خانه > اخبار > اخبار سریال > پیتر جکسون (سازنده‌ی سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت‌ها) از این می‌گوید که چرا هیچوقت نمی‌تواند «بازی تاج و تخت» را بسازد!

پیتر جکسون (سازنده‌ی سری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت‌ها) از این می‌گوید که چرا هیچوقت نمی‌تواند «بازی تاج و تخت» را بسازد!

از فیلم «Lovely Bones» تا سه‌گانه‌ی برنده‌ی اسکارِ «ارباب حلقه‌ها»، پیتر جکسون نشان داده که علاقه‌ی زیادی به اقتباس کتاب‌ها و به تصویر کشیدن آن‌ها دارد؛ او که اکنون پروژه‌ی «Mortal Engines» را دست کار دارد (که تنها نویسندگی و تهیه‌کنندگی‌اش را برعهده دارد.) از این می‌گوید که چرا نمی‌تواند از «بازی تاج و تخت» اقتباس کند: «وقتی شما می‌خواهید از کتابی اقتباس کنید، باید ده-پانزده بار آن کتاب را بخوانید، که به تمام ریزه‌کاری‌های آن مسلط باشید، آن را از اول به آخر، از آخر به اول بخوانید و به تمام چم و خم‌هایش آگاه باشید. و باید بدانید که چه چیزی بار اول شما رو جذب کتاب کرده؟‌ یعنی وقتی به تجربه‌ی خواندن اولین بارِ کتاب فکر می‌کنید، چه چیزی برای شما تداعی می‌شود؟»

او در ادامه گفت: «به عنوان یک فیلمساز، موقعیتی که بازی تاج و تخت دارد برای من مانند کابوس است! این که نویسنده هنوز نمی‌داند چطور ادامه‌ی کتاب را بنویسد، چطور آن را تمام کند! و با این حال شما باید داستان را ادامه دهید و به پایان برسانید. این برای من وحشتناک است.»

هنگام مطرح شدن این موضوع، از جکسون و بوینز پرسیده شد که چه چیزی در هابیت جذب‌شان کرد، چگونه تصمیم گرفتند که آن را اقتباس کنند و به سه بخش تقسیم‌اش کنند؟
بوینز در جواب گفت: «فکری که پشت ساخت هابیت بود، این بود که مانند یک غذای کامل باشد، نه چیزی که بعد از آن منتظر غذای اصلی باشید…»

حالا که آمازون تصمیم گرفته اقتباسی جدید از ارباب حلقه‌ها را به تلویزیون بیاورد باید ببینیم که این اثر در قالب سریال چه حرفی برای گفتن دارد. شما چه فکری راجع به صحبت‌های جکسون می‌کنید؟ آیا به نظر شما هم اقتباس از اثری نیمه‌تمام کابوس‌وار است؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*