خانه > مقالات > سالی پر از فانتزی‌های مدیویال ایجی!

سالی پر از فانتزی‌های مدیویال ایجی!

شبکه HBO با ساخت سریال بازی تاج و تخت تحول عظیمی را در ساخت سریالهای تلویزیونی ایجاد کرد؛ ایده‌ای جذاب، محبوب، مردم پسند و البته درآمدزا!

بدیهی است که باقی شبکه‌ها نیز از این ایده استقبال کردند و سریال‌های زیادی با بودجه‌های عظیم ساخته شد اما ایده ساخت سریال‌هایی با دنیای تماماً فانتزی و متعلق به عهد گذشته و یا به تعبیر مناسب‌تر دنیاهای فانتزی غیر مدرن هم مطرح شد. بسیاری معتقدند که سریال وایکینگ‌ها و یا آخرین پادشاهی و … نیز همانند سریال بازی تاج و تخت هستند اما اگر کمی انصاف و البته منطق را چاشنی این بحث کنیم، این سریال‌ها‌ بسیار دورتر از گات هستند (بحث کیفیت ابدا مطرح نیست).

و اما حدود یک سال پیش، ما از ساخت دو سریال که می‌توانند رقبایی مناسب برای گات باشند، خبر دادیم:

۱. ارباب حلقه ها (آمازون)

۲. ویچر (نتفلیکس)

در مورد اولی تاکنون تقریبا تمامی اخبار را پوشش دادیم و توضیح بیشتری نیاز نیست اما در مورد دومی که به نظر سریال با کیفیتی هم خواهد بود، فقط به گفتن نام بازیگر اصلی بسنده کردیم. ویچر، نوشته آندره ساپوسکی که با سری بازی بسیار‌ محبوب ویچر شناخته شد، اکنون به صورت سریال درآمده و در پاییز ۲۰۱۹ پخش خواهد شد.

فیلمبرداری این سریال در سال ۲۰۱۸ و در کشور مجارستان آغاز شد و سپس در اسپانیا ادامه یافت.

از بازیگران این سریال می‌توان به هنری کویل در نقش گرالت (ویچر)، فریا الن در نقش سیری (شاهدخت) و آنیا چالوترا در نقش ینیفر اشاره کرد.

بسیاری معتقدند که این سریال بهترین جایگزین برای سریال بازی تاج و تخت خواهد بود. چرا که در این داستان جادو، حیوانات عجیب و از همه مهمتر حیله‌های سیاسی و درام قوی موجود است و شبکه خوبی هم مسئولیت ساخت آن را عهده دار است. گفته شده فصل اول این سریال شامل هشت قسمت خواهد بود. هنوز هیچ تریلری از سریال ویچر منتشر نشده اما این عادت نتفلیکس است که نزدیک به پخش سریال از تریلر رونمایی کند. منتها چندین عکس از شخصیت‌هایی چون گرالت، سیری و ینیفر منتشر شده است.

طرفداران فانتزی غیر مدرن و مدیویال ایجی بی شک در سال پیش رو لذت کافی را خواهند برد، چرا که سه سریال ویچر، ارباب حلقه‌ها و بلادمون در راه است!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*