تئوری ها

تئوری ها در شرایط زیر پاک می شوند...
  1. به عنوان سوال یا احتمال مطرح شوند
  2. برای مدخل دیگری مناسب تر باشند
  3. غیرمنطقی باشند یا قبلا نادرستی آنها اثبات شده باشد
  4. توسط منابع رسمی تایید شده و به مدخل اصلی تبدیل شده باشند
  5. گمانه زنی و بدون مدرک باشند
  6. در جواب تئوری دیگری باشند (از صفحه بحث استفاده کنید).
  • پاسخ هایی که خود یک تئوری مستقل هستند استثنا هستند

هنوز سوالهای بسیاری درنغمه ای از یخ و آتش وجود دارند که بی پاسخ مانده اند. در اینجا ما سعی می‌کنیم جوابها را با استفاده از اطلاعاتی که قبلا داشته ایم به دست آوریم.

شجره

برین از تارث

یک تئوری وجود دارد که می‌گوید برین از تارث (Brienne of Tarth) در واقع یکی از نوادگان سر دانکن بلندقامت (Ser Duncan the Tall)است.


جان اسنو

هنوز مشخص نیست که مادر جان اسنو (Jon Snow) چه کسی است، و حتی احتمال دارد ادارد استارک (Eddard Stark) پدر او نباشد.

هویت واقعی

آلراس معروف به ابوالهول

به نظر می‌رسد به احتمال بسیار زیاد، آلراس معروف به ابولهول، تازه کاری که در حال تحصیل در سیتادل است, در واقع سارلا سند (Sarella Sand) یکی از دختران حرامزاده اوبرین مارتل (Oberyn Martell) باشد.

آزور آهای

ملیساندر (Melisandre) ادعا می‌کند که استنیس براتیون(Stannis Baratheon) با شمشیر جادویش در واقع آزور آهای (Azor Ahai) و پرنس وعده داده شده (the Prince Who Was Promised) است. استاد ایمون (Maester Aemon) می‌گوید که شمشیر جادویی که در دست استنیس است بدون حرارت است و از طرفی لایت برینگر (Lightbringer) باید گرم و چون آتش باشد و به همین ترتیب معتقد است که فرد دیگری شاهزاده وعده داده شده است.

دست سرد

در حال حاضر به روشنی به نظر میرسد که دست سرد (Coldhands) ، در زندگی خود، یکی از اعضای نگهبانان شب (Night's Watch) بوده است، اما هویت او هنوز دقیقا مشخص نشده است.

گورکن

این احتمال وجود دارد که گورکن تازه‌کاری که برین در جزیره ساکت (Quiet Isle) با او برخورد می‌کند در حقیقت سندور کلگان (Sandor Clegane) باشد.

شوالیه درخت خندان

شوالیه مرموزی به نام شوالیه درخت خندان (Knight of the Laughing Tree) در مبارزات تورنومنت هارنهال (Tourney at Harrenhal) شرکت کرد، و برای دفاع از شرافت هاولند رید (Howland Reed) از گری واتر واتچ (Greywater Watch) مبارزه کرد. هویت واقعی او ناشناخته باقی مانده است، اما نظریه‌هایی وجود دارد که شوالیه خندان در واقع لیانا استارک، یا یکی از برادران کوچکتر استارک‌ها و یا حتی خود هاولند رید بوده باشد.

سپتا لمور

شکم سپتا لمور علائم کشیدگی دارد که نشان می دهد او یک بارداری داشته است و این کاملا با تجرد سپتا‌ها در تضاد است. این موضوع باعث ایجاد تئوریهایی در خصوص هویت او همچنین فرزند او شده است.

پچ فیس

پچفیس توانایی قابل توجهی در پیشگویی وقایع دارد هرچند که کمتر کسی به این توانایی وی توجه کرده است. گذشته ی او و دلیل آورده شدن او به وستروس توسط لرد استفون براتیون (Steffon Baratheon) دقیقا مشخص نیست. آیا ممکن است او بیش از چیزی که به چشم می آید توانایی داشته باشد؟ ریشه و طبیعت پیشگویی های وی از کجا است؟

مباشر عطرزده

کوایته (Quaithe) به دنریس تارگرین (Daenerys Targaryen) در مورد "مباشر عطرزده" هشدار می‌دهد، اما او چه کسی است ؟

پرنس وعده داده شده

چه کسی پرنس است ؟

رابرت استرونگ

در مورد رابرت استرانگ شناخت زیادی نیست، تا حدودی رابرت استرونگ (Robert Strong) را می‌شناسیم، اما شواهد نشان می‌دهد که او همان سر گرگور کلگان (Gregor Clegane) و یا یک نوع هیولا فرانکشتاین ایجاد شده از جسد کلگان است.

همسر دریانورد

این امکان وجود دارد که همسر دریانورد (Sailor's Wife) در واقع هسر اول تیریون لنیستر (Tyrion Lannister)، تایشا (Tysha) باشد.

کلاغ سه چشم

شواهد موجود نشان میدهد که بریندن "زاغ خونین" ریوزر (Brynden "Bloodraven" Rivers) در واقع همان کلاغ سه چشم (Three-eyed crow) است.

تصورات غیر قابل توضیح

سانسا استارک

چرا سانسا استارک (Sansa Stark) فکر می‌کند تازی او را در اتاق خوابش در طول نبرد بلک‌ واتر ( Battle of the Blackwater) بوسیده است؟

قتل‌های غیر قابل توضیح

بیلون گریجوی

مردم وستروس (Westeros) باور دارند که بیلون گریجوی (Balon Greyjoy) در حال عبور از روی پلی به دریا پرت شده است. اما این ممکن است با آنچه که واقعا اتفاق افتاده است فرق داشته باشد.

ریگار، سایموند و جرد فری

به نظر می‌رسد که لرد مندرلی (Lord Manderly) این سه فری را به قتل رسانده و آنها را در یک پای پخته و به جشن عروسی رمزی بولتون (Ramsay Bolton) آورده است.

محل فعلی

بنجن استارک

بنجن استارک (Benjen Stark) مدت زمان طولانی است که گم شده است. در نزاع شاهان (A Clash of Kings) خرس پیر با جان اسنو (Jon Snow) در خصوص روستا‌های خالی از سکنه بحث می‌کند. بنجن استارک در حال تحقیق در خصوص روستاهای خالی از سکنه بوده است.

هاولند رید

هاولند رید نیز برای مدت طولانی است که ناپدید شده است. در نزاع شاهان (A Clash of Kings)، او کودکان نوجوان خود، جوجن و میرا را به نزد راب استارک (Robb Stark) فرستاد تا به او قسم وفاداری بخورند و از نک در برابر لنیسترها و آهن زادگان (Ironmen) دفاع کنند. با اینکه او یکی از دوستان وفادار خانواده استارک و همچنین یکی از بازمانده‌های برج شادی (Tower of Joy) است اما او یک غایب ویژه است. با توجه با قد و قامت کوچک مردان مرداب (Crannogmen) ایا ممکن است جوجن واقعا همان هاولند باشد ؟ یا هاولند یک وارگ است و از طریق حیوانات/انسان به استارک‌ها از پشت صحنه کمک می‌کند ؟

جیکن هگار

ردیابی مردی که می‌تواند هویت خود را تغییر دهد کار دشواری است، ولی غیر ممکن نیست.

جین پول

جین پول (Jeyne Poole) قبل از اینکه تایون لنیستر (Tywin Lannister) بتواند او را بگیرد و از او به عنوان آریا استارک تقلبی برای تثبیت شمال استفاده بکند برای مدتی ناپدید بود و معلوم نیست در این مدت او کجا بوده است.

جین وسترلینگ

توصیف متضاد کتلین استارک (Catelyn Tully) و جیمی لنیستر (Jaime Lannister) نشان از حضور یک بدل برای جین وسترلینگ (Jeyne Westerling) می‌دهد.

لوراس تایرل

لوراس تایرل (Loras Tyrell) ممکن است در دراگون استون زخمی نشده باشد، و یا ممکن است به دلایل مختلف در جایی دیگر باشد.

مار سنگی

مارسنگی (Stonesnake) قبل ازنبرد مشت نخستن انسان ها (Battle of the Fist of the First Men) از زمانی که گروه کورین نصف دست (Qhorin Halfhand) برای دیدبانی از گذرگاه اسکرلینگ (Skirling Pass) فرستاده شدند ناپدید شده است و ممکن است که زنده باشد یا نباشد.

استخوان‌های ادارد استارک

پس از اجرای اعدام ادارد استارک (Eddard Stark) در باراندازه پادشاه (King's Landing)، سر کلوس فری (Ser Cleos Frey) استخوان‌های او را به ریورران می‌آورد. کتلین تالی (Catelyn Tully) از هالیس مولن (Hallis Mollen) درخواست می کند که آن ها را به شمال ببرد تا ند بتواند در سرداب های وینترفل نزد پدر، برادر و خواهرش دفن شود. بعد از تصرف موت کیلین (Moat Cailin) توسط آهن زادگان (The Ironborn) و افتادن آن به دست خاندان گریجوی، هالیس به همراه استخوان‌های ادارد گم می‌شود و معلوم نمی‌شود که ایا او توانسته از موت کیلین عبور کند یا خیر. هنگامی که باربی داستین (Barbrey Dustin) و تیان گریجوی (Theon Greyjoy) در رقصی با اژدهایان (A Dance with Dragons) سردابه وینترفل را مورد بررسی قرار می‌دهند, هیچ شاهدی از اینکه مولن به وینترفل رسیده باشد به دست نمی‌آورند.

استخوان انگشت داووس سی ورث

داووس سی ورث (Davos Seaworth) کیسه‌ ای که در آن استخوان‌های انگشت خود را نگه می‌داشت بعد از نبرد بلک واتر (Battle of the Blackwater) گم می‌کند، و او مرتبا تکرار می‌کند، اخرین شانسش را از دست داده است. در رقصی با اژدهایان، هنگامی که ملیساندر در حال توضیح افسونی است که بروی منس رایدر استفاده کرده به کیسه استخوان‌های انگشتی اشاره می‌کند که توهم را تقویت می‌کند. آیا او بعد از اینکه داووس آن ها را گم کرد میتوانسته پیدایشان کرده باشد ، و در نقشه ی ساختن یک داووس جدید باشد؟


برادران بدون پرچم

تئوریی در خصوص برادران بدون پرچم وجود دارد که آنها در حال برنامه ریزی برای حمله به فری‌ها و لنیسترها هستند، و احتمالا آن هم با کمک جیمی لنیستر.

سال تولد و مرگ