خانه > مقالات > خشم باهاموت؛ یک گنج ناپیدا برای طرفداران بازی تاج و تخت و آثار فانتزی

خشم باهاموت؛ یک گنج ناپیدا برای طرفداران بازی تاج و تخت و آثار فانتزی

آثار پویانمایی ژاپن یا به اصطلاح «انیمه» طی چندسال اخیر توانسته‌اند به شکلی مؤثر در دل مخاطبین خود جای بازکنند. آثاری که قدمتشان تقریباً به جنگ جهانی دوم و یا حتی پیش از آن بازمی‌گردد و به مرور زمان همانند لایو اکشن‌ها و دیگر آثار سینمایی و تلویزیونی به ژانرهای مختلف پرداخته تا بیش از گذشته دامنه جذب مخاطب خودشان را گسترش دهند. اگر به یاد داشته باشید در مجموعه وستروس چندین بار به معرفی انیمه‌های شبیه به تم یا داستان بازی تاج و تخت پرداخته‌ایم که هرکدام در سبک خودشان موفق بوده‌اند. اما امروز قرار است عنوان جذاب rage of bahamut: virgin soul را زیر ذره‌بین قرار دهیم که به جرأت یکی از حماسی‌ترین انیمه‌های فانتزی/تاریخی چند سال اخیر است. اما قبل از هرچیز بهتر است بگوئیم که rob:vr ادامه سری rob: genesis است اما به دلیل آنکه داستان این دو سری بجز برخی وقایع آشکار و حضور بعضی کرکترها چندان به یکدیگر مرتبط نیست صرفا سری virgin soul را معرفی خواهیم کرد.

داستان سری روایتگر دوران برتری انسان‌ها نسبت به شیاطین و فرشتگان است. دورانی که تمام بشریت زیر پرچم پادشاهی مخوف انسان‌ها در پایتخت سلطنتی یعنی شهر بزرگ anatae گردهم آمدند و با رهبری چاریوس هفدهم علیه جهنم و بهشت وارد جنگ شدند. ده سال پس از نبرد علیه یک اژدهای عظیم که قلمروی پادشاهی را تهدید می‌کرد. حال قدرت انسان‌ها به حدی زیاد شده که هیچکس جرأت اعلان جنگ به آن‌ها را ندارد. اما این تازه شروع ماجراست و با وقایع عظیم این سری شرایط نیز به مراتب تغییر می‌کند. داستان از دید “نینا درانگو” روایت خواهد شد که برای کار به پایتخت سلطنتی سفر می‌کند. در اوایل می‌بینیم که وی قدرتی نسبتاً غیرطبیعی دارد که با پیشبرد داستان متوجه دلیل واقعی این موضوع خواهیم شد. علاوه بر نینا، در این مجموعه شاهد چندین پلات کوچک و بزرگ هستیم که هرکدام به نحوی مثال زدنی شخصیت پردازی بسیار خوبی را برای کرکترهای سری رقم می‌زنند و دقیقاً این موضوع بزرگترین اشتراک فنی این سری با بازی تاج و تخت محسوب می‌شود.

یکی از خصوصیت‌های بسیار خوب rage of bahamut حفظ کردن تم حماسی آن در مواقع مختلف است. به طوری که هیچگاه احساس دور شدن سری از ماجرای اصلی‌اش و یا کم پرداختن به داستان‌های مختلف به سراغتان نمی‌آید. همچنین لازم به ذکر است که یکی از منابع الهام این مجموعه داستان‌های مختلف مربوط به ادیان محسوب می‌شود که در اواسط آن تقریبا آشکار خواهد شد. شخصیت پردازی virgin soul را می‌توان به شکلی خاص توصیف کرد. زیرا اکثر مواقع بجای صرفاً سفید یا سیاه بودن، قهرمان یا ویلن بودن کاراکترها که در اکثر انیمه‌ها رواج دارد اینبار انتاگونیست و حتی پروتاگونیست های سری رنگی نسبتا خاکستری به خود می‌گیرند که می‌تواند برای طرفداران بازی تاج و تخت که دارای چنین شخصیت‌هایی بود جذاب باشد. طراحی و گرافیک کلی انیمه نیز در سطح خوبیست که با فضای داستانی و محیطی آن کاملا مطابقت دارد و همین موضوع باعث ارتباط هرچه بیشتر مخاطب و مجموعه خواهد شد. درکل اگر همانند بازی تاج و تخت به دنبال یک مجموعه شامل نبردهایی حماسی، درام و رمنسی جذاب و پایانی نسبتا تلخ و شیرین هستید rob:virgin soul می‌تواند گزینه‌ای بسیار خوب برای شما باشد.

۱ دیدگاه

  1. هم ببینید انیمه فوق العاده ای Attack on Titan

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*