خانه > مقالات > رینیس، ملکه‌ای که هرگز ملکه نبود!

رینیس، ملکه‌ای که هرگز ملکه نبود!

به درخواست دوستان و پیش از انتشار اپیزود جدید، می‌خواهیم با شخصیت رینیس تارگرین بیشتر آشنا شویم.

❌متن فاقد اسپویل است❌

رینیس تارگرین کیست؟

رینیس تارگرین، تنها فرزند ایمون تارگرین است. پدرش یکی از فرزندان و جانشینان شاه جهیریس اول بود. در طول سلطنت نسبتا طولانی شاه جهیریس، هفت بار شاهد تغییر جانشین بودیم، که البته این تغییرات، ۶ جانشین را شامل می‌شد. ایمون به مدت ۳۷ سال جانشنین شاه جهیریس بود و پس از او، برادرش بیلون و به مدت ۹ سال (تا زمان مرگش) جانشین شاه شد.

اما چرا رینیس لقب ملکه‌ای که هرگز نبود را به خود گرفت؟

پس از مرگ ایمون، شاه جهیریس تصمیم گرفت تا پسر دیگرش، بیلون، را به جانشینی خود انتخاب کند. رینیس که در آن زمان باردار هم بود، به این تصمیم اعتراض کرد و در واکنش به آن، به همراه همسرش به دریفتمارک بازگشتند. همسر رینیس، کورلیس ولاریون، در آن زمان از سمت‌ خود در شورای کوچک استعفا داد (در سریال اتفاق مشابه در اعتراض به تصمیم ویسریس برای ازدواج با آلیسنت و نه دختر او، رخ داد).

رینیس فرزند اول خود را که یک دختر بود، به دنیا آورد. اما فرزند دومش ، لینور ولاریون، یک پسر بود. به همین خاطر، خاندان براثیون و ولاریون معتقد بودند که لینور جانشین مناسب‌تری به نسبت بیلون است. هرچند شاهزاده بیلون همچنان به عنوان جانشین جهیریس باقی‌ ماند.

سرانجام بیلون پس از ۹ سال جانشینی و بخاطر عفونت و‌ خون‌ریزی ناشی از زخمی در پهلویش به هنگام شکار، از دنیا رفت.

پس از مرگ بیلون، جهیریس اولین شورای بزرگ را در هارنهال با عضویت لردهای وستروسی تشکیل داد، تا آنها جانشین جدید را انتخاب کنند. از آنجایی که لردهای حاضر با جانشینی رینیس و دخترش مخالف بودند، خاندان ولاریون لینور را به عنوان جانشین پیشنهاد دادند (در کتاب). هرچند بسیاری از لردها به ظاهر با جانشینی لینور موافق بودند، اما طبق شایعات در رای‌گیری لینور ۲۰ به یک، به ویسریس باخت.

چون بحث جانشینی رینیس بارها مطرح شد و او هرگز به آن نرسید، ماشروم به شوخی او را «ملکه‌ای که هرگز نبود» نامید و بعدها این لقب میان مردم عادی رایج شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*