خانه > اخبار > سری کتاب های نغمه به لیست کتاب های ممنوع زندان های کانزاس اضافه شدند

سری کتاب های نغمه به لیست کتاب های ممنوع زندان های کانزاس اضافه شدند

خواندن داستان های مربوط به اژدهایان و زامبیهای یخی ممکن است به فرار شما از زندان کمک کند! یا حداقل از زندان‌های کانزاس. مقامات محلی کانزاس به تازگی لیستی شامل ۷۰۰۰ کتاب را تهیه کردهاند که در زندان های ایالت ممنوع شده اند که در میان آنها میتوان هر پنج کتاب سری نغمه یخ و آتش جورج آر آر مارتین را مشاهده کرد.

از جمله دیگر آثار ممنوع شده میتوان به خدایان آمریکایی نیل گایمن، پرتقال کوکی و چندین اثر پترسون اشاره کرد. همچنین در این لیست بلند میتوان شاهد حضور برخی از کمیکهای مارول و دیسی و مجلههای مختلف همانند هنر در آمریکا،الی و هات بایک بود. هرچند این لیست با اعتراض hrdc یا مرکز دفاع از حقوق بشر و سازمان «کتاب برای زندانیان» روبرو شده است.

مایکل دیلن از اعضای این سازمان به رسانه Newsweek گفت جلوگیری از دسترسی زندانیان توسط مقامات اتفاقی عادی است اما این میزان زیاد کتابی که در کانزاس ممنوع شده غیر قابل باور است. «کانزاس….انگار اونها از کتابها متنفرن»

احتمالاً بخشی از دلایل ممنوع شدن این آثار می‌تواند به زاویه دید مقامات زندان بازگردد که احتمالا نمی‌خواهند کتاب‌هایی که شامل صحنه‌های جنسی زیاد و یا خشونت بیش از حد، نقشه ها، اطلاعات فرار از زندان و یا هرچیز که ممکن است باعث هرج و مرج در زندان شود به دست افراد زندانی برسد. هرچند برخی کتاب‌هایی که در لیست موجود هستند حتی دلایل منطقی خوبی برای ممنوع شدنشان ذکر نشده. برای مثال دلیل ممنوع شدن سری رمان‌های نغمه نه خشونت بیش از حد بلکه شامل شدن نقشه‌ها در آن است. هرچند تمام نقشه‌های درون کتاب فانتزی هستند و مطمئناً به کسی در فرار از زندان کمک نمی‌کنند مگر بخواهند با حفر کردن تونل به رد کیپ برسند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*