خانه > مقالات > توضیحی درمورد خط زمانی داستان خاندان اژدها

توضیحی درمورد خط زمانی داستان خاندان اژدها

برای خیلی ها خط زمانی داستان خاندان اژدها جای سوال بود برای همین اینجا براتون توضیح میدم داستان از چه قرار است:

• خط زمانی تا حدودی از کتاب آتش و خون تغییر یافته، هم به دلیل تراکم و هم به دلیل نیاز به بالا بردن سن بازیگران جوان. این به طور مستقیم با نحوه پیر شدن دنریس تارگرین از ۱۴ تا ۱۶ سال بازی تاج و تخت در فصل ۱ قابل مقایسه است:

طبق قانون فیلمبرداری بریتانیا، یک شخصیت خیالی را نمی توان در حال داشتن رابطه جنسی زیر ۱۶ سال، صرف نظر از سن واقعی بازیگر، به تصویر کشید (امیلیا کلارک) وقتی نقش دنریس ۱۶ ساله را بازی می کرد، ۲۳ ساله بود. رینیرا و آلیسنت در این قسمت اول حدود ۱۵ سال سن دارند، اما رینیرا تنها حدود ۹ سال داشت که مادرش در کتاب درگذشت.

• رنیرا مستقیماً در صدای آغازین بیان می کند که شورای بزرگ در هارنهال در سال ۱۰۱ برگزار شد (در هیچ نقطه‌ای از بازی تاج و تخت هیچ شخصیتی یک سال تقویمی را در دیالوگ بیان نکرده بوده است).
• سپس توضیحات عنوان می‌گوید که بقیه قسمت در نهمین سال سلطنت ویسیریس اول اتفاق می‌افتد. در کتاب ملکه اِما در دومین سال سلطنت خود یعنی سال ۱۰۵ ب.ف درگذشت.
• همانطور که در بازی تاج و تخت زمانی که از زمان شورش رابرت از ۱۵ به ۱۷ سال افزایش یافت، به نظر می‌رسد که مرگ ملکه اِما هفت سال به تعویق افتاده – و همه شخصیت‌ها بر این اساس پیر شدند.

• در توضیحات عنوان اپیزود آمده است که قسمت اصلی «وارثان اژدها» در نهمین سال سلطنت ویسریس اول، یعنی ۱۷۲ سال قبل از تولد دنریس تارگرین اتفاق می‌افتد، که سال تقویمی واقعی را تا حدودی نامشخص می کند. این قسمت احتمالاً در ۱۰۹ یا ۱۱۲ ب.ف رخ می دهد:

با فرض ۱۰۹ ب ف: سریال بازی تاج و تخت نشان می‌دهد که فصل اول در سال ۲۹۸ ب.ف و رابرت براتیون در سال ۲۸۰ ب.ف به پادشاهی رسید. دنریس در سال ۲۸۱ ب.ف پس از پادشاه شدن رابرت به دنیا آمد. این یعنی ۱۷۲ سال قبل از تولد او. میشه در ۱۰۹ ب.ف. (۲۸۱ -۱۷۲ = ۱۰۹)
• این تاریخ با تاریخ های ثابت کتاب در تضاد است، به طوری که جهیریس را ملزم می‌کند که اندکی پس از شورا در سال ۱۰۱ پس از میلاد مرده باشد به جای اینکه ۱۰۳ ب.ف بمیرد. (به دلیل اینکه ویسریس در نهمین سال سلطنت خود در سال ۱۰۹ پس از میلاد بوده است) و تاریخ تولد رینیرا به عقب می‌آید چون رینیرا براساس کتاب در سال ۹۷ ب.ف به دنیا می‌آید و با این اوصاف سال تولد رینیرا سه سال هم به عقب می‌آید که می‌شود ۹۴ ب.ف.

با فرض ۱۱۲ ب.ف : در کتاب، جهیریس درگذشت و ویسریس در سال ۱۰۳ ب.ف جانشین وی شد، که سال ۱۱۲ ب.ف به سال نهم سلطنت ویسریس تبدیل می‌شود (۱۰۳ + ۹ = ۱۱۲). رینیرا در این قسمت ۱۵ ساله است. این همچنین ۱۱۲ ب.ف را تأیید می‌کند زیرا او در کتاب در سال ۹۷ ب.ف متولد شده است (۹۷ + ۱۵ = ۱۱۲).
• اما این تاریخ با بازی تاج و تخت در تناقض است. اگر۱۱۲ ب.ف مساویست با ۱۷۲ سال قبل از تولد دنریس، ولی او در سال ۲۸۴ ب.ف متولد شده است (این سال تولد او در کتاب ها است). دیالوگ از فصل ۱ بازی تاج و تخت همچنین نشان می‌دهد که شورش رابرت در آن زمان «۱۷ سال پیش» رخ داده است. غیر ممکن است اگر فصل ۱ در ۲۹۸ ب.ف اتفاق افتاده باشد.
• این امکان وجود دارد که خاندان اژدها صرفاً از تاریخ‌های مجموعه کتاب استفاده می‌کند، زیرا هیچ تاریخ دقیقی در دیالوگ‌ها داده نشده یا به‌طور برجسته در بازی تاج و تخت نشان داده نشده است. برای حفظ یکپارچگی داخلی، این امر جدول زمانی بازی تاج و تخت: فصل‌های ۱-۸ را از ۲۹۸–۳۰۵ ب.ف به ۳۰۰–۳۰۷ ب.ف به جلو می‌برد تا علت وقوع شورش رابرت در «۱۷ سال پیش» در فصل ۱ باشد.

• تاریخ های داده شده در بقیه قسمت های خاندان اژدها:

البته فصل ۱ باید در این زمینه بررسی شود تا جدول زمانی تأیید شود (یعنی شخصیت هایی که سن خود را در رابطه با رویدادهای تاریخی مانند شورای بزرگ ۱۰۱ ب.ف یا تاریخ های دقیق دیگر ذکر می کنند.).

زمانی که کاراکترها به اعداد دیگر اشاره می‌کنند، مشکلاتی بیشتری ایجاد می‌شود:

• صداپیشگی آغازین میگه که سلطنت جهیریس تقریبا ۶۰ سال به طول انجامید. در کتاب ها، سلطنت او دقیقاً ۵۵ سال بود.
• رینیس اظهار می‌کند که از زمان مرگ میگور «۷۰ سال پیش» هیچ جنگ واقعی وجود نداشته است. با این حال، میگور مستقیماً توسط جهیریس جانشین شد: ممکن است دیالوگ در واقع «تقریباً ۶۰ سال» طول کشید در اصل باشد و یک سال به سلطنت ویسریس اضافه کرد و از ۹ سال به ۱۰ سال تغییرش داده. اگر سال تقویم کنونی ۱۰۹ یا ۱۱۲ پس از فتح باشه، مرگ میگور در واقع ۶۱ یا ۶۴ سال پیش بر اساس تاریخ‌های موجود در کتاب‌ها بوده است (در این صورت، رینیس فقط کمی بیش از حد اعداد را گرد کرده است)

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*