خانه > مقالات > جنی از اولداستونز که بود؟

جنی از اولداستونز که بود؟


به بهانه‌ی خبر ساخت سریال «شوالیه‌ای از هفت پادشاهی» به معرفی یکی از شخصیت‌هایی که ممکن است در این سریال ببینیم پرداخته‌ایم.

جنی دختری از مردم عادی منطقه‌ی ریورران بود. ترانه‌های زیادی (از جمله «ترانه‌ی جنی» که در فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت شنیده شد) درباره‌ی او نوشته شده است. جنی دختر دوست‌داشتنی و عجیبی بود که موهایش را با گل‌ می‌آراست. او خود را از نسل پادشاهان نخستین انسان‌ها می‌دانست. قلعه‌ی ویران‌شده‌ی اولداستونز، زمانی جایگاه خاندان ماد بود.

روستاییان جنی را رعیتی نیمه دیوانه می‌پنداشتند و بعضی هم معتقد بودند که او یک جادوگر است، با این وجود او میان عوام در سراسر هفت پادشاهی محبوب شد.

جنی از اولداستونز با شاهزاده دانکن تارگرین، پسر پادشاه اگان پنجم ازدواج کرد. دانکن، شاهزاده‌ی دراگون‌استون در سال ۲۳۹ ب.ف. جنی را در سفر به ریورلندز ملاقات کرد و چنان عاشق او شد که با وجود مخالفت پدرش، نامزدی خود با دختر لایونل براثیون، لرد استورمزاند را به هم زد و با جنی ازدواج کرد. با این که پادشاه اگان پنجم در میان مردم عادی بزرگ شده و بسیار به آن‌ها علاقه‌مند بود، ازدواج وارث تخت آهنین با یک رعیت را درست نمی‌دانست و تمام تلاش خود را کرد که این ازدواج را باطل کند؛ اما دانکن حاضر نشد از جنی دست بکشد. لایونل براثیون هم در اعتراض به کنار گذاشته شدن دخترش، شورش کوتاهی را رهبری کرد. در نهایت دانکن از تاج و تخت کناره گیری نموده و از تمام حقوقش به عنوان وارث سلطنت گذشت. برادر کوچک‌ترش جهریس شاهزاده‌ی دراگون‌استون لقب گرفت و دانکن به شاهزاده‌ی سنجاقک‌ها معروف شد.

جنی بالأخره در دربار پذیرفته شده و بانو جنی خطاب می‌شد. او با یک زن کوتوله دوست بود؛ جادوگری جنگلی، که جنی اعتقاد داشت از فرزندان جنگل است. او این زن جادوگر را به دربار آورد و زن پیش‌گویی کرد که شاهزاده‌‌ی موعود از نسل شاهزاده اریس و شاهدخت ریلا تارگرین به دنیا خواهد آمد. وقتی شاهزاده جهریس این پیش‌گویی را شنید، ازدواج بین دو فرزندش را ترتیب داد.

پادشاه اگان و شاهزاده دانکن در سال ۲۵۹ ب.ف در فاجعه سامر‌هال کشته شدند. در «ترانه‌ی جنی» آمده است که جنی با ارواحش در تالار شاهان می‌رقصید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*