خانه > اخبار > اخبار سریال > ولادیمیر فوردیک (بازیگر نقش شاه‌شب) در مصاحبه‌ای نادر از این می‌گوید که شاه‌شب یک شخص بخصوصی را برای کشتن زیر نظر دارد

ولادیمیر فوردیک (بازیگر نقش شاه‌شب) در مصاحبه‌ای نادر از این می‌گوید که شاه‌شب یک شخص بخصوصی را برای کشتن زیر نظر دارد

تاجی به مانند استخوان که از جمجمه‌اش بیرون زده، چشمان نافذ آبی و نگاه گیرای شاه‌شب لرزه به تن همه می‌اندازد. ما شروع داستان رازآلود شاه‌شب را در تصاویری که از گذشته نشان داده شد دیدیم. آنجایی که فرزندان جنگل برای مقابله با دشمنان خود (یعنی انسان‌ها)، شخصی را به درخت بستند و شیشه‌ی اژدها را در قلب او فرو کردند و سپس آزادش کردند. از آن موقع به بعد شاه‌شب به مرور برای خود ارتشی از مردگان جمع کرده و بعد قصد عزیمت به آنسوی دیوار را کرد و حالا که یکی از اژدهایان دنریس را در اختیار دارد، از دیوار رد شده و همراه ارتش‌اش به سمت پایین در حرکت است. در فصل آخر بازی تاج و تخت، شاه‌شب جنگ بین مردگان و زنده‌ها را به وستروس می‌کشاند؛ حالا «اینترتینمنت ویکلی» با بازیگر نقش شاه‌شب مصاحبه‌ای انجام داده (این بازیگر از فصل ششم به بعد این نقش را ایفا کرده) که در ادامه با هم می‌خوانیم:

قبل از بازی کردن نقش شاه‌شب، نقش دیگری هم در سریال داشتید؟

بله. من نقش‌های کوتاه زیادی داشتم. از اسب‌های زیادی زمین افتادم، داخل آتش افتادم، و مبارزه‌های شمشیرزنی زیادی داشتم. من در مبارزه‌ی مربوط به سکانس برج شادی، بدل آرتور دین بودم. و یکی از افرادی بودم که در سکانس حمله‌ی آتشین دنریس از قایق بیرون پریدم.

چطور شد که نقش شاه‌شب را بازی کردید؟

واقعاً نمی‌دانم چطور شد که من را انتخاب کردند. در فصل پنج در آن سکانسی که در هاردهوم جان اسنو با یک وایت‌واکر می‌جنگد و برای اولین‌بار وایت‌واکری را می‌کشد، آن وایت‌واکر من بودم! بعد از آن بود که دیوید بنیوف و دی‌بی‌وایس به من پیشنهاد دادند که از فصل ششم تا آخر، من نقش شاه‌شب را بازی کنم، اما هیچوقت نپرسیدم چرا. شاید از کار من در نقش وایت‌واکر راضی بودند.

کارگردان‌ها چه نوع بازی‌ای را برای نقش شاه‌شب از تو می‌خواهند؟

شاه‌شب پلک نمی‌زند. به این نکته دقت کرده بودم. هر کارگردانی زاویه‌ی دید خود را دارد و متناسب با همان، درخواست‌هایی دارد، بعضی از آن‌ها تاکید شدیدی روی سرد و خشک بودن شخصیت شاه‌شب دارند و بعضی دیگر هم می‌گویند باید طوری باشی که انگار هنوز انسانیتی درون او وجود دارد. اما همه‌ی آن‌ها از من می‌خواهند که پلک نزنم، واقعاً کار سختی‌ست.

فارغ از همه‌ی این‌ها، شاه‌شب چه چیزی می‌خواهد؟

او به شاه‌شب تبدیل شده و هیچکس از هویت دقیق او اطلاعی ندارد. این‌که چه کسی بوده… بعضی‌ها می‌گویند که یک سرباز یا فرمانده بوده و هیچوقت نمی‌خواسته تبدیل به چنین چیزی بشود. من فکر می‌کنم که او به‌دنبال انتقام است. هر شخصیتی در داستان دو وجه دارد، یک وجه خوب و یک وجه بد. اما شاه‌شب یک وجه دارد و آن هم بد است.

آیا طرفداران هنگام دیدن شما متوجه می‌شوند که بازیگر شاه‌شب هستید؟‌ واکنش آن‌ها چیست؟

خیلی کم. و برخی از آن‌هایی که متوجه می‌شوند به من می‌گویند: «می‌شه لطفاً جان اسنو را بُکشی؟!» خیلی جالب است. گاهی واکنش‌های مردم بعد از پخش فصل‌ها را در یوتیوب نگاه می‌کنم. نیمی از مردم عاشق شاه‌شب هستند و نیمی دیگر از او متنفر هستند. و از آن‌جایی که من از فصل ششم برای این نقش جایگزین ریچارد بریک (بازیگر نقش شاه‌شب در فصل چهار و پنج) شدم، بعضی از مردم از این تغییر راضی هستند و عده‌ای هم نه.

ما در فصل آخر باید از شاه‌شب انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

مردم خواهند دید که او یک شخص را برای کشتن زیرنظر دارد، و خواهند فهمید که آن شخص چه کسی است. همچنین اگر آن سکانس در هاردهوم را به یاد داشته باشید که جان اسنو روی قایق با شاه‌شب یک نگاه طولانی در و بدل کردند و بعد شاه‌شب دستانش را بالا برد، اینجا چیزی شبیه به آن اما بسیار قوی‌تر و هولناک‌تر بین جان و شاه‌شب وجود خواهد داشت.

بهترین سکانس مربوط به شاه شب به انتخاب شما کدام است؟

در فصل هشتم می‌بینیم.

 

 

۱ دیدگاه

  1. به نظرم باتوجه به اینکه شاه شب تو فصل ۶ سریال ، برن رو علامت گذاری کرد تنها فرد مورد نظر شاه شب برن میتونه باشه.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*