خانه > مقالات > خاندان‌های «بازی تاج و تخت» در «خاندان اژدها» کجا قرار دارند؟

خاندان‌های «بازی تاج و تخت» در «خاندان اژدها» کجا قرار دارند؟

بازی تاج و تخت طرفداران را با خاندان‌های بسیار بزرگی آشنا کرد. از استارک گرفته تا لنیستر و تارگرین و… اما چه تعداد از این خاندان‌ها را در سریال «خاندان اژدها» مشاهده خواهیم کرد؟

سریال در حدود ۲۰۰ سال قبل از وقایع بازی تاج و تخت و حدود ۱۰۰ سال پس از فتح وستروس و تحت امر درآوردن خاندان‌های بزرگ وستروس توسط ایگان و خواهرانش قرار دارد.

بسیاری از خاندان‌های قدرتمند وستروس مانند استارک، لنیستر، باراثیون، تالی و… در دوران «خاندان اژدها» هم قدرتمند محسوب می‌شوند.

خاندان «های‌تاور» در «بازی تاج و تخت» نقش بسیاری نداشت، اما در «خاندان اژدها» قرار است بیشتر با این خاندان آشنا شویم. سر اُتو های‌تاور به‌عنوان دست پادشاه در طول داستان برای چندین شاه خدمت خواهد کرد. دخترش ملکه آلیسنت های‌تاور است، دومین همسر شاه ویسریس اول و مادر ایگان تارگرین دوم، هلنا، ایموند و درن، که تمامی آن‌ها در این داستان نقش دارند.

قلعه‌ی خاندان باستانی های‌تاور، برج بلند شهر اولدتاون است. با وجود مغرور و قدرتمند بودن، خاندان های‌تاور ترجیح می‌دهد تا جای ممکن از جنگ دوری کند، با این‌حال اگر کار به جنگ بکشد، نباید آن‌ها را دست کم گرفت. های‌تاورها به‌دلیل تسلیم شدن برابر ایگان فاتح، یکی از خاندان‌های محبوبش بودند و های‌تاورهای فعلی، طرف سبزها هستند و از ملکه آلیسنت و پسرش ایگان دوم، در طول جنگ داخلی، معروف به «رقص اژدهایان» پشتیبانی می‌کنند.

با آن‌که در اصل یکی از زیردستان خاندان گاردنر از ریچ بودند، پس از آن‌که ایگان فاتح ارتش گاردنرها را در هم کوبید، تایرل‌ها قلعه‌ی هایگاردن را تسلیم ایگان کردند، ایگان به‌عنوان پاداش، لرد هارلن تایرل را حاکم ریچ کرد و قلعه‌ی هایگاردن را به او داد. خاندان تایرل مسابقات باشکوه «سرزمین رزها» را در زمان شاه جیهیریس اول میزبانی کردند.

انتظار می‌رود تایرل‌ها از ملکه آلیسنت و سبزها پشتیبانی کنند، اما مشکلات داخلی خودشان باعث می‌شود که از جانبداری خودداری کنند. با این‌حال پرچمداران خاندان تایرل مشکلی با جانبداری ندارند و در نتیجه نبردهایی در سرتاسر ریچ شکل می‌گیرد.

لرد لیونل تایرل نوزاد محسوب می‌شود و مادرش که به‌عنوان نایب او خدمت می‌کند، تصمیم می‌گیرد که در «رقص اژدهایان» دخالت نکند تا ما احتمالاً شاهد خاندان تایرل و ارتش قابل توجهش در سریال «خاندان اژدها» نباشیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*