خانه > مقالات > چشم‌هایی که آریا برای همیشه بست. چشم‌های قهوه‌ای، چشم‌های سبز و چشم‌های آبی

چشم‌هایی که آریا برای همیشه بست. چشم‌های قهوه‌ای، چشم‌های سبز و چشم‌های آبی

زندگی آریا استارک، پس از کشته شدن پدرش، پر از ماجراهای سخت و دردناک و تجربه‌های نزدیک به مرگ است. او سالها در براووس، توسط مردان بی‌چهره آموزش دید و در حالی به وستروس برگشت که توانایی کشتن هرکسی که خانواده‌اش را تهدید کند، دارد. و البته که این توانایی را بارها هم به رخ کشیده است. اما چه کسانی به دست آریا در طول هشت فصل بازی تاج و تخت کشته شدند؟

فصل اول

پسر اصطبل دار: پسر ناشناسی که در لحظه‌ی فرارش از رد‌کیپ، به صورت تصادفی با سلاحش، نیدل کشت.

 

فصل دوم

شکنجه‌گر لشگر لنیستر در هرنهال: یکی از سه نامی که به جکن هگار داد، و جکن گردن وی را شکست.

سر آموری لرچ: دومین اسمی که آریا به جکن داد، یکی از فرماندهان لنیستر بود که او را با پیغامی که از تایوین لنیستر دزدیده بود، دید. او با یکی از دارت‌های سمی جکن کشته شد.
نگهبانانی که جکن برای فرار آریا، هات‌پای و گندری کشت.

فصل سوم

سرباز فری، پس از عروسی سرخ: سربازی که با تمسخر از مراسم گرداندن بدن راب استارک و سر گرگش صحبت میکرد، جان خودش و سه سرباز همراهش را برای زبانش از دست داد.

 

فصل چهارم

سرباز لنیستر: در طول سفر آریا و هاوند، آنها به دسته‌ای از سربازان لنیستر برخوردند که هاوند را شناختند و آریا سربازی که توسط هاوند زخمی شده بود، کشت.
پالیور: در همین نزاع، آریا فرصت اینکه سلاحش، نیدل را پس بگیرد، پیدا کرد. او جان پالیور را با نیدل همانطوری که دوستش لومی را کشته بود، گرفت.

 

رورج: در فصل دوم، زمانیکه آریا برای اولین بار جکن هگار را دید، او با دو زندانی دیگر در قفسی بود که یکی از آنها رورج، او را تهدید به تجاوز کرد. زمانیکه در فصل چهارم رورج به او و هاوند حمله کرد، آریا به وسیله‌ی نیدل، او را از ناحیه‌ی احشاء کشت.

 

فصل پنجم

سر مرین ترانت: کسی که معلم آریا، سیریو فورل را فصل اول کشته بود. آریا با دزدیدن صورتی از تالار صورت‌ها در براووس، با دو ضربه خنجر در چشم‌ها و سپس بریدن‌ شاهرگ مرین ترانت، انتقامش را گرفت.

 

فصل ششم

وِیف: وقتی که آریا از دستور جکن هگار برای کشتن زن بازیگر، سرپیچی می‌کند، ویف برای کشتن آریا به سراغش می‌رود. هر چند آریا زخم‌های زیادی در نبرد تن به تنش با ویف برداشت و تا سر حد مرگ رفت، اما در نهایت او را با سلاحش نیدل کشت.

 

لوثار فری و والدر ریورز: دو پسر والدر فری که آریا کشت، تا آنها را به خورد پدرشان بدهد.

Lothar Frey and Black Walder Rivers

لرد والدر فری: آریا با استفاده از چهره‌ای دیگر، سراغ والدر فری رفت، و انتقام برادر، مادر و همسر برادرش را با بریدن شاهرگ والدر فری از او گرفت.

 

 

تمام مردان خاندان فری: پس از کشتن دو پسر والدر فری و خودش، و استفاده از صورت والدر فری، آریا با استفاده‌ از شراب مسموم، تمام مردان خاندان فری را کشت.

 

Pretty Much the Rest of the Men in House Frey

فصل هفتم

پیتر بیلیش: پس از آنکه سانسا متوجه نقشه‌ی بیلیش، برای تفرقه انداختن بین او و خواهرش آریا شد، او را در تله انداخت و در حالیکه بیلیش تصور می‌کرد این نشست، به مرگ یا زندانی شدن آریا ختم خواهد شد، متوجه شد استارک‌ها از جرم‌های او علیه خانواده‌شان مطلع هستند و آریا او را با خنجر والریایی که برن به او هدیه کرده بود، و از قضا این خنجر از دارایی‌های خود بیلیش بود، کشت.

 

فصل هشتم

نایت کینگ: و اما نایت کینگ، که پر سروصداترین قتلی است که توسط آریا انجام شد. وی با همان خنجر والریایی نایت کینگ را کشت، و با نابودی نایت کینگ تمام وایت واکرها، و مردگان لشگر انبوه نایت کینگ نیز برای همیشه نابود شدند.

 

 

 

در این مقاله، تمام کشتارهایی که در طول سریال توسط آریا دیدیم را مرور کردیم. می‌توان گفت که طبق این مقاله، ۶۷ نفر، تعداد قطعی کشتار آریا هستند. اما آمار دیگری هم وجود دارد که تمام افرادی که در نبردها هم توسط او کشته شدند، شامل آن می‌شوند. و این نفرات به بیش از صد هزار نفر می‌رسد.
خیلی‌ها منتظر بودند که پس از چشم‌های آبی، که متعلق به نایت کینگ بود، آریا با کشتن سرسی، قاتل چشم‌های سبز هم بشود. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که، تأکید ملیساندر در گفتن این‌جمله، چشمان آبی و کشتن نایت کینگ و وایت واکرها بود. چشمان قهوه‌ای و سبز پیش از این در لیست کشتار آریا بودند.

 

۱ دیدگاه

  1. پست عالی بود سپاس بین اینها مسلما کشتن والدر فری و خاندانش بیشتر از همه چسبید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*