آزور آهای

از دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش
نسخهٔ تاریخ ‏۲۳ آوریل ۲۰۱۷، ساعت ۱۵:۱۲ توسط Majid.M.pour94 (بحث | مشارکت‌ها)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
آزور آهای
Azor Ahai.jpeg
آزور آهای زمانی که لایت برینگر را در سینه نیسا نیسا فرو کرده است
اثر Amoka

القاب جنگجو روشنایی
پسر آتش[۱]
فرهنگ آشایی
همسر نیسا نیسا
کتاب(ها) بازی تاج و تخت

نزاع شاهان
یورش شمشیرها

ضیافتی برای کلاغ ها رقص با اژدهایان

آزور آهای (Azor Ahai) قهرمان افسانه ای که نزدیک به هشت هزار سال قبل از ورود اگان زندگی می کرده. گفته شده است که در میان شب طولانی ، آزور آهای برخواسته است و آدرها را شکست داده، با شمشیر مشتعلش به نام لایت برینگر (Lightbringer) . برخی از خوانندگان بر این باور هستند که آزور آهای همانپرنس وعده داده شده است ، در حالی که برخی دیگر بر این باورند که این از آن پیشگویی دیگر مجزا است.آزور آهای و پرنس وعده داده شده، از یک دیگر جدا می باشند.[۲]

افسانه لایت برینگر

تاریکی در سراسر جهان در حال گسترش است و دنیا نیازمند یک قهرمان، آزور آهای قهرمانی که برگزیده شده است،او برای مبارزه با تاریکی نیاز به یک شمشیر قهرمانانه داشت.او به مدت سی روز و سی شب کار می کند تا کار شمشیرش تمام می شود،زمانی که شمشیرش را برای آبدیده کردن وارد آب می کند شمشیر به راحتی می شکند.او به سادگی تسلیم نمی شود ، پس او باز آغاز به کار می کند.بار دوم او پنجاه روز و پنجاه شب بر روی شمشیر کار می کند ، کاری که حتی بهتر از شمشیر اول می شود ، اینبار او شیری را اسیر می کند و شمشیر را در قلب او جای می دهد ، اما یک بار دیگر فولاد درهم می کشند.بار سوم با قلبی سنگین برای آنکه میدانست کاری باید بکند و شمشیر را تمام کند ، او این بار به مدت صد روز و صد شب کار می کند تا زمانی که کارش به پایان می رسد ، اینبار او همسر خود نیسا نیسا (Nissa Nissa) را فرا میخواند و از میخواهد سینه خود را برهنه کند.او شمشیر را خود را به قلب زندگی اش داخل می کند، روح او رابا فولاد شمشیر ترکیب می کند و باعث ایجاد لایت برینگر ( Lightbringer ) می شود.

آزور آهای دوباره می آید

نوشته اصلی : آزور آهای/نظریه ها

با توجه به پیشگوی پنج هزار سال پیش در کتاب باستانی آشایی (Asshai) ، آزور آهای دوباره متولد خواهد شد ، دوباره آدرها را به چالش خواهد کشید. پس از یک تابستان طولانی، زمانی که شر و تاریکی سرد بر جهان نازل می شود این اتفاق رخ خواهد داد[۲]. گفته شده است که او لایت برینگر (Lightbringer) را دوباره به دست خواهد آورد و بار دیگر آزور آهای در مقابل آدرها ایستادگی خواهد کرد و اگر او شکست بخورد ، جهان نیز با او شکست خواهد خورد.

یک روز پس از یک تابستان طولانی وجود خواهد داشت، زمانی که ستاره ی خونین و نفس سرد تاریکی بر سر جهان سنگینی کند . در این ساعت ترس؛ یک جنگجو بر خواهد خواست و شمشیری از آتش سوزان را از نیام بیرون می کشد، و این باید لایت برینگر (Lightbringer) شمشیر مشتعل و سرخ قهرمانان باشد و او که آن را بسته است باید آزور آهای باشد که دوباره می آید ، و تاریکی قبل از او می گریزد.

نقل قول ها

" من برای نگاه اجمالی بر آزور آهای دعا کردم ، ولی رلور فقط به من برف نشان داد[۳] "

افکار ملیساندر - Melisandre

منابع