید سریال خاندان اژدها

بررسی و تحلیل لحظه‌به‌لحظۀ تریلر جدید سریال خاندان اژدها

 

در مجموعه توضیحاتی که در ادامه برای شما دوستان قرار می‌دهیم به بررسی لحظه به لحظه‌ی تریلر تازه‌ی The House of the Dragon می‌پردازیم و تمام نکاتی که از این تریلر می‌شود به دست آورد را توضیح خواهیم داد.

در ضمن باید اشاره کنیم که خطر اسپویل وجود دارد پس با احتیاط بخوانید.

تریلر با تصویری از رینیرا تارگرین شروع می‌شود که به اقیانوس خیره شده، در حالی که شخصی در پس زمینه عبارت «این زندگی فانی چیست، اگر دنبال میراث خودت نباشی؟» را می‌گوید؛ این‌که صدا متعلق به چه شخصیت یا بازیگری است را نمی‌توانیم با قطعیت بگوییم ولی به احتمال بسیار زیاد این صدا براساس موضوع صحبت، باید متعلق به پادشاه ویسریس یا پدر رینیرا تارگرین باشد. همانطور که می‌دانید سریال خاندان اژدها و بازی تاج و تخت یک مجموعه‌ی گروهی است، برای همین نمی‌توان گفت شخصیت اصلی داستان چه کسی است ولی می‌توانیم بگوییم که رینیرا شخصیت محوری و اصلی این داستان است.

در صحنه‌ی بعدی ما دیمون تارگرین، میساریا و چند شنل طلا و اتو های‌تاور را در کنار گارد پادشاه داریم و شاید چندین استاد؟! اگر با دقت نگاه کنیم لباسی که تن آن‌هاست خیلی شبیه به لباس استادان است ولی هیچ گردنبندی که نشان‌دهنده‌ی استاد بودن آن‌ها باشد به خوبی مشاهده نمی‌شود. همچنین اگر با دقت نگاه کنیم در پس‌زمینه‌ی این تصویر می‌توانیم قلعه‌ی دراگون‌استون را به خوبی ببینیم. اتو های‌تاور در واقع دست پادشاه و دشمن دیرینه‌ی دیمون تارگرین در شورای پادشاهی نیز هست. اتو های‌تاور همیشه در حال تلاش برای دور نگه داشتن دیمون تارگرین از تاج و تخت و به‌خصوص برادرش یعنی پادشاه است، چون او می‌تواند برادرش را وادار به انجام هر کاری بکند.

در این تصویر به خوبی یک تخم اژدها را در دست دیمون تارگرین می‌بینیم، این به خوبی نشان می‌دهد که ما در فصل اول در واقع قرار است شروع درگیری‌های بین ویسریس و دیمون بر سر هدیه دادن تخم اژدها به میساریا را ببینیم. میساریا در واقع یه دختر رقصنده از لیس بود که معشوقه‌ی دیمون تارگرین هم محسوب می‌شود. احتمالاً درگیری بین اتو های‌تاور و دیمون هم بابت همین هدیه دادن تخم باشد، چون دیمون همیشه عادت دارد هم به سنت عمل کند و هم سنت‌ها را زیر پا بگذارد، مخصوصاً وقتی که سعی کرد یک تخم اژدها به فرزند متولد نشده‌اش از میساریا هدیه بدهد.

در صحنه‌ی بعدی شاهد پرواز یک اژدها بر بالای کینگزلندینگ هستیم. چیزی که انگار برای ساکنین شهر هیچ اهمیتی ندارد؛ درست برعکس آن چیزی که در بازی تاج و تخت دیدیم. انگار یک روز عادی در زمان زمامداری دودمان خون والریاست. این هم ندای خوبی به ما می‌دهد از این نظر که ظاهراً قرار است کلی اژدها در این سریال ببینیم.

سپس شاهد این صحنه هستیم که رینیرا تارگرین در برابر تخت آهنین (آدم عاشق این تخت آهنین می‌شود… چقدر نزدیک به توصیفش در کتاب است…) و پدرش، یعنی پادشاه ویسریس، زانو زده. همچنین شاهد لردهای وستروس از جمله ریکارد استارک، کورلیس ولاریون و بورموند باراتیون هم هستیم. همچنین در این صحنه شاهد این هستیم که پادشاه ویسریس تارگرین، رینیرای جوان را به‌عنوان پادشاه بعدی منصوب می‌کند و همه‌ی لردهایی که اسم بردیم هم نسبت به رینیرای جوان اعلام وفاداری می‌کنند.

در صحنه‌ی بعدی شاهد این هستیم که دیمون تارگرین تعدادی از شنل طلایی‌ها را برای حمله کردن به دیگران رهبری می‌کند. نکته‌ی جالبی که هست این است که مؤسس شنل طلایی‌های کینگزلندینگ (یا بهتر است بگوییم کسی که شکل وفاداری را در این گروه ساخت) در اصل دیمون تارگرین بود، گروهی که مسئولیت انضباط و دیده‌بانی را در کنیگزلندینگ برعهده دارد. همچنین دیمون تا مدت‌ها ارباب قانون در شورای کوچک بود.

همچنین رینیس تارگرین به رینیرا جوان می‌گوید:

«مردها به زودی قلمرو رو به آتش می‌کشن تا اینکه ببینند یک زن بر تخت آهنین می‌نشیند.»

یکی دیگر از چهره‌های کلیدی، رینیس تارگرین (ایو بست)، همسر لرد قدرتمند کورلیس ولاریون (استیو توسن) است. او در جوانی به نفع پسر عمویش ویسریس ملکه هفت پادشاهی را رد کرد، تا حد زیادی به این دلیل که او یک مرد بود و او نبود. من فکر می‌کنم رینیس بهترین خط تریلر را دارد.

بدیهی است که رینیرا با استدلال رینیس موافق است. همچنین، او در این نما به من حال و هوای اولیه دنریس را می‌دهد، نظر شما چیست؟

نکته‌ای که در تدوین این صحنه‌ها وجود دارد اول اینکه ما می‌دانیم که دیمون تارگرین هیچ وقت بعد از منصوب شدن رینیرا تارگرین دست به خرابکاری نزده پس احتمالا چینش این صحنه‌ها این تصویر را به ما می‌دهد که احتمالا دیمون در حال خرابکاری بابت به سلطنت رسیدن برادرزاده خودش است.

در ادامه ما تصویری از رینیرا تارگرین بالغ را می‌بینیم که در مقابل نقشه وستروس ایستاده و چهار نفر نیز در کنار او حضور دارند که احتمالا یکی از آنها رینیس تارگرین باشد. نکته جالب این است که این نقشۀ چوبی عظیم برای اولین بار در قسمت Shadow baby زمانی که استنیس و میلساندر در حال برنامه ریزی برای حمله به پادشاهی بودند به نمایش گذاشته شده بود. همچنین در فصول پایانی دنریس هم از این میز استفاده می‌کرد و نکته جالب اینکه دنریس از خط خونی رینیرا تارگرین است.

در ادامه ما شاتی داریم از چیزی که احتمالاً باید شورای بزرگ هارنهال باشد، جلسه‌ای که در آن باید اختلاف جانشینی حل شود. چیزی که باید در خصوص این شورا بدانید این است که در ابتدا جانشینی رینرا مورد مخالفت قرار می‌گیرد و این شورا برای حل این مشکل شکل می‌گیرد.

در ادامه ما شاهد ورود یک صندوقچه بزرگ دربسته هستیم. من نمی‌توانم دقیقاً حدس بزنم درون صندوقچه چی می‌تواند باشد ولی شاید اولین حدسی که به ذهنم می‌آید این باشد که احتمالاً باید یک تخم اژدها داخلش قرار داشته باشد ولی خوب این با چیزی که در خصوص شورای بزرگ هارنهال می‌دانیم در تضاد است. در آن جلسه نه خبری از تخم اژدها بود نه بحثی در این خصوص صورت گرفت.

اما مگر می‌شود در مورد مجموعه سریال‌های نغمه یخ و آتش حرف زد ولی در خصوص موسیقی ساز آن حرف نزد. درست در این صحنه شما صدای موسیقی رامین جوادی را می‌شنوید که گروه کر در حال خواندن کلمه دراگون است.

همچنین در تصویر بعدی آلیسنت های تاور به سمت اتاق تاج و تخت می‌آید و برروی گونه‌های پادشاه ویسریس تارگرین بوسه می‌زند. آلیسنت در واقع زن دوم پادشاه محسوب می‌شود. کسی که مادر اگان دوم نیز هست. همچنین او دختر اتو های تاور یعنی دست پادشاه هم هست!!

در ادامه تصویری از تخم اژدهایی می‌بینم که در ابتدا در دست دیمون تارگرین قرار داشت و الان روی اتش قرار گرفته. دقیقاً مشابه آن چیزی که دنریس تارگرین در فصل اول سریال بازی تاج و تخت با آن سعی داشت تخم‌های خود را بشکند.

در ادامه تصویری از اوتو های تاور در کنار آلیسنت های تاور یعنی دخترش داریم در حال گفتن این عبارت است:

« ما یک بازی زشت را انجام می‌دهیم، شما واقعاً عزم لازم را برای بردن آن دارید ؟»

اما چه بازی زشتی؟ یا پیروزی در چی؟

در ادامه تصویری از خاندان والریون داریم که در حال وارد شدن به اتاق تاج و تخت است. این دقیقاً همان تصویری است که در تیزر ابتدایی قرار داشت. قبل‌تر رینیس و کورلیس را معرفی کردیم ولی در واقع این خاندان بزرگتر هم هست. آن‌ها یک پسر به نام لینور و یک دختر به نام لنا هم دارند.

در ادامه شاتی از لحظه‌ی لبخند زدن دیمون تارگرین به رقص رینیرا تارگرین جوان به همراه لینور ولاریون داریم. سؤالی که برای من پیش می‌آید این است که سریال چطور رابطه عاشقانه این دو نفر را مدیریت خواهد کرد. آیا قرار است تمایلات آن‌ها به همدیگر را در سریال به شدت کاهش بدهند؟

یک تصویر بسیار کوتاه از یک رقص در رد کیپ دیده می‌شود که در آن آلیسنت و اتو های‌تاور، کینگ ویسریس و کورلیس و رینیس ولاریون پشت میز بلند نشسته‌اند.

آیا این تصویر مرتبط است به رقص قبلی؟ مطمئن نیستم.

در این تصویر مراسم تشییع جنازه والریانی برگزار می‌شود و احتمالاً کسی که در آن تابوت قرار دارد باید لانا ولاریون باشد. یعنی همسر دوم دیمون تارگرین و بهترین دوست رینیرا تارگرین. مرگی که در نهایت باعث شد این دو بیشتر از هم به همدیگر نزدیک بشوند.

یا شاید هم تابوت پادشاه!!!

رینیرا و آلیسنت با حمایت کریستون کول نگاهی به یکدیگر رد و بدل می‌کنند. کریستون کول فرد مهمی است. از آنجایی که در ابتدا بین او و رینیرا تارگرین رابطۀ بسیار خوبی وجود داشت ولی به یکبار ورق برمی‌گردد و کریستون تبدیل به دشمن قسم خورده و سرسخت رینیرا تارگرین می‌شود.

دو شنل سفید یک دیمون ژولیده را احتمالاً قبل از اینکه به تبعید فرستاده شود به زمین می‌اندازند. فکر کردن به موقعیت دیگری که در آن شاهزاده سرکش اینقدر بی‌وقار به نظر برسد، سخت است. هر چند یک احتمال دوم نیز وجود دارد. احتمال دارد این همان اگان تارگرین عبوس باشد که بابت کاری که کرده است به دردسر افتاده باشد.

در ادامه ما تصویر کریستون کول را داریم که دارد فردی را با شدت کتک می‌زند و افرادی که در پس زمینه حضور دارند از این صحنه وحشت زده شده‌اند.

صحنه بعدی شاهد این هستیم که خونی از بین انگشتان کسی جریان پیدا می‌کند، در حالی که چیزی به دور دست آنها پیچیده شده و دست همدیگر را گرفته‌اند اما معلوم نیست چه کسی!! ولی وقتی به تصویر بعدی می‌رسیم شاهد این هستیم که رینیرا و دیمون در کنار هم ایستاده‌اند ایا این همان مراسم ازدواج مخفی این دو است؟ ولی خون متعلق به چه کسی است؟

دوباره ما به همان شات‌های اولیه برمی‌گردیم و می‌بینم که دیمون تارگرین شمشیر خود را در همان جایی که در تصویر اول حضور دارد در برابر اتو های‌تاور بیرون می‌کشد.

در نهایت در شات بعدی شاهد این هستیم که آلیسنت های‌تاور در حال حمله به رینیرا تارگرین است. رینیرا دستی که در آن آلیسنت خنجر دارد را می‌گیرد. چیزی که تا الآن شاید فهمیده باشید این است که بین رینیرا تارگرین و آلیسنت رقابت وجود دارد ولی چیزی که شاید ندانید این است که سطح نفرت بین این دو نفر به قدری بالاست که بچه‌های هر کدام از اینها از یکدیگر نفرت کامل دارند. برای مثال در یک درگیری بین فرزندان رینیرا تارگرین و فرزندان آلیسنت چشم یکی از بچه های آلیسنت یعنی ایموند کور می‌شود. آلیسنت از این واقع به حدی عصبانی می‌شود که به اتاق تاج و تخت می‌رود و از پادشاه می‌خواهد که یکی از چشم‌های بچه‌های رینیرا را ازش بگیرد. ولی تا جایی که من یادم هست در کتاب آتش و خون هیچ وقت جرج آر آر مارتین تصویری از حمله آلیسنت به رینیرا را ترسیم نکرده.

درنهایت شاهد این هستیم که دیمون درحال نزدیک شدن به یک اژدها است و بازهم همان صدای اول تیلر به گوش می‌رسد که عبارتی دیگر را می‌گوید:

«تاریخ خون را به یاد نمی‌آورد. اسامی را به خاطر می‌آورد»

در خصوص این تصویر دو برداشت می‌توان داشت اول اینکه این اژدها همان کراکسس اژدهای دیمون تارگرین باید باشد و این اولین تلاش دیمون برای پیوستن به او باید باشد. یا شاید هم این اژدها صاحب همان تخم‌هایی است که در ابتدای تیزر در دستان دیمون تارگرین دیدیم.

در انتها هم تصویری از نماد خاندان تارگرین به تصویر کشیده می‌شود.

ممنون از اینکه حوصله کردید و تا پایان همراهمان بودید.

۱ دیدگاه

  1. عالی بود مرسی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*