خانه > اخبار > دیوید بنیوف و دی‌ بی وایس مشغول ساخت فیلمی ترسناک با محوریت داستان «لاوکرفت» هستند.

دیوید بنیوف و دی‌ بی وایس مشغول ساخت فیلمی ترسناک با محوریت داستان «لاوکرفت» هستند.

پس از شکست فصل پایانی سریال بازی تاج و تخت، همه می‌دانستیم که ترکش چنین قضیه‌ای می‌تواند تمام آینده‌ی دو سازنده سریال را خراب کند. موضوعی که با خبر خروج این دو فرد از پروژه‌ی ساخت فیلم‌های جنگ ستارگان تا حدی قوت گرفت. حالا پس از گذشت چند ماه و دور شدن دیوید و دن از محور اخبار دنیای سینما و تلویزیون، خبرهای تازه‌ای از فعالیت سازندگان بازی تاج و تخت به گوش می‌رسد که ظاهراً فیلمی ترسناک با محوریت داستان‌های لاوکرفتی را قرار است بسازند.

طبق اخبار منتشر شده ظاهراً این دو قرار است با همکاری برادران وارنر پا در دنیای اچ پی لاوکرفت، یکی از اساتید وحشت بگذارند. هرچند تاکنون تقریباً این پروژه در سکوت کامل خبری به سر می‌برد، اما به تازگی و در این خصوص اطلاعاتی منتشر شده که به نوعی داستان کلی فیلم را معرفی می‌کند. به گفته‌ی یکی از منابع موثق که در وبسایت deadline موجود است، فیلم روایت‌گر احتمالاتی در خصوص آثار لاوکرفت خواهد بود.

«اگر موجودات در آثار وی واقعی و صرفاً تخیلات ذهن نبودند، چه اتفاقی پیش می آمد؟ اگر آن‌ها واقعی بودند چه؟»

با بررسی چنین موضوعی می‌توان گفت که پتانسیل داستانی فیلم تا حد قابل قبولی می‌تواند بالا باشد؛ مخصوصاً از آن‌جایی که فیلم براساس کتاب گرافیکی «هانس رودینوف» خواهد بود و بالاخره ممکن است بعد از سال‌ها شاهد یک اقتباس سینمایی خوب در خصوص لاوکرفت و آثارش باشیم. هم‌چنین نام دو تن از نویسندگان فیلم یعنی «فیل های» و «مت منفردی» منتشر شد.

هوارد فیلیپس لاوکرفت یکی از برجسته‌ترین نویسندگان آثار وحشت و رازآلود بود که سبک وحشت لاوکرفتی را بنیان گذاشت. وحشت لاوکرفتی بر مبنای ترس از ناشناخته‌هایی است که برای ذهن انسان قابل درک نیستند و همین موضوع ترس را افزایش می‌دهد. از جمله موجودات مشهور دنیای لاوکرفت میتوان به «کتولو» اشاره کرد که با ظاهری شبیه به اختاپوس، انسان و اژدها، توانایی‌هایی فرابشری را در اختیار داشت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*