خانه > اخبار > اخبار سریال > آریا استارک با اسب سفیدش چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟

آریا استارک با اسب سفیدش چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟

هشدار اسپویل برای کسانی که قسمت پنجم را ندیده‌اند.

قسمت پنجم فصل هشت بازی تاج و تخت، «ناقوس»، جذابیت زیادی داشت. شادی زیاد و همچنین مرگ‌های زیادی در فقط یک قسمت دیدیم، اما با صحنه‌ای پایان یافت که خیلی از بیننده‌ها را متحیر کرد. آریا را دیدیم که از بین خرابی‌ها به طرف مقر فرمانروایی می‌رفت و یک اسب سفید پیدا کرد که برای بیرون رفتن از شهر سوارش شد. در این پست توضیح می‌دهیم که برای این سریال و قسمت آخرش این اسب سفید چه معنایی می‌تواند داشته باشد.

اسب‌های سفید برای مدت طولانی‌ای یک سمبل در روایت داستان‌ها بودند، چه برای اتفاقات بد، چه خوب. البته از نظر طرفداران این ممکن است اشاره‌ای بر آیه‌ای در انجیل درمورد چهار سوار کار آخرالزمان باشد. آیه این است:

«و من نگاه کردم و یک اسب سپید دیدم و اسم سوارش مرگ بود و هر کجا می‌رفت جهنم را با خود می‌برد!»

آریا و مرگ در این سریال برای مدت طولانی‌ای در تکاپو بودند و ظاهراً در این قسمت اشاره‌ای داشتند بر اینکه آریا در قسمت آخر با مرگ نبردی نهایی خواهد داشت.
دیدیم که در قسمت «ناقوس» چه کسی آورنده‌ی مرگ بود و ظاهراً برای بخش «چشم سبز» در پیشگویی زن قرمزپوش، آریا مسئول مرگ دنریس خواهد بود.

همچنین این تئوری آریا و دنریس را به هم مرتبط می‌کند، چون ند استارک اسبی سفید داشت، و دنریس هم در ابتدای سریال اسبی سفید داشت و پدر هر دوی آن‌ها در مقر فرمانروایی کشته شدند.

۱۲ دیدگاه

 1. به نظر بنده سازندگان در اینجا نه انجیل دستشان بوده و نه دنبال نوستالژی بازی بوده اند! آنها فقط برای بستن دهان طرفداران کتاب که نسبت به وضعیت سریال معترض هستند فقط به جمله پیشگویی ” مراقب سوار رنگ پریده با اسب خونی باش ” در کتاب استناد کرده اند!!!

 2. دوباره سلام .

  (هشدار اسپویل محتوای قسمت پنجم فصل هشت)

  صرف نظر از ایرادات اساسی که به پیچش داستانی قسمت پنجم فصل هشت (مدکویین) وارد شده است ، کارگردانی این قسمت هم بسیار ضعیف می باشد و در مقایسه با نبرد خوب کارگردانی شده قسمت سوم ، در این قسمت رویدادها اصلاً منطقی و قابل دفاع نمی باشند . به عنوان نمونه به چهار مورد از اشتباهات کارگردانی این قسمت اشاره می کنم :

  ۱- آریا و سندور بعد از رسیدن ارتش جان و دنریس به پایتخت می رسند که کاملاً غیر منطقی است زیرا آنها یک روز قبل از ارتش وینترفل را ترک کرده بودند و سفر دو سوار تنها خیلی سریعتر از ارتشی باید باشد که بیشتر نفراتش پیاده هستند (جان بعد از رسیدن به دراگون استون به دنریس می گوید که ارتش شمال از تریدنت عبور کرده یعنی آنها پیاده به جنوب امده اند نه با کشتی)

  ۲- در قسمت های قبلی بارها تاکید می شود که ارتش طلایی ۲۰ هزار نفره است در حالی که نیرویی که در سریال نمایش داده می شود حتی دو هزار نفر هم نیستند و با یک نفس اژدها از هم می پاشند!

  ۳- یورون گریجوی در قسمت های قبل نشان داده بود که در نبرد دریایی و حملات غافلگیرانه یک فرمانده و استاد به تمام معناست اما در این قسمت آرایش کشتی های وی برای دفاع از خلیج کاملاً غیر منطقی و پراکنده است و بجز کشتی خودش هیچ کشتی دیگری به طرف دنریس تیراندازی نمی کند در حالی که با شلیک همزمان چند کشتی ، دنریس و اژدهایش هیچ شانسی برای فرار نداشتند (بیشتر به نظر می رسد سازندگان تصمیم گرفته اند عمداً مرتکب این اشتباه بچه گانه شوند تا خیلی زود به مرحله مدکویین برسند!)

  ۴- سرسی به اعتماد دنریس خیانت کرده ، دوستان و متحدان زیادی را از وی گرفته ، یک اژدهایش را کشته و نزدیک ترین دوست و مشاورش را جلوی چشمش گردن زده ، اما سرسی قسمت پنجم فصل هشت ، هیچ شباهتی به سرسی که این کارها را کرده ندارد و کاملاً از دیوانه شدن دنریس غافلگیر می شود و خودش را می بازد! در حالی که سرسی قسمت های قبلی کاملاً منتظر چنین لحظه ایی بود!!!

  و …

 3. حتما تا حالا متوجه شدین که این کارگردان ها یکی رو وقتی خیلی الکی وار بردن بالا، قسمت بعدی با یه زارت مرده.
  نمونش نایت کینگ و سرسی. یعنی جوری سرسی رو بردن بالا من گفتم دروگون نابود میشه صد در صد بعدش میکشه به جنگ تن به تن، ولی دیدیم که با یک اخم چشم دروگون , سرسی وقت نکرد یه لب دیگه بگیره از جیمی. حالا این قسمت هم همه میگن جان اسنو و سانسا، دروگون و دنریس رو میخوان چیکار کنن؟؟ ولی من به شما اعلام میکنم که لیکن اونا هیچ غلطی نمیتوانند بکنند و حالا میبینید که دروگون با یک زارت و نه بیشتر ، گا رو میبوسه و بغل میکنه.
  از اونور هر کی رو میبینی که همه میگن میمیره، زنده میمونه مثل سم یا خود جان وقتی انقد مرده دورش رو محاصره کردن.
  انصافا هم خوب با مسئولین ما تشابه دارن. وقتی اینا هم میگن از فلان چیز نگران نباشید دقیقا از همون نقطه ،به فنا میریم.
  هیچم بعید نیست اون کوتوله ای که استیون کینگ بهش اشاره کرد همون ج ن ت ی خودمون باشه. اتفاقا خیلی وقتم هست خبری ازش نیست.
  خیلی دوست دارم با این دو تا بعد اتمام سریال مصاحبه کنن تا معلوم شه چطوری میشه رید تو داستانی به این زیبایی. خیلی هنره که با این دید به دنیا نگاه کرد. فقط جاهاییش رو ببینی که یا باگه یا ریدمالی شده و فقطم تو میتونی ببینیش.

 4. اسپین اف سریال با نام bloodmoon تایید شد گویا فیلمبرداری این سریال هم ۲ ماه هستش که شروع شده ایکاش این اسپین اف درباره یکی از جنگهای داخلی تارگرین ها بود اما گویا مربوط به دورانی بسیار قبلتر ۵ هزار سال پیش است با بازی نائومی واتس بعنوان نقش اول https://serienfuchs.de/neuigkeiten/game-of-thrones-neue-informationen-zum-spin-off-bloodmoon-35013/

 5. با تشکر از پت و مت گند زده شد به این سریال.

  • با تشکر از پت و مت گند زده شد به سریال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   کوچکترین درکی از داستان به صورت کلی داری داداش؟ عالی بود پایان سریال. تازه اگه ططبق پیش بینی من دنریس توسط جان کشته بشه عالی تر

   • بله. ططبق پیش بینی جناب آلو و نه طبق سناریوی لیک شده !!

   • مثلا درک تو خیلی بهتره با این پیشبینیت????‍♂️??

    • دوست عزیز این جایی که داستان الان بهش.رسیده یکی از بهترین انتخاب هاییه کهطبق منطق داستان و سیر شخصیت ها می تونست برسه. البته من توی کامنت های دیکه کفتم که ناراضی بودم از شکلی که داستان نایت کینگ تموم شد ولی خط داستانی بقیه شخصیت ها از بهترین امکان هایی که که منطقا می تونست اتفاق بیفته. اک ح . همینجور الکی که نمیشه بیایم بکیم گند زده شده. چطور یکی از بهترین امکان های پایان داستان میتونه گند باشه؟ به این خاطر تعجب میکنم از کسی که میکه کند زده شده. بعدم شک ندارم که من درکم بیشتره از داستان عزیزم اصلا بحثی ندارم توی اون زمینه. بعدم طبق بیش بینی من یا لیک در اصل قضیه تفاوتی نمیکنه که این هم یکی از عالی ترین امکان های اندگیمه. حالا جرا عصبانی هستی داداش گلم اکه به من بکی جرا این قسمت داستانش بده بکو تا ما هم سر دربیاریم یا درک شما رو ببینیم جقدره. اخرین جمله هم این که من کفوم کوجکترین درکی نداره دوستمون منظورم این نیود واقعا. میدونم دوستمون در جه حد و حدودی با داستان و ادبیات اشناست. فقط از تین ناراحت بودم که جرا به این انتخاب عالی به این رتحتی میکه گند و ماجرای. درکه ابراز عصبانیت از این مساله بود دوست عزیز

 6. الان مدافعان دو کله پوک منحصر و محدود شده اند به یه عده تینیجر که دارند مشکلات و دشواری های دوران بلوغ را تجربه میکنند. پروردگارا ما را از عوارض دوران بلوغ و نوجوانی مصون و محفوظ بدار

  • من مدام دارم از داستان و خط داستانی میگم شما گیر دادی به سناریوی لیک شده یا فلان. کدومش کار تینیجاس دوست عزیز. بعدم هی داره نشانه میده سریال که ممکنه مد کویین بشه دنریس. همچین پیش بینی ای اصلا خیلی کار شاخی نیست که حالا بخای توش تقلب کنی

 7. آها اون چیزی که میخاستم بگم هی یادم میره دوست عزیز اون مساله ای که شما بهش گیر دادی اصلا پوینت قضیه نبوده یه مطلب فرعی در اون کامنت بود. اصل مطلب اون بود که “طبق منطق داستان و شخصیت ها اتفاقای خوبی افتاد حالا چطور این میتونه گند باشه” بعد شما گیر دادی به یه چیز دیگه؟ کی تینیجه این وسط؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*