خانه > اخبار > اخبار کتاب > جرج مارتین به طرفداران قول داد که رمانهای نغمه‌ها را تمام خواهد کرد!

جرج مارتین به طرفداران قول داد که رمانهای نغمه‌ها را تمام خواهد کرد!

جرج مارتین از نگرانی شما باخبر است. تلاشهای هفت ساله او برای تمام کردن رمان ششم «نغمه‌هایی از یخ و آتش»، «بادهای زمستان»، تقریبا تبدیل به افسانه‌ای دور شده و «کتاب رو تموم کن جرج» هم تبدیل به یک خاطره!

در عین حال یک رمان دیگر نیز باقی مانده است. مارتین «رویای بهار» را هنوز آغاز هم نکرده و با این حال این نویسنده قولی به تمامی طرفداران داده، او متعهد شده که رمان نغمه‌ها را به پایان خواهد رساند.

مارتین به تازگی مطلبی را درون وبلاگ خود منتشر و از طرفدارانی که از کتاب آخر او در مورد تاریخچه خاندان تارگرین، «آتش و‌خون»، استقبال کردند، تشکر کرد.

مارتین اینچنین نوشت: «میدونم بادها رو‌ میخواید و من قصد دارم بهتون تقدیمش کنم. بخاطر همراهی با این یکی (آتش و خون) هم ازتون ممنونم. صبر و شکیبایی و حمایت شما به اندازه دنیایی برام ارزش داره. از خوندنش لذت ببرید. در مورد من، به قلعه تنهاییم میرم و به وستروی برمیگردم. قطعا فردا نیست. هفته آینده هم نیست اما شما حتما (تاکید مارتین) پایان نغمه‌ها رو میخونید. در عین حال فصل پایانی بازی تاج و تخت هم در راهه و اسپین آفی که هنوز به طور رسمی اسم شب طولانی روش نیست، هم در حال جذب بازیگر و چند پروژه هم در حال بررسی و یه سری چیزهای باحال هم داره انجام میشه … زمستان تنها چیزی نیست که در راهه.»

سریال بازی تاج و تخت در آپریل سال جاری به اتمام می‌رسد که داستان بازی تاج و تخت مارتین را، که از سال ۱۹۹۶ نوشتن آن را آغاز کرده، در شکل تلویزیونی خود به پایان می‌رساند.

در آخرین مصاحبه مارتین با EW او ناراحتی خود را از به اتمام نرساندن بادها ابراز کرده بود. مارتین گفت: «میدونم الان کلی آدم اون بیرون از دستم عصبانی‌ان که نوشتن بادهای زمستان رو هنوز تموم نکردم. خود منم بخاطر این قضیه از دست خودم عصبانی‌ام. آرزو می‌کردم که کاش چهار سال پیش نوشته بودمش. آرزو می‌کردم که الان تموم شده بود. اما نشده و من الان هر شب دارم زجر میکشم و سرمو به صفحه کلید میکوبونم و میگم: «خدایا! اصلا قراره تمومش کنم؟! سریال داره همینجور داره پیش میره و من دارم همینجور پس میفتم. چه خبره اینجا؟ باید اینو انجامش بدم.»

من کپیش (آتش و خون) رو گرفتم؛ این خیلی وقت بود که کتاب وستروسی جدیدی نداشتم و هیچکس به اندازه من نمیدونه. من به اندازه میزان عصبانیت طرفداران سرسختم این موضوع رو میفهمم و دارم انتشار چیزای دیگه رو ادامه میدم. ابنطور نیست که هفت سال توی تعطیلات بوده باشم. من کتابهای Wild Card رو دارم که هر شش ماه بیرون میان. اما مثل این نیستن، چیزی که خودم کامل نوشته باشمش. پس تموم‌ کردن کتابی که به نوشتنش افتخار میکنم و ازش لذت هم میبرم، به لحاظ احساسی ترقی بزرگی برای منه.»

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*