خانه > اخبار > اخبار سریال > هر آنچه که باید راجع به پیش درآمدهای بازی تاج و تخت بدانید!

هر آنچه که باید راجع به پیش درآمدهای بازی تاج و تخت بدانید!

تاکنون هفت سریال و یک نمایش تئاتر برای پیش‌درآمدهای بازی تاج و تخت وارد مرحله پیش‌تولید شده‌اند، اما تا این لحظه تنها ساخت دو پیش‌درآمد قطعی شده و ساخت بقیه آن‌ها در هاله‌ای از ابهام است.

نویسنده رمان ترانه یخ و آتش جرج آر. آر. مارتین به تازگی قراردادی پنج ساله جهت تولید محتوا برای شبکه اچ بی او امضا کرده است، که احتمالاً به این معنی است که او در برخی یا همه این نمایش‌ها کار خواهد کرد. حضور او مطمئناً نگرانی برخی از هواداران را کاهش می‌دهد ، اما در نهایت کار این مجموعه‌ها به عهده تیم‌های مختلف است.
لازم به ذکر است که اولین پیش‌درآمد بازی تاج و تخت (بلادمون) که به شدت مورد انتظار بود و قسمت افتتاحیه‌ی آن نیز ساخته شد بود، کنسل شد. این سریال که جین گولدمن مسئول آن بود، بازیگرانی چون نائومی واتس از نقش‌های اصلی آن بودند و مربوط به وقایع هزاران سال قبل از سریال اصلی بود. این پیش درآمدها عبارتند از…

ده هزار کشتی
هزاران سال پیش نایمریا ملکه‌ای جنگجو پس از آنکه والریا روینار را فتح کرد ده هزار کشتی را از آن‌سوی دریای باریک به سواحل دورن در جنوب وستروس آورد و سپس تمام ده هزار کشتی را آتش زد تا هیچ بزدلی فرار نکند.
اگرچه در مورد تولید این سریال چیزی مشخص نیست اما از دید بسیاری از طرفداران هیجان انگیز به نظر می‌رسد.

نه سفر مار دریا
این پیش‌درآمد به بررسی و معرفی لرد کورلیس ولاریون با لقب مار دریا، سرشناس‌‌ترین ماجراجوی دریا در تاریخ وستروس و سفرهای دریایی او به نقاط مختلف دنیای نغمه می‌پردازد. لازم به ذکر است که کورلیس ولاریون در سریال خاندان اژدها نیز حضور دارد و استیو توسانت نقش او را بر عهده دارد.

داستان‌های دانک و اگ
ماجراجویی‌های دانکن بلندقامت و پسرکی مرموز به‌نام اگ (اگان پنجم) را می‌گوید، که وقایع آن تقریباً ۹۰ سال پیش از داستان‌های بازی تاج و تخت می‌گذرد. درباره این پیش‌درآمد اطلاعات زیادی در دست نیست.

خاندان اژدها
این مجموعه جنگ داخلی خاندان تارگرین معروف به رقص اژدهایان را به تصویر می‌کشد و بر اساس رمان جرج آر. آر. مارتین می‌باشد. ساخت این مجموعه قطعی شده بازیگران و سازندگان این مجموعه معرفی شده و فیلمبرداری آن در این ماه آغاز خواهد شد.

قیام رابرت
قیام رابرت، که به جنگ غاصب نیز شناخته می‌شود، قیامی بر علیه خاندان تارگرین بود که اساساً توسط ادارد استارک، جان ارن و رابرت براتیون که نام قیام از او برگرفته شده، برانگیخته شد. قیام «نزدیک به یک سال» طول کشید و به پایان سلسله‌ی تارگرین و آغاز دوران رابرت براتیون انجامید.

چاله‌ی کک
اسم این پیش‌درآمد برای بیشتر مخاطبین بازی تاج و تخت آشنا می‌باشد. این پیش‌درآمد در مورد فقیرنشین‌ترین محله در بارانداز پادشاه و پایتخت وستروس می‌باشد. در مورد موضوع این سریال چیزی مشخص نشده است.

انیمیشن بازی تاج و تخت
درباره موضوع این سریال و اینکه چه کسی پشت آن است هنوز چیزی مشخص نشده است.

نمایش تئاتر تورنومنت هارن‌هال
این پیش‌درآمد با محوریت تورنومنت هارن‌هال در دست کار است. در این مجموعه «سیمون پینتر» و «تیم لاوسون» به عنوان تهیه کننده، «جرج آر. آر. مارتین» و «دانکن مک‌ میلان» به عنوان نویسنده و «دومینیک کوک» به عنوان کارگردان فعالیت خواهند کرد این نمایش قطعی شده و قرار است در سال ۲۰۲۳ در استرلیا اجرا شود.

به نظر شما کدام یک از این پیش درآمدها باید ساخته شود؟

۲ دیدگاه

  1. حامی لنیستر

    خیلی دوست داشتم قیام رابرت رو بسازن در حالی که با اون چکشش با ریگار میجنگه…فقط بدیش اینه که کل داستان رو میدونیم چی میشه تقریبا

  2. حیف که هیچ به والریا و تاریخ چند هزار ساله اش فکر نمی کنن

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*