خانه > اخبار > اخبار سریال > چرا سانسا استارک هیچوقت تاج و تخت آهنین را نخواست؟

چرا سانسا استارک هیچوقت تاج و تخت آهنین را نخواست؟

سوفی ترنر از نحوه پایان یافتن داستان سانسا استارک در قسمت آخر سریال «بازی تاج و تخت» کاملاً خشنود است. در جواب سوال «اینترتینمنت ویکلی» پاسخ داد: «اصلاً جا نخوردم». ما هم همینطور! در چند فصل گذشته کاملاً واضح شد که سانسا به شمال تعلق دارد. شمال همان جایی است که به موفقیت می‌رسید، پس جای تعجبی ندارد که در حالی سریال پایان یافت که به عنوان ملکه شمال، وینترفل را به عنوان یک پادشاهی مستقل از آن خود کرد.

از آنجایی که سانسا استارک برای طرفداران یکی از گزینه‌های منطقی برای تاج و تخت آهنین بود،سوفی ترنر توضیح داد که چرا سانسا هیچوقت تاج و تخت آهنین را برای خود نخواست.

سوفی در مصاحبه اش گفت:

«چون از زمان پایان فصل یک، سانسا دیگه بیخیال پایتخت و ملکه شدن شد. باور نداشت که بتونه فرمانروایی کنه و حتی اینو نمی‌خواست. اون جایگاهش رو در شمال می‌دونه و میتونه به افراد شمال و وینترفل فرمانروایی کنه. احتمالاً با کمک خونواده‌اش و مشاورانی مثل تیریون می‌تونست به فرمانروایی ۷ پادشاهی برسه. ولی هیچ علاقه‌ای به هفت اقلیم ندارد»

بله سانسای جوان رویای ازدواج با جافری و زندگی کنار او را داشت، اما به سرعت روشن شد که سرنوشتش این نیست.
بعد از همه اتفاقات، سانسا جایگاه حقیقی‌اش در وینترفل، یعنی به عهده گرفتن مسولیت‌هایی که برایشان تلاش می‌کرد را بدست آورد. و هیچ شکی نیست که سانسا استارک، ملکه‌ی شمال، در فرمانروایی‌اش موفق خواهد بود. درود بر سوفی ترنر برای زنده کردن همچین شخصیت عالی‌ای که مطمئناً دل ما برایش تنگ خواهد شد.
درود بر ملکه‌ی شمال!

۳ دیدگاه

  1. به نظر من که سانسا یه سرسی جدید شده بود و اصلا از پایانش راضی نبودم. رسما پارتی بازی بود جدا شدن شمال چرا وقتی حرف استقلال شد دورن ساکت موند در حالی هفتمین و اخرین پادشاهی که به دست تارگرین ها رسید دورن بود و هیچ وقت هم فتح نشد.
    چرا ایری چرا جزایر آهن چرا بقیه جدا نشدن. به هیمن راحتی به همین خوشمزگی
    خیلی مسخره بود

  2. من فکر کنم در تاریخ همیشه حکومتهای کوچکتر زیر پروبال حکومتهای بزرگتر قرار می گرفتند تا ضمن اینکه مورد طمع دولتها و ارتشهای قوی دیگر قرار نگیرند از مزیت حمایت مالی آنها نیز برخوردار باشند. مثلا جزایر آهن بیشتر نقش استارتژیک در این دنیای وستروس داشتند تا چیز دیگری و فکر کنم فقط با ساختن کشتی میتونستن خودشونو مطرح کنن و حتی نفرات کافی برای پرکردن چندتا کشتی رو نداشتن پس بهترین حالت در این شرایط ناپایدار تحت حمایت دولت مرکزی بودنه (البته بشرط قوی بودنش)

  3. استقلال وینترفل خیلی عالی و خوب بود،به نظرم در کل،از فصل ۸ فقط این رو پسندیدم،استارک ها لیاقت پایان خوب و خوش رو بعد از همه ی اون اتفاقات تلخی که براشون افتاد داشتند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*