خانه > اخبار > اخبار سریال > بنا به نظرسنجی جدیدی اکثر مردم از فصل پایانی سریال بازی تاج‌ و تخت لذت بردند

بنا به نظرسنجی جدیدی اکثر مردم از فصل پایانی سریال بازی تاج‌ و تخت لذت بردند

فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت بحث داغ فصل تابستان امسال بود و اگر این سریال را به صورت آنلاین تماشا کرده باشید، اعتراضات زیادی از جمله تاریک‌ بودن نبرد وینترفل، تاج‌گذاری برن معلول و بسیاری دیگر را به‌ همراه داشت. طرفداران در مورد این شش قسمت حرفهای زیادی زدند.

این پچ پچه‌ها آنقدر بلند بود که به نظر می‌آمد همه از پایان‌بندی ناراضی‌اند و از فصل آخر لذت کافی را نبرده‌اند. اما آیا این حقیقت است و یا تنها قدرت رسانه و سیاه‌نمایی اینترنت را نشان می‌دهد؟

وبسایت YouGoV را سرچ کنید. این وبسایت که کار تحقیقات و آنالیز را انجام می‌دهد، پیرو بحث در مورد جوایز امی که بسیار هم نزدیک است، تحقیقاتی میدانی انجام داده و از مردم در مورد کاندیدهای این جوایز که سریال بازی تاج و تخت هم جزو آنهاست سوالاتی را پرسیده است. این نظرسنجی برخلاف نظرسنجی توییتر که حاشیه‌های خطا، روش نظرسنجی اشتباه و دیدگاه دلسرد کننده را همراه دارد، است. نمی‌توان گفت دقیقتر است اما ریاضی بیشتری نسبت به سایر نظرسنجی‌ها را به همراه دارد.

خلاصه‌ای از این نظرسنجی‌ها که در مورد بازی تاج و تخت است، را ببینید:

۵۲٪ مردم از این فصل «راضی» و یا «بسیار راضی» بودند. ۴۱٪ از آن ناراضی بودند و تنها ۷ درصد رای بی طرف دادند.

این وبسایت از مردم در مورد اینکه چه کسی تمام اپیزودهای سریال (از فصل اول) را دیده است، نیز پرسیده و درصد سریال گات ۱۸٪ بوده که از تمامی رقبایش در کاندید بهترین سریال دارم بیشتر بود.

از طرفی سوال دیگری از مردم در مورد برنده این جایزه نیز پرسیده شد که ۱۸٪ سریال گات را انتخاب کردند و این درصد از هر پاسخ دیگری که شامل «هیچ نظری ندارم» هم می‌شد، بود.

حدود ۲۴۷۵ نظر بزرگسال در این نظرسنجی بین ۲۱ تا ۲۳ آگوست شرکت کردند. شاید بگویید که این نظرسنجی درست نیست، چون سریال میلیون‌ها بیننده دارد اما درصد خطاها در نظرسنجی هایی با نمونه‌های تصادفی معمولا بیشتر از ۳٪ نیست.

پس با توجه به این نظرسنجی اکثر مردم از سریال راضی بودند اما ۴۱٪ ناراضی هم نسبت کمی نیست! ایده‌آل هم به نظر نمی‌آید. اما کاملا نشان می‌دهد که مردم از سریال متنفر نبودند. حال اینکه چرا در فضای مجازی تا این حد واکنش‌ها نسبت به فصل پایانی بد بوده، شاید بخاطر این است که انتظارات در مورد سریال بسیار بالا بوده و مردم از نارضایتی‌هایشان گفته‌اند و آن دسته از افرادی که از سریال راضی بودند، علاقه‌ای به در میان گذاشتن آن نداشتند. من نمی‌گویم که فصل پایانی طرفداران را ناامید نکرده، تنها نکته صحبتهایم این است که مخالفان فصل پایانی اکثریت طرفداران را شامل نمی‌شود.

با این حال امیدوارم سریال در فصل پایانی جوایز متعددی را از آن‌ خود کند. البته به نظر می‌آید بین داوران رای دهنده در امی نیز این علاقه وجود دارد تا به سریالی که دیگر شانس کاندید شدن ندارد، رای بدهند. مثلا جان هـَم بالاخره در سال ۲۰۱۵ برای Mad men موفق به دریافت جایزه شد، درحالیکه پیش از آن هرگز برنده نشده بود.

۲ دیدگاه

  1. یه سوال . چطور جوراه یادش رفت حق واریسو بزاره کف دستش .خیلی بلا سرش اورده بود بنده خدا . این و اژدهایی فکر کرد صندلی ادم میکشه از شاهکارای نویسندگی پتو مت هستن

  2. یکباره میزدید: ” ۹۸.۵ درصد رای آری دادند ” و خیال خودتونو راحت میکردید!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*