خانه > اخبار > اخبار سریال > چه اتفاقی برای برنامۀ Inside The Episode قسمت آخر سریال بازی تاج و تخت افتاد؟

چه اتفاقی برای برنامۀ Inside The Episode قسمت آخر سریال بازی تاج و تخت افتاد؟


بعد از پخش هر اپیزود سریال بازی تاج و تخت، HBO معمولاً یک برنامۀ شبهِ مستندِ کوتاه به نام Inside The Episode پخش می‌کرد که در آن سازندگان سریال و در رأس آن‌ها دیوید بنیاف و دن وایس و بعضی از بازیگران توضیحاتی دربارۀ اپیزود و اتفاقات مختلف آن می‌دادند.

اما بعد از قسمت آخر سریال (اپیزود تخت آهنین)، برنامۀ Inside The Episode در کار نبود. چه اتفاقی افتاد؟

اگر بخواهیم خیلی ساده جواب بدهیم باید بگوییم که ما هم نمی‌دانیم. ولی خوشبختانه vludtud یکی از فعالان Reddit به خوبی ردپای این اتفاق را دنبال کرده و طبق اظهارات او به نظر می‌رسد که مستند Inside The Episode مربوط به قسمت آخر وجود دارد و یا حداقل زمانی وجود داشته است.

برطبق گفته‌های vludtud، زمان این برنامه ۱۰ دقیقه بوده است و یک هفته بعد از پخش اپیزود آخر در لیست اپیزودها قابل مشاهده بوده ولی در کشورشان قابل پخش نبوده. آن‌ها می‌گویند که با نمایندگی HBO در کشورشان تماس گرفته‌اند و به آن‌ها گفته شده که اگرچه برنامۀ Inside The Episode برای اپیزود تخت آهنین ساخته شده (درست مثل برنامۀ Game Revealed که بیشتر به جنبه‌های تکنیکی و نکته‌های فنی ساخت هر اپیزود می‌پردازد) ولی نمایش داده نمی‌شود.

خب! از این موضوع چه نتیجه‌ای می‌توانیم بگیریم؟

احتمال دارد شبکۀ HBO در نظر داشته باشد این برنامه را بعداً منتشر کند. شاید در آینده در کانال یوتیوب‌شان و یا به عنوان بخشی از نسخۀ Bluray فصل هشتم و یا در بستۀ مجموعۀ کل سریال منتشر شود.

احتمال دیگر این است که HBO از ترس واکنش‌های منفی، این برنامه را منتشر نکرده باشد. بر کسی پوشیده نیست که فصل هشتم سریال به مذاق بعضی از طرفداران خوش نیامد و دیوید بنیاف و دن وایس متحمل انتقادات شدید و واکنش‌های منفی بعضی از طرفداران سریال شدند. در برنامۀ Inside The Episode مربوط به اپیزودِ «آخرین استارک‌ها»، بنیاف گفته بود که دنریس در مواجهه با ناوگانِ آهنین دچار «نوعی از غفلت» شده بود. این جملۀ بنیاف تا مدت‌ها خوراک خوبی برای ساخت میم‌ها در سراسر اینترنت شده بود. شاید HBO با جلوگیری از پخش این برنامه خواسته تا جلوی اتفاق مشابهی را بگیرد.

در نهایت، تا زمانی که این برنامه را نبینیم نمی‌توانیم دقیقاً متوجه شویم که چرا HBO از پخش این برنامه جلوگیری کرد.

امیدواریم به زودی منتشر شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*