خانه > مقالات > شباهت نمادهای مذهب هفت با اعضای خاندان استارک

شباهت نمادهای مذهب هفت با اعضای خاندان استارک

یکی از نکات و موضوعات جالبی که میتوان در وصف خاندان استارک به زبان آورد ویژگی هر کدام از کرکتر های خانواده و شباهتشان به نمادی خاص است. شاید استارک ها همانند اکثر شمالی ها در ظاهر پیرو خدایان قدیم باشند اما دلیل نمیشود تا از شباهت اخلاقی هرکدام از آنها دیگر کرکتر ها یا حتی جلوه های مذهب هفت گذشت؛ باما همراه باشید.

جنگجو-پادشاه راب استارک: همانند جنگجو که به نوعی نماینده ماورایی و مبارز در نبرد محسوب میشود و از شجاعت بالایی نیز برخوردار است پادشاه راب نیز با داشتن مهارتی بی نظیر در میدان نبرد و مسائل تاکتیکی عملا شکست ناپذیر میشود؛ تا جایی که حتی اصلی ترین رقیبش تایوین لنیستر از نبرد رودررو ناامید شده و مجبور میشود وی را به شکلی ناجوان مردانه و در یک عروسی به قتل برساند.

پدر-لرد ادارد استارک: در تعلیمات مذهب هفت از پدر به عنوان نماینده عدالت شناخته میشود موضوعی که کاملا برای گرگ آرام ادارد استارک صدق کرده و به نوعی درکنار بحث شرافت،عدالت نیز به صفت ثانویه این کرکتر تبدیل شده. در موارد گوناگونی میتوان به وضوح مشاهده کرد که لرد ادارد برای اجرای عدالت حتی مجبور میشود زندگی خودش را به خطر بیاندازد. همین ویژگی وی را به بهترین و شبیه ترین کرکتر نزدیک به پدر تبدیل میکند.

آهنگر-پادشاه جان اسنو: درحالی که از آهنگر به عنوان سازنده و یا کسی که به تعمیرات میپردازد یاد میشود جان اسنو نیز توانست با شکست بولتون ها باری دیگر شماله از هم گسیخته شده را بازسازی کرده و ابهت را به این سرزمین مرده بازگرداند. در نهایت میتوان پادشاه جان اسنو را یکی از نزدیک ترین اشخاص به این صفت قلمداد کرد که به نوعی میتواند با خلق اتحادهایی دید یا بازسازی سرزمین شمالی کارهای زیادی را با صفات آهنگر انجام دهد.

مادر-لیدی کتلین استارک: کتلین استارک نیز هم مانند هر مادر دیگری نماینده پرورش فرزندان را برعهده دارد و از طرفی دیگر حاضر است برای حفظ جان فرزندانش دست به هر کاری بزند. مادر به نوعی نماد صلح و رحم نیز به شمار میرود که از برخی زوایا میتوانیم کتلین استارک را یکی از شبیه ترین مادران به این صفات قلمداد کرد.

عجوزه-لرد برندون استارک: عجوزه به نوعی نماد دانایی محسوب میشود و در اعماق تاریکی به همراه فانوس خود روشنایی را به دیگران نشان میدهد. به همین شکل نیز برن استارک از زمانی که به کلاغ سه چشم تبدیل شده است میتواند نماد دانایی در زمان خود به شمار رود که قابلیت دانستن موضوعاتی که برای سالیان سال مجهول مانده بود را دارد.

دوشیزه-لیدی سانسا استارک: از آنجایی که دوشیزه نماد پاک دامنی،زیبایی و عشق میباشد میتوانیم سانسا استارک را شبیه ترین فرد خانواده به این صفات قلمداد کرد. وی توانست با سیاست و قدرت روحی خود به مدتی بیش از یکسال در پایتخت دوام آورد درحالی که افراد زیادی جان خودشان را از دست میدادند. همچنین زیبایی و مظلومیت وی مثال زدنی است.

غریبه-آریا استارک: جنبه ای متفاوت که به نوعی نماینده مرگ محسوب میشود. از قرار معلوم آریا استارک نیز با عضویت در محفل خدایان بی چهره عملا به نماد غریبه در خاندان استارک تبدیل میشود که مرگ را برای دشمنان خود به ارمغان میآورد. همچنین وی نسبت به سایر اعضای خانواده شخصیتی متفاوت تر در اختیار دارد.

۱ دیدگاه

  1. خسته نباشید. مقایسه جالبی بود بین این ها ??

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*