خانه > اخبار > اخبار سریال > نه! تارگرین‌ها واقعاً نسوز نیستند، بازی تاج و تخت به شما دروغ گفت!

نه! تارگرین‌ها واقعاً نسوز نیستند، بازی تاج و تخت به شما دروغ گفت!

❌ خطر اسپویل قسمت ششم ❌

اگر «لینا ولاریون» واقعاً از خون والریای قدیم بود، نباید در آتش می‌سوخت، درست است؟ چون کسانی که خون تارگرین دارند، نمی‌سوزند.
این مهم‌ترین سؤالی است که از قسمت ششم ذهن بینندگان را درگیر کرده است. این گیج شدن‌ها قابل درک است، زیرا در بازی تاج و تخت، دنریس تارگرین، مادر اژدهایان، کاملاً در مقابل آتش مصون است. در سریال این قابلیت او علاوه بر وقتی که به درون آتش رفت و با سه بچه اژدها بیرون آمد، بارها به تصویر کشیده شد؛ از حمام کردنش با آب خیلی داغ گرفته، تا زنده سوزاندن کال‌های دوتراکی.
این‌طور که پیداست، مصونیت دنریس از آتش، از ابتکارات سریال بوده است، نه کتاب. البته بحث مصون بودن دنریس از آتش پیش از انتشار سریال بازی تاج و تخت در سال ۲۰۱۱ هم مطرح بود. زیرا صحنه‌های بیرون آمدن او و اژدهایان از تخم درآمد‌ه‌اش از میان آتش و رفتنش درون وان آب جوش در کتاب‌های نغمه‌ی آتش و یخ تصویر شده‌اند. مارتین به نزدیکی دنریس با آتش و گرما اشاره می‌کند، اما او به شکلی که در سریال نشان داده شده کاملاً مصون از آتش نیست.

در حقیقت مارتین در یک پرسش و پاسخ در سال ۱۹۹۹ اعلام کرد که ایده‌ی نسوز بودن تارگرین‌ها یک «تصور غلط رایج» است. او با تأکید اعلام کرد:

«تارگرین‌ها از آتش ایمن نیستند. تولد اژدهایان دنی، منحصربه‌فرد، جادویی و شگفت‌انگیز بود. معجزه بود. او به این دلیل «نسوخته» خوانده می‌شود که پا به درون شعله‌ها گذاشت و زنده بیرون آمد. اما اطمینان کامل هست که برادرش در مقابل آن طلای آب شده، ایمن نبود.»

حتماً به یاد دارید که کال دروگو یک ظرف طلای آب شده را روی سر ویسریس ریخت و دنریس گفت:

«آتش نمی‌تواند یک اژدها را بکشد.»

این جمله با این‌که دیالوگ جالبی است، بیشتر یک اظهار نظر استعاری و بر اثر هجوم آدرنالین است، تا چیزی بیان‌کننده‌ی یک حقیقت باشد.

در کتاب‌های نغمه‌ی آتش و یخ یک نمونه‌ی دیگر از سوختن تارگرین‌ها وجود دارد‌. حالا می‌دانیم که جان اسنو در حقیقت از خون تارگرین‌هاست. در کتاب اول، او یک پرده‌ی شعله‌ور را گرفته و روی وایتی که قصد کشتن فرمانده نگهبانان شب را دارد می‌اندازد. این کار دست او را شدیداً می‌سوزاند. جراحتی که در تمام کتاب‌های بعدی و گاهی در سریال او را آزار می‌دهد.

دنریس در نغمه‌ی آتش و یخ می‌سوزد.
در کتاب رقصی با اژدهایان، دنریس سوار بر اژدهایش دروگون از گودال مبارزه بزرگ دازناک در مرین خارج می‌شود؛ لحظه‌ای حساس هم در کتاب و هم در سریال. اما خطری که از جانب اژدها او را تهدید می‌کند، در کتاب بسیار بیشتر است. هنگام نزدیک شدن به اژدها دنریس فکر می‌کند که اگر از دست دروگون فرار کند، اژدها او را سوزانده و خواهد خورد. بعدتر او را با اژدها در بیابان می‌بینیم که در اندیشه‌ی جراحاتی که برداشته، از جمله سوختگی‌هایش به‌خاطر گرفتن اژدها با دست برهنه است.
پس نتیجه می‌گیریم که تمام تارگرین‌ها مقابل آتش ایمن نیستند.

در مورد پرواز دیمون از میان آتش ویگار هم صرفاً می‌توان گفت که چون بسیار سریع و پیش از آن‌که خودش آتش بگیرد از درون شعله‌های آتش اژدها گذشت، مشکلی برای او پیش نیامد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*