خانه > اخبار > اخبار سریال > «دنیل اسکات-اسمیث» ما را با «کرب‌فیدر» بیشتر آشنا می‌کند.

«دنیل اسکات-اسمیث» ما را با «کرب‌فیدر» بیشتر آشنا می‌کند.

خطر اسپویل اپیزود سوم

«کِراگاس دراهار» معروف به «کرب‌فیدر» یکی از شخصیت‌های منفی HOTD بود که در قسمت جدید کشته، و بدن نصفه شده‌اش توسط «دیمون تارگرین» به بیرون از غار کشیده شد.

کرب‌فیدر حتی یک خط دیالوگ هم نداشت، اما بازیگر پشت آن ماسک یعنی «دنیل اسکات-اسمیث» برایمان از کرب‌فیدر می‌گوید:

«تجربه‌ی عجیبی بود که به جسد مرده‌اش نگاه می‌کردم، حتی با این‌که مصنوعی بود، فکر نمی‌کنم اکثر مردم این حس رو تجربه کرده باشن، یه جورایی سورئال بود، ولی باحال.»

دنیل در رابطه با تست‌گیری‌اش که هیچ دیالوگی هم نداشت می‌گوید:

«بیشتر فیزیکی بود، اون‌ها می‌خواستن ببینن که من چطوری این شخصیت رو به‌صورت فیزیکی می‌تونم به بیننده معرفی کنم، تو هماهنگی‌های قبل رفتنم بهم گفتن که اگه یه ماسک هم بذارم عالی می‌شه، که خب نداشتم و این باعث شد فکر کنم که نقش رو نگرفتم، ولی وقتی رفتم اونجا، اون‌ها بیشتر دنبال این بودن که ببینن من می‌تونم جدیت و ترسناک بودن این شخصیت رو نمایش بدم یا نه، اون هم بدون هیچ حرفی و فقط به‌صورت فیزیکی و رفتاری، به‌طور مثال کار با اون چکشی که باهاش قربانی‌ها رو به چوب میخ می‌کنه، در کل کار پیچیده‌ای بود.»

حالا که صحبت از ماسک شد، احتمالاً شما هم حس کردید که ماسک این شخص شباهت زیادی به ماسک پسران هارپی در فصل ۵ و ۶ GOT داشت، و باید بگیم که، خب مقصود همین بوده، دنیل می‌گوید:

«قطعاً این شباهت بی‌دلیل نبود، ما می‌خواستیم که طرفدارها با یک چیز آشنا از گذشته روبه‌رو بشن، و ما تصمیم گرفتیم که کرب‌فیدر رو تبدیل به اولین شخصی کنیم که از این ماسک استفاده کرده و در واقع افراد داخل GOT این ماسک رو از اون الهام گرفته باشن، دلیل زدن این ماسک هم یه جور اعلان قدرت هست، برا همین با خوشحالی این ماسک رو به صورتش می‌زنه.»

در نهایت کرب‌فیدر بیشتر برای به‌ وجود آوردن آن حال و هوای خاص به وجود آمد و قرار نبود شخصیت پیچیده‌ای باشد. ما چیز زیادی از این شخصیت ندیدیم، اما در عین حال حتی همین‌قدر هم راجع به این شخصیت در کتاب «آتش و خون» نوشته نشده است.

در کتاب کراگاس فرمانده‌ی ارتش‌های «سه‌سالاری» است، در حالی که در HOTD او بیشتر یک دزد دریایی‌ست. در کتاب او قربانی‌هایش را در نزدیکی ساحل به چوب می‌بندد تا در اثر بالا آمدن آب خفه شوند، البته که آن‌ها در نهایت غذای خرچنگ‌ها می‌شوند، اما در HOTD خرچنگ‌ها اصل کار هستند.

دنیل می‌گوید:

«شخصیت بسیار کثیفی هست، و خب آرزوی هر بازیگری اینه که شخصیتی با جزئیات نوشته شده باشه، که خوبه، اما بهترین چیز این بود که دستمون خیلی باز بود تا بتونیم کرب‌فیدری که مد نظر خودمون بود رو داشته باشیم و توسط کتاب محدود نباشیم».

دنیل همچنین تأیید می‌کند که کرب‌فیدر دچار بیماری «گری اسکیل» بوده،

«ما می‌خواستیم هم اون روی شاهزاده طورش رو نشون بدیم، هم اون روی صدمه دیده‌ش رو که باعث شده به این فرد تبدیل بشه، و با استفاده از اون چکش این کار رو کردیم و یه جور خوی حیوانی به شخصیتش دادیم».

ظاهراً کرب‌فیدر در ابتدا یک شاهزاده و اشراف‌زاده بوده است و با ابتلا به بیماری گری‌اسکیل به این روز می‌افتد!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*