خانه > اخبار > اخبار سریال > چگونه «جیسون» و «تایلند» لنیستر به «تیریون لنیستر» مرتبط می‌شوند؟

چگونه «جیسون» و «تایلند» لنیستر به «تیریون لنیستر» مرتبط می‌شوند؟

❌ خطر اسپویل ❌

پس از «تارگرین»، «های‌تاور» و «ولاریون» ها، HOTD بالاخره ما را با اعضای اصلی خاندان لنیستر در آن دوران آشنا می‌کند. GOT چندین عضو خاندان لنیستر مانند، «تیریون»، «سرسی»، «جیمی» و «تایوین» را برای نقش‌هایی اصلی در خود داشت، و حال در HOTD ما با ۲ لنیستر که نقش چندان مهمی ندارند آشنا می‌شویم. علاوه بر تندخویی و دائم‌الخمر بودن، دوقلو بودن نیز در این خاندان امری طبیعی‌ست و ما با جیسون و تایلند، لنیسترهای دوقلو که نقش جفتشان توسط «جفرسون هال» بازی می‌شود آشنا شدیم.

البته این دو برادر نقطه‌ی مقابل یکدیگرند، جیسون حاکم «کسترلی‌راک» و فردی بسیار مغرور است که فکر می‌کند دنیا بر مدار او می‌چرخد. برعکس او برادر جوان‌ترش تایلند، فردی وظیفه‌شناس است که با تلاش، خود را به مقام ارباب کشتی‌های شورای کوچک «ویسریس» می‌رساند. این دو لنیستر در جنگ‌های آینده نقش‌هایی خواهند داشت، پس بهتر است به حضورشان عادت کنید.

حتماً از خود می‌پرسید لنیستر‌های HOTD چگونه به لنیستر‌های GOT می‌رسند. با توجه به آن‌که HOTD حدود ۱۷۰ سال پیش از GOT جریان دارد، چندین نسل بین این لنیستر‌ها فاصله می‌افتد.

پیش از آغاز فتوحات «اگان فاتح»، لنیسترها شاه سرزمین‌های خودشان بودند و پس از آن مجبور به زانو زدن مقابل اگان فاتح شدند. در نهایت اما، تا زمان فرا رسیدن «رقص اژدها‌یان» و به دست گرفتن سکان هدایت این خاندان توسط جیسون لنیستر، آن‌ها تبدیل به یکی از قدرت‌های مهم منطقه شدند. در هنگام «رقص»، جیسون و تایلند به طرف سبزها می‌پیوندند، از رفتارهای «رینیرا» و «جیسون» نسبت به یکدیگر نیز می‌توان این را دریافت.

با ادامه‌ی «رقص»، پسر جیسون، «لورئون» حاکم «کسترلی راک» می‌شود. پس از آن، پسر لورئون، «دیمون» تبدیل به سکان‌دار خاندان می‌شود. دیرون معروف به «شیر خاکستری»، خاندان لنیستر را در دوران اولین داستان «دانک و اگ» هدایت می‌کند، او و پسر ارشدش «تایبولد» در مسابقه‌ی بیشه‌ی اشفورد شرکت می‌کنند.

با این‌حال، دیمون شانس مرگ به وسیله‌ی پیری را نداشت، او تقریباً نزدیک به دومین داستان «دانک و اگ»، توسط طاعونی معروف به بیماری بزرگ بهاری، از دنیا می‌رود. پس از چندین جانشینی، در نهایت حاکمیت کسترلی‌راک به جوان‌ترین پسر دیمون، «جرالد» می‌رسد، یعنی همان پدربزرگ «تایوین لنیستر».

یعنی در واقع جیسون لنیستر، جد جد جد پدربزرگ تایوین لنیستر و جد جد جد جد پدربزرگ فرزندان تایوین لنیستر محسوب می‌شود!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*