خانه > اخبار > اخبار سریال > جورج آر. آر. مارتین ۵ نکتۀ جدید از پیش‌درامدِ سریال بازی تاج و تخت را آشکار کرد

جورج آر. آر. مارتین ۵ نکتۀ جدید از پیش‌درامدِ سریال بازی تاج و تخت را آشکار کرد

با پایان سریال بازی تاج و تخت نوبت به مطرح شدن پیش‌درامدها و اسپین‌آف‌های این سریال رسیده است. همانطور که قبلاً در خبرها گزارش داده بودیم، پیش‌درامدی از سریال بازی تاج و تخت که از نظر زمانی تقریباً ۵۰۰۰ سال قبل از وقایع بازی تاج و تخت را روایت می‌کند، وارد مرحلۀ فیلمبرداریِ پایلوت شده است. در حال حاضر تنها چیزی که در مورد این سریال می‌دانیم این است که عنوان اولیۀ این پروژه BloodMoon است.

جورج آر. آر مارتین، نویسنده‌ای است که همۀ این سریال‌ها براساس کتاب‌های او ساخته می‌شوند. او اخیراً در مصاحبه با مجلۀ انترتینمنت ویکلی، ۵ نکتۀ جدید درمورد این پیش‌درامد را آشکار کرده است.

۱- مارتین در این مصاحبه گفته است که در دورۀ زمانیِ اتفاقاتِ این پیش‌درامد، هفت اقلیم وجود ندارند بلکه به جای آن حدود صد قلمروی کوچک وجود دارند.

«ما همیشه دربارۀ هفت اقلیمِ وستروس صحبت می‌کنیم. در زمان پیروزیِ اگان فاتح، وستروس شامل هفت اقلیم بود ولی هرچه به گذشته برگردید ۹ قلمرو و قبل از آن ۱۲ قلمرو می‌بینید و در نهایت به جایی می‌رسید که حدود ۱۰۰ قلمرو وجود داشته است (قلمروهای کوچک) و این همان دورانی است که به آن خواهیم پرداخت»

۲- در ادامه مارتین اعلام کرد که خاندانِ محبوبِ همۀ طرفداران یعنی خاندان استارک، در این پیش‌درامد حضور خواهند داشت. ضمن اینکه حیوانات خانگی مورد علاقۀ آن‌ها که نشان خاندانشان است یعنی دایروولف‌ها هم در کنار دیگر حیواناتِ افسانه‌ای در این سریال حضور دارند.

مارتین توضیح داده است:

«قطعاً استارک‌ها خواهند بود. بدیهی است که وایت واکرها (یا همانطور که من در کتاب‌هایم آن‌ها را خطاب می‌کنم، آدرها) هم هستند. و این فقط یک جنبه از آن خواهد بود. موجوداتی مثل دایروولف‌ها و ماموت‌ها هم هستند.»

۳- با اینکه مارتین حضور استارک‌ها در این پیش‌درامد را تأیید کرد ولی اعلام کرد که لنیسترها در اوایل این سریال وجود ندارند. ولی همچنان مقرِ اصلیِ آن‌ها یعنی کسترلی‌راک را خواهیم دید. ولی در آن زمان این قلعه توسط خاندانِ کسترلی اداره می‌شود.

 

۴- مارتین در صحبت‌هایش اشاره کرده است که این پیش‌درامد یک خط داستانیِ اصلی ندارد و درست مثل سریال بازی تاج و تخت، یک داستانِ کلی با چندین خطِ داستانیِ مختلف و موازی است.

«من دوست ندارم که از لغت «نقش اول» استفاده کنم. همانطور که می‌دانید ما تا قبل از فصل آخر هیچکس را برای عنوان‌های بازیگر نقش اول زن و یا بازیگر نقش اول مرد حتی نامزد هم نکردیم و همیشه بازیگران را برای جوایز نقش مکمل مطرح می‌کردیم. چون سریال یک اثرِ کلی مشتمل بر چند خطِ داستانیِ موازی بود. من تصور می‌کنم این موضوع برای برای این پیش‌درامد هم صادق است. بازیگر نقش اول به آن صورت نخواهیم داشت و هر خطِ داستانی، بازیگران اصلی خودش را دارد.»

 

۵- در پایان مارتین عنوان اولیه‌ای که برای این سریال قرار داده شده را در سایه‌ای از تردید قرار داد. ظاهراً عنوان اولیۀ انتخاب شده یعنی BloodMoon، عنوانِ نهاییِ سریال نیست. مارتین در این مصاحبه رسماً اعلام کرد که برای این سریال هنوز نامی انتخاب نشده. مارتین قبلاً گفته بود که عنوانِ «شب طولانی» را برای این پیش‌درامد ترجیح می‌دهد.

اخیراً عنوانِ مشابه دیگری هم مطرح شده :«طولانی‌ترین شب».

در ادامه مارتین توضیح داد که به عنوانِ طولانی‌ترین شب، فکر نکرده بوده و این می‌تواند نام خوبی باشد.

 

 

۴ دیدگاه

  1. من که بی صبرانه منتظرم تا اسپین آف بیاد.امیدوارم ماهم بتونیم همچین مجموعه خارق العاده ای رو بسازیم.

    • انشالله تعالی شما هم در سایه دعای خیر عزیزان موفق خواهید شد همچین مجموعه خارق‌العاده‌ای رو بسازید.

  2. ای جان ، با این اوصاف لن زیرکم صد در صد میبینیم
    فقط خدا کنه جذاب و کاریزماتیک درش بیارن

  3. دوستان یه چیزی ، بر اساس تاریخ لن زیرک تقریبا معاصر با برن معمار بوده ، یعنی ممکنه اونم ببینیم ؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*