خانه > اخبار > اخبار سریال > در اپیزود پنجم خاندان اژدها چه گذشت؟

در اپیزود پنجم خاندان اژدها چه گذشت؟

❌ خطر اسپویل اپیزود پنجم سریال ❌

آیا دیمون همسر‌ خود، ریا رویس،‌ را در سریال خاندان اژدها به قتل رساند؟

با انتشار اپیزود جدید سریال «خاندان اژدها»، ما از آشفتگی به مرگ رسیده‌ایم‌. قسمت پنجم و تازه منتشر شده از اسپین آف «بازی تاج‌ و تخت»، «ما راه را روشن می‌کنیم»، بعد از اتفاقات اپیزود چهارم، «پادشاه دریای باریک»، ما را به دریفتمارک می‌برد و کینگ ویسریس (پدی کنسیدین) پیشنهاد ازدواجی را مطرح می‌کند. او می‌خواهد که دخترش رینیرا (میلی الکاک) با پسر کورلیس ولاریون (استیو توسن) و رینیس تارگرین (ایو بست)، لینور ولاریون (تئو نیت)، ازدواج کند، آن هم به سرعت!

اما قبل از اینکه تارگرین‌ها به جزیره بروند، صحنه مهمی وجود دارد که ابتدای این اپیزود اتفاق می‌افتد.

بالاخره در اپیزود پنجم با همسر دیمون تارگرین (مت اسمیت) آشنا می‌شویم، اما متأسفانه، حضور او در این سریال چندان طولانی نیست. ما در اپیزودهای قبلی اشاراتی در مورد لیدی ریا رویس (ریچل ردفورد)، شنیدیم که عمدتاً شکایت‌های دیمون از او بود. اگرچه این دو با هم ازدواج کرده‌اند، اما تقریباً ما آنها را جدا از هم می‌دانیم، و ریا در ویل زندگی می‌کند و دیمون هم هر کاری که دلش می‌خواهد، انجام می‌دهد.

به یاد داشته باشید، دیمون به رینیرا می‌گوید که ازدواج چیزی جز یک «توافق سیاسی» نیست، و واضح است که زندگی او و ریا نیز همین‌گونه است.

اپیزود «ما راه را روشن می‌کنیم» با ورود دیمون به ویل آغاز می‌شود و او دوباره آن شنل مشکی کلاهدار را پوشیده است. او با لیدی ریا که سوار بر اسب به شکار رفته بود، روبه‌رو می‌شود. ریا از دیدن او در آنجا شوکه شده و حتی از او می‌پرسد که آیا آمده تا سرانجام ازدواج‌شان را به آخر برساند؟ (منظور هم‌خوابی است. مشخصاً اشاره به این موضوع دارد که دیمون و ریا صرفاً به اسم زن و شوهرند.) اما البته، دلیل حضور او در آنجا این نبود.

چه اتفاقی برای ریا رویس می‌افتد؟

اینکه واقعاً چه اتفاقی برای ریا می‌افتد، واضح نیست. در طول مکالمه کوتاه آنها، دیمون شروع به نزدیک شدن به او می‌کند که اسبش عقب می‌رود. ریا در یک لحظه سریع متوجه می‌شود که نیت احتمالی دیمون چیست و سعی می‌کند تیر و کمانش را بردارد. اما با نزدیک‌تر شدن دیمون، اسب می‌ترسد و ریا می‌افتد.

اکنون ریا روی زمین افتاده و تا حدی فلج شده و وقتی دیمون از او دور می‌شود، ریا به او طعنه می‌زند: «می‌دونستم که نمی‌تونی تمومش کنی.»

بدیهی است که این یک چالش برای دیمون است، او سپس سنگی را برمی‌دارد و به سمت او برمی‌گردد، اما قبل از اینکه ببینیم چه اتفاقی می‌افتد، صحنه پایان یافته و ما به تارگرین‌ها در دریا می‌رسیم.

در ادامه کورلیس و رینیس این خبر را به ویسریس می‌دهند که ریا مرده است و توضیح می‌دهند که گردن و جمجمه‌اش پس از افتادن از اسبش خرد شده است. پس بله، متاسفانه ریا در این اپیزود می‌میرد و اگرچه ما آن صحنه را نمی‌بینیم، اما می‌توانیم فرض کنیم که دیمون او را کشته است. سنگی که او برای انجام این کار از آن استفاده کرد، اشاره بسیار روشنی به اتفاقی‌است که در کتاب آتش و خون افتاد، جایی که ریا از اسب خود می‌افتد و مشکوکانه سرش به سنگ کوبیده می‌شود و چند روز بعد از دنیا می‌رود.

در طول جشن‌‌ پیش از عروسی رینیرا و لینور، پسر عموی ریا با دیمون روبه‌رو می‌شود و به او می‌گوید که می‌داند مرگ او تصادفی نبوده است. اما واقعاً او نمی‌تواند کاری انجام دهد، حداقل اکنون نمی‌تواند و دیمون هم هرگونه اتهامی را رد می‌کند.

اپیزود «ما راه را روشن می‌کنیم» مملو از لحظات غافلگیرکننده، پر تنش و حتی ویرانگر است. ما کنجکاو خواهیم بود که ببینیم آیا موضوع مرگ ریا باز هم مطرح می‌شود یا خیر، اما احتمالاً دیمون از این موضوع فرار می‌کند. شاید این موضوع تنها برای مشخص شدن جبهه خاندان رویس در آینده عنوان شده باشد.

پ.ن: «ما راه را روشن می‌کنیم.» شعار خاندان های‌تاور است.

 

چرا کریستون کول، جافری را در اپیزود ‌پنجم خاندان اژدها کشت؟

پس از اپیزود چهارم و اتفاقی که میان دیمون و رینیرا افتاد، شاه ویسریس تصمیم گرفت تا ازدواج رینیرا را زودتر به سرانجام برساند. اما این ازدواج توافقی برای هر دو طرف، ازدواج خوبی بود. چرا که رینیرا و لینور (پسر رینیس تارگرین و کورلیس ولاریون) در مورد خواسته‌هایشان به توافق رسیدند. لینور همجنس‌گراست و تمایلی به برقراری رابطه با زنان ندارد و رینیرا نیز تمایلی به محدودیت‌های پس از ازدواج.

در ادامه شاهد این هستیم که لینور در مورد این موضوع با دوست پسرش، جافری لونموث (سالی مک‌لئود) صحبت می‌کند و از آنجایی که ازدواج بین دو مرد ممکن نیست، هر دو از این اتفاق راضی هستند.

اما چه اتفاقی بین جافری و کریستون در مراسم افتاد؟

لینور و جافری از این موضوع که رینیرا به شخص دیگری علاقه‌مند است، آگاهند. اما نمی‌دانند آن شخص کیست. در جریان مراسم، جافری، با توجه به رفتارهای کریستون، خیال می‌کند که آن شخص، اوست.

از طرفی گفتگوی بین رینیرا و کریستون را در کشتی به یاد بیاورید. کریستون عاشق رینیراست، اما این تنها دلیلی نیست که او نیت ترک وستروس را دارد. او بخاطر هم‌خوابی با رینیرا، قسم خود را شکسته و از این بابت می‌ترسد و تنها راه پاک‌ کردن نامش را ازدواج با او‌ و ترک وستروس می‌بیند.

رینیرا با رد درخواست کریستون، هم قلب او را می‌شکند و هم به نوعی او را عصبانی می‌کند.

حال به مراسم برگردیم. جافری سراغ کریستون رفته و با او‌ صحبت می‌کند. کلمات جافری خشم کریستون را بیشتر برمی‌افروزد. چون به نوعی تهدید تعبیر می‌شود. فوران خشم کریستون نیز نتیجه‌ای جز له شدن صورت جافری و در نتیجه مرگ او در پی ندارد.

و اما چرا کریستون از کوره در رفت؟

با اینکه عملی که کریستون مرتکب آن شده مطلقاً اشتباه است، اما می‌توان او را درک‌ کرد. اولاً او شرف و آبرویش را از دست داده، دوماً عاشق زنی است که امکان ندارد بتواند با او ازدواج کند. از بعد از اپیزود چهارم نیز، او همانند بمبی فعال بود و سخنان جافری چون جرقه‌ای آن بمب را روشن کرد.

از طرفی لینور (مردی که به زودی معشوق او را تصاحب می‌کند)، عاشق جافری است و او می‌تواند از این طریق به او آسیب برساند. چرا که وقتی او به معشوق خود نرسیده، دلیلی ندارد که لینور به معشوق خود برسد.

هرچند جافری شخصیتی بود که به تازگی با او آشنا شدیم، اما مرگش بسیار دلخراش بود، به ویژه با واکنشی که از لینور دیدیم و همچنین عروسی‌اش با شاهزاده که باید به هرحال اتفاق می‌افتاد و سوگواری برای جافری را سخت‌تر‌ می‌کرد.

از طرفی کریستون نیز وقتی در آخر چاره‌ای برای پاک‌ کردن نام خودش ندید، تصمیم به خودکشی گرفت، که آلیسنت ظاهر شد و مانع این‌ کار شد. این باعث می‌شود که شخصیت کریستون خط داستانی جالبی را داشته باشد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*