خانه > اخبار > اخبار سریال > شبکه HBO قسمت های زیادی از فیلمنامه نهایی مارتین برای بازی تاج وتخت را حذف کرده است!

شبکه HBO قسمت های زیادی از فیلمنامه نهایی مارتین برای بازی تاج وتخت را حذف کرده است!

جوانا رابینسون وظیفه تحلیل و موشکافی نمایشنامه های بازی تاج و تخت را برعهده دارد و او به ما میگوید که چه تغییراتی در تبدیل آن به سریال انجام شده است. در حال حاضر او به سراغ یکی از نمایشنامه های اولیه جرج مارتین “شیر و رز” (آخرین نمایشنامه ای که او نوشت) رفته که به شدت جذاب است.

بیایید به بزرگترین تغییرات ایجاد شده توسط HBO بپردازیم اما ممکن است این متن حاوی اسپویل هایی از کتاب باد های زمستان باشد پس مراقب باشید!

دید بسیار دشوار برن

شیر و رز ما را به یاد اپیزودی میاندازد که در آن جافری در عروسی خودش کشته شد، اما در این میان استوری لاین های دیگری نیز وجود دارد. از جمله تلاش برن در شمال دیوار برای پیدا کردن کلاغ سه چشم. در یک نگاه برن درختی را لمس میکند، اتفاقاتی که افتاده، می افتد و هنوز نیفتاده است، را میبیند، شاهد صحنه های بسیار جذابی در آن قسمت بودیم. از جمله سایه اژدهای دنریس بر فراز کینگز لندینگ (صحنه ای که به احتمال زیاد آنرا در فصل هشتم خواهیم دید) اما مارتین چیز پر جزئیات تری را در ذهن داشت.

-عکس ها یکبار پس از دیگری فلش میزنند. مکان های دور و زمان های مختلف، چهره های آشنا و غریبه.

-ند استارک زیره درخت قلب وینترفل را تمیز میکند(پایلوت اصلی)

-پادشاه دیوانه ایریس تارگرین با موی نقره ای و طلایی، در حال تماشای سوختن پدر و برادر ند استارک

-جان اسنو و گوست در حالت بی خبری

-دو کودک ، یکی پسر و‌دیگری دختر در حال جنگیدن با شمشیر های چوبی در گادزوود وینترفل(بنجن و لیانا در دوران کودکی)

-راب غرقه در خون در میان قتل عام عروسی سرخ احاطه شده توسط اجساد

-در آغوش کشیدن جیمی و سرسی در برج وینترفل(آخرین چیزی که برن قبل از سقوط دید)

-یک دایرولف سیاه با چشمان سبز در حال یک شکار خونین ناگهان به بالا نگاه میکند، انگار وجود برن را احساس میکند.

-اشاره ای به کودکان کوچک و عجیب و غریب با چشمانی تاریک

-سایه یک اژدها در حال پرواز بر فراز کینگز لندینگ مکانی که برن هرگز در آنجا نبوده.

-آریا که نیدل را در دستانش دارد و چهره اش تغییر کرده.

-پایان رویا با نمایی چهار گانه از تپه های شمالی به عنوان بزرگترین پس زمینه ای که از weirwood تا به حال دیده ایم.

چرا این صحنه ها حذف شد؟

رابینسون اشاره میکند که برخی از این ایده ها به ویژه آنهایی که شامل راب و آریا هستند، به نظر میرسد کمی رویایی تر از ابعاد بازی تاج و تخت هستند. همچنین گاهی بعضی موارد بسیار گران قیمت بوده اند. به طور مثال رندر کردن یک دایرولف در صفحه نمایش بسیار پر خرج است. در حالی که بازی تاج و تخت یک نمایش موفق از این لحاظ بود، اما هنوز صندوق های محدودی داشت و به یاد داشته باشید که جلوتر در نبرد کسل بلک آنها یک نمایش گران قیمت داشتند که بعدا انجام میشد. همچنین استفاده از بازیگران یکسان در نقش کودکی لیانا و بنجن استارک در فصل ششم کار آسانی نبود. در کنار اینها استفاده از یک بازیگر برای نقش ایریس تارگرین تنها برای چند ثانیه بسیار پر خرج بوده که البته دیوید بنیوف و دن وایس این ایده را در یکی از رویا های برن در فصل ششم انجام میدهند. همچین مارتین اولین اسکریپت بازی تاج وتخت که برای فصل اول”End of pointy” نوشته بود، در این صحنه راب پرچمداران شمال را برای کمک احضار میکند، در سریال این به طور خیلی ساده به نمایش در آمده است، به طوری که راب این تصمیم را میگرید و کلاغ ها وینترفل را ترک میکنند اما مارتین در پیشنویس های اصلی خود میخواست یک مونتاژ از هشت قلعه مختلف که نامه را دریافت میکنند و با ارتش بیرون می آیند داشته باشد، پس آنها در آن زمان بودجه کافی برای این صحنه ها را نیز نداشتند.

در نهایت ساخت رویاهای برن شاید کاری شدنی بوده است اما خارج از محدوده دسترسی عوامل سریال بوده و این نشان میدهد که شاید چیزی در قالب نوشته ساده باشد اما به تصویر کشیدن ان در فیلم فرایندی بسیار پیچیده و دشوار است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*