خانه > مقالات > ده داستانی که از پیش‌درآمد سریال بازی تاج و تخت انتظار داریم.

ده داستانی که از پیش‌درآمد سریال بازی تاج و تخت انتظار داریم.

گیم آف ترونز در ماه می سال گذشته برای همیشه به پایان رسید. حین برگزاری مراسم امی ۲۰۱۸، جرج آر آر مارتین بیان کرد که سریال می‌توانست تا سیزده فصل به طول بیانجامد.
هرکس دیگری نیز پس از تماشای فصل پایانی همین حس را داشت، زیرا این فصل طوری ساخته شده بود که این موضوع از آن استنباط میشد که سازندگان عجله دارند و بخش زیادی از هواداران پایان را پس زدند.

با اینکه سریال برای همیشه به پایان رسیده است، اما همه با امیدواری ‌انتظار پیش‌درآمد آن «خاندان اژدها» را می‌کشند، پروژه‌ای که هم‌اکنون دردست تولید است.

خاندان اژدها برای ۲۰۲۲ آمادهٔ نمایش است و یکبار دیگر جرج آر آر مارتین در نقش تهیه کننده اجرایی بصورت مشترک به پروژه اضافه شده است. خوشبختانه با اضافه‌شدن جرج به پروژه، احتمال خوب بودن سریال بسیار بالا می‌‌رود و موجب داغ‌شدن موضوع میان هوادارن و ایجاد فرصتی برای بحث است. علاوه براین، سریال توسط رایان کندل نوشته خواهد شد، که آثار بزرگی همچون Rampage ،Colony و Hercules را در کارنامهٔ خود دارد. وجود چنین شخصی چشم‌انتظاری هواداران را دوچندان می‌کند.

زمان زیادی تا پخش خاندان اژدها مانده است. صرفن به جز اینکه می دانیم قرار است ۳۰۰ سال پیش از وقایع داستان گیم آف ترونز اتفاق بیافتد، هیچ چیز دیگری درباره آن نمی‌دانیم و البته اینکه سریال اقتباسی است از کتاب  «آتش و خون» مارتین که در ۲۰۱۹ چاپ شد.

داستان تاریخچه تارگرین‌ها که از نقطه نظر یک استاد روایت می‌شود. با این حال، جدا از این خرده جزئیات، این لیستی از ده چیزی است که ما از سریال در دست تولید انتظار داریم:

 

۱- قصهٔ جیهیریس پادشاه و ملکه آلیسان

قصه جیهیریس شاه شرافتمند و الیسان ارزش بازگوکردن دارد. گفته می‌شود جیهیریس پادشاه خردمندی بوده است درحالی که همسرش الیسان، پردل و جرئت، فریبنده و بسیار باهوش بود و مهم‌ترین ویژگی آن دو این است که هردو اژدها سوار می‌شدند. درحالی که مرکب شاه ورمیتور بود که پس از وگار و بالریون، بزرگترین اژدها بود، مرکب الیسان سیلوروینگ بود که زیباترین اژدها توصیف شده است.
در کتاب آتش و خون، جرج حتا سفر این دو را به شمال و امتناع سیلوروینگ در عبور از دیوار را کامل شرح می‌دهد.

این قصه با وقایع اخیر گیم آف ترونز همخوانی دارد. در فصل هفتم، دنریس تارگرین مانند نیاکان خود اژدهایش را بسوی شمال برد.

 

۲- خاندان‌های دیگری که در کتاب به آن‌ها اشاره شده است.

اسم سریال پیش ‌درآمد که در حال تولید می‌باشد خاندان اژدها نام دارد. ضرورتن بدین معنی خواهد بود که تاریخ کلی از خاندان تارگرین‌ را مشاهده خواهیم کرد اما کسی نمی‌خواهد بداند که چه خاندان‌های دیگری در آن زمان حضور داشته اند؟
باتوجه به سریال گیم آف ترونز و تاریخی که از داستان بدست آورده‌ایم، تصویر کلی از تمام خاندان‌هایی که در زمان فتح اگان تارگرین حضور داشته‌اند داریم، همچون خاندان داریندون، خاندان استارک، خاندان لنیستر، خاندان گاردنر و دیگران. دیدن خاندان‌های بزرگ و کوچک در زمان سلطنت تارگرین‌ها بسیار تماشایی خواهد بود.

 

۳- هر نوع اشاره‌ای به وایت‌ واکرها در خاندان اژدها

در طول هشت فصل گیم آف ترونز، وایت‌ واکرها در پرده‌ای از ابهام قرار داشتند. وایت‌ واکرها که در همان شروع سریال دو نفر از اعضای نگهبانان شب را وحشیانه می‌کشند، از همان اول این حدس را در ذهن تماشاگر به وجود می‌آورند که قرار است بیشتر و به طور مفصل درباره آن‌ها بدانیم. اما قبل از اینکه بتوانیم چیزی بدانیم، سریال به اتمام رسید!! و آریا استارک به حضور نایت کینگ و ارتش مردگان او پایان بخشید. پس همه آن تمثیل‌ها، فرزندان جنگل و زاغ سه چشم الکی بود؟
خیلی کوتاه تصویری از اولین کسی که با فرو کردن دراگون‌ گلس در قلبش به نایت کینگ تبدیل شده را می‌بینیم. اما قطعن چیزهای بیشتری درباره آن وجود دارد. از آنجایی که پیش‌درآمد دیگر سریال یعنی «Bloodmoon» کنسل شده است، خیلی مشتاقیم بدانیم آیا تارگرین‌ها چیزی درباره وایت‌واکرها می‌دانستند یا خیر؟

 

۴- دینیس رؤیابین و رؤیایش

تارگرین‌ها از خاندان‌های برجسته والریا بودند که به خاطر رفاه و دانش هنرهای سحرآمیز از هر قلمرویی قدرتمندتر بود. اما با فرارسیدن فرجام والریا، همه این موارد به خاکستر تبدیل شد. اما خاندان تارگرین توانست از این فاجعه نجات پیدا کند، بخاطر وجود دینیس رؤیابین و رؤیایی که دوازده‌ سال قبل از فرارسیدن فاجعه آن را دیده بود.

درست مانند دنریس تارگرین، رؤیاهای دینیس نیز واجد اهمیت است. این بخش در وقایع‌ نگاری خاندان تارگرین اهمیت والایی خواهد داشت.

 

۵- اگان تارگرین به عنوان شخصیت اصلی خاندان اژدها

خاندان اژدها قرار است همان طور که در کتاب آتش و خون تاریخ تارگرین‌ها روایت شده آن‌ها را نشان دهد. کمی پیش از فرجام والریا، تارگرین‌ها به وستروس مهاجرت کردند و قلعه دراگون استون را به عنوان تخت قدرت خود برگزیدند. سال‌ها بعد، اگان به همراه خواهر و یا همسران خود ویسنیا و رینیس کشورگشایی‌های خود را در وستروس را آغاز کرد.

اژدهای اگان، بالریون ملقب به رعب سیاه بود و تمام خاندان‌های بزرگ وستروس از او اطاعت می‌کردند و در نهایت او فرمانروای هفت‌پادشاهی شد. این خط داستانی قطعن می تواند از مهم‌ترین بخش‌های سریال باشد.

 

۶- مرگ مرموز میگور سنگدل

میگور تارگرین، ملقب به میگور سنگدل، سومین پادشاه تارگرین بود که بر روی تخت آهنین نشست. فرزند اگان فاتح و ویسنیا تارگرین.
از آنجایی که فرمانروای بی‌رحمی بود به او لقب سنگدل را داده بودند، همچون سرسی لنیستر.
او کسی بود که هارن‌ هال را به آتش کشید و همانند سرسی وقتی مذهب علیه او شد محل یادبود (Sept of Remembrance) را نابود کرد. از آنجا که او را جان‌ داده بر روی تخت آهنین پیدا کردند، مرگ او همیشه مرموز مانده است.

برخی معتقدند او توسط ملکه النور به قتل رسیده و برخی دیگر می‌گویند او توسط یکی از شوالیه‌های گارد پادشاهی کشته شده است و برخی نیز می گویند اون توسط خود تخت کشته شد. این یکی دیگری از داستان‌هایی است که خاندان اژدها باید حتمن به فکر پوشش آن باشد.

 

۷- تراژدی سامرهال

در وقایع‌ نگاری خاندان تارگرین تراژدی سامرهال واقعه بسیار مهمی است.

آتش‌سوزی عظیمی که طی آن شاه اگان تارگرین پنجم، پسر بزرگ او دانکن تارگرین و سردانکن بلند قامت در آتش کشته شدند.

گفته می‌شود علت آتش‌سوزی در قصر سامرهال تخم اژدهایان خشک (سنگ) شده بود.

این تراژدی البته تولد شاهزاده ریگار تارگرین را رقم زد یعنی برادر بزرگتر ملکه دنریس تارگرین و پدر واقعی جان اسنو. این داستان نیز برای عاشقان گیم آف ترونز خیلی جذاب خواهد بود.

 

هشدار اسپویل داستان رقص اژدهایان در داستان هشتم.

۸- رقص اژدهایان جنگ داخلی تارگرین‌ ها

رقص اژدهایان ، جنگ داخلی‌ ای که میان اگان تارگرین دوم و خواهر ناتنی وی رینیرا تارگرین بر سر تخت آهنین شکل گرفته بود. هر دو فرزندان شاه ویسریس تارگرین بودند. پس از دو سال طول‌ کشیدن جنگ، هر دوی آن‌ ها مردند و اگان سوم به فرمانروایی هفت‌ پادشاهی رسید.
کتاب آتش و خون جرج آر آر مارتین با دقت داستان جنگ اژدهایان را دنبال می‌کند و از آنجا که سریال خاندان اژدها براساس این کتاب است، شکی نیست که جنگ داخلی خاندان تارگرین‌ را خواهیم دید.

 

۹- دیمون بلک‌ فایر و چگونگی تشکیل خاندان بلک‌ فایر

دیمون بلک‌ فایر فرزند نامشروع شاه اگان تارگرین چهارم بود و خاندان بلک‌ فایر را از روی اسم شمشیر اگان تارگرین تشکیل داد. او توسط پدر در بستر مرگ مشروع خوانده شد و این باعث شکل‌ گیری اتفاقات تازه‌ ای در تاریخ تارگرین‌ ها شد که با عنوان «شورش بلک‌فایر» از آن یاد می‌کنند.

اگر سریال خاندان اژدها قصد داشته باشد فراتر از کتاب آتش و خون برود، داستان دیمون بلک‌ فایر و خاندان بلک‌ فایر بسیار جذاب خواهد بود.

 

۱۰- آیا می‌شود خاندان اژدهایی بدون اژدها داشت؟


و در آخر، اژدها!

آیا می‌توان سریال پیش‌ درآمد گیم‌ آف ترونز را بدون اژدها در نظر گرفت؟ پس از دیدن سه اژدهای دنریس تارگرین یعنی دروگون، ویسریون و ریگال طرفداران بیش از هر چیزی منتظر اژدهایان بیشتری هستند. بالریون، ویگار،مراکسس، کراکسس، سان‌ فایر لیست تمام نشدنی اژدهایانی هستند که مشتاقیم در سری جدید خاندان اژدها ببینیم.

 

پ ن : دوستان در نظر داشته باشید این پست حدود ۴ ماه پیش تهیه و تنظیم شده است.

۲ دیدگاه

  1. فیلم فوق العاده ای بود ولی به نظرم پایان جالبی نداشت
    شاید بهتر می شد تموم کرد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*