خانه > اخبار > اخبار سریال > سه مورد که جورج آر. آر. مارتین درخواست کرده تا حتماً در سریال به نمایش درآیند!

سه مورد که جورج آر. آر. مارتین درخواست کرده تا حتماً در سریال به نمایش درآیند!

همان‌طور که می‌دانیم «خاندان اژدها» همانند «بازی تاج و تخت» از روی کتابی به نویسندگی جورج آر. آر. مارتین ساخته می‌شود.

آتش و خون یک کتاب تاریخی در رابطه با سرگذشت خاندان تارگرین است که یکی از اساتید اعظم سیتادل، با جمع‌آوری دیده‌ها و شنیده‌های افراد مختلف در رابطه با آن دوران، این کتاب را نوشته است.

مزیت بزرگ «خاندان اژدها» نسبت به «بازی تاج و تخت» تکمیل بودن داستان آن است.

با این حال مارتین قصد دارد جلد دومی را برای این کتاب منتشر کند که حدود ۱۰۰ سال دیگر از تاریخ این خاندان را در بر خواهد گرفت. داستان سریال یعنی دوران جنگ داخلی خاندان تارگرین، معروف به «رقص اژدهایان» به‌صورت کامل در جلد اول کتاب آتش و خون آورده شده.

به‌تازگی، سازندگان سریال، «رایان کندال» و «میگل ساپوچنیک» اعلام کردند که مارتین ۳ مورد را برای نمایش در سریال به‌طور حتمی، از آن‌ها درخواست کرده است:

«اژدهایان مختلف و رنگارنگ، استفاده از رنگ‌های روشن برای البسه و شاه جیهریس تارگرین دوم!»

دو مورد اول، تعجبی ندارند، اما مورد سوم مورد بسیار جالبی می‌باشد زیرا که شاه جیهریسی که در تصاویر منتشر شده دیدیم، در بخش اعظمی از سریال حضور ندارد (فوت کرده) و احتمالاً او را فقط در صحنه‌های آغازین سریال که در چند سال قبل از وقایع اصلی جریان دارند، خواهیم دید.

بنابراین شاه جیهریس دوم فرد دیگری است، او چندین دهه بعد پا به وستروس می‌گذارد و درواقع پدر شاه اریس تارگرین معروف به شاه دیوانه است!

شاه جیهریس دوم، از درخت خانوادگی تارگرین در «بازی تاج و تخت» حذف شده بود، که این کار به مذاق مارتین خوش نیامد؛ ساپوچنیک می‌گوید:

«دیوید و دان به دلایلی که مشخصاً توسط مارتین قابل قبول نبودند، جیهریس دوم را حذف کردند، و این مسئله از آن موقع مارتین رو آزار داده، بنابراین او از ما خواست تا کار نادرست آن‌ها را درست کنیم.»

ظاهراً این شرط بیشتر به جنبه‌ی اسطوره‌شناسی سریال مربوط است تا داستان، زیرا جیهریس دوم سال‌ها بعد از این وقایع به‌دنیا می‌آید، مگر این‌که آن‌ها قصد داشته باشند از وقایع رقص اژدهایان فراتر هم بروند و سریال تبدیل به یک مجموعه کامل از تاریخ تارگرین‌ها شود. با این حال فعلاً چیزی مشخص نیست و همه چیز بستگی به مارتین دارد.

اما در رابطه با اژدهایان رنگارنگ، در «نغمه‌ای از یخ و آتش» ۳ اژدهای دنریس تارگرین رنگ‌های بسیار متمایزی دارند؛ یکی سیاه، یکی سبز و یکی سفید. در حالی که در سریال با رشد تدریجی اژدهایان، رنگشان کمتر متمایز می‌شود، خاندان اژدها نیز با ۹ اژدها در فصل اول و ۱۷ اژدها در طول کل داستان، همین رویه را پیش خواهد گرفت.

و در نهایت البسه‌ی خاندان‌ها، که مارتین درخواست دارد روشن، رنگارنگ و برجسته باشند.

کندال می‌گوید:

«دورانی پر از صلح، ثروت و رفاه پادشاهی را فرا گرفته، همه خودشان را با البسه‌هایی به رنگ‌های خاندانشان آراسته می‌کنند و با وقار و غرور در تورنمنت‌ها شرکت می‌کنند.»

اژدهایان رنگارنگ، البسه‌های برجسته و تعهد به نمایش کشیدن خاندان تارگرین و تمام شکوهش نوید این را می‌دهد که خاندان اژدها توانسته است خواسته‌های مارتین را عملی کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*