خانه > اخبار > اخبار سریال > انتظار برای انتشار سریال خاندان اژدها در سال ۲۰۲۲ طولانی نیست؟

انتظار برای انتشار سریال خاندان اژدها در سال ۲۰۲۲ طولانی نیست؟

چندی پیش بحث‌ها پیرامون حدس تاریخ احتمالی انتشار اسپین بازی تاج و تخت یعنی خاندان اژدها گرم بود که کیسی بلویس، رئیس شبکه HBO، در تور مطبوعاتی انجمن منتقدان سال ۲۰۲۲ را به طور تقریبی سال انتشار این سریال عنوان کرد.

این خبر بسیار امید بخش است اما عده‌ای از طرفدارن معتقدند که زمان حدودی کمی طولانی است که البته قابل درک است. اگر این حرف درست باشد یعنی حدود سه سال فاصله میان بازی تاج و تخت و اسپین آف اول آن خواهد بود. این اتفاق هم برای طرفداران بد است و هم برای شبکه HBO. چون احتمال اینکه طرفداران خود را از دست بدهد، وجود دارد. در این سه سال سریال‌های فانتزی بسیاری پخش شده و خواهد شد که کیفیت بالایی دارند، سریال‌هایی چون ماندالورین، ویچر و همچنین سریال بزرگی که بر اساس کتاب‌های ارباب حلقه‌ها در حال ساخت است.

شرایط ساخت سریال بازی تاج و تخت در زمان خود، سال ۲۰۱۱، ویژه بود. این سریال یک سریال فانتزی و حماسی بزرگ و با بودجه‌ای عظیم بود که رقیبی نداشت. این روزها سریال‌های این چنینی زیاد هستند و شاید خاندان اژدها وارث بر حقی باشد اما همانطور که تمامی طرفداران بازی تاج و تخت می‌دانند، داشتن حق وراثت لزوماً شما را پادشاه نخواهد کرد!

اگر نیت HBO ادامه راه بازی تاج و تخت و از دست ندادن مخاطبینش باشد، باید عجله کند اما اگر نیتش ساخت سریالی کاملاٌ جدید است، حرفی نیست. سریال خاندان اژدها مربوط به جنگ داخلی تارگرین‌هاست و این سریال شامل اژدهایان زیادی خواهد بود و حضور اژدها مراحل ساخت را پیچیده‌تر و طولانی‌تر می‌کند. دیگر لازم نیست به لباس‌ها، صحنه‌ها و … اشاره کنیم که بسیاری از آنها با سریال بازی تاج و تخت متفاوت است و باید نوسازی شوند.

نکته دیگر اهمیت مشخص بودن داستان کلی سریال است که اشتباه تهیه کنندگان پیشین سریال تکرار نشود. سریالی که شش فصل با قدرت پیش رفت و دو فصل پایانی افت بدی پیدا کرد. پس همه چیز تصاویر نیست و ما ترجیح می‌دهیم که سریال پیرنگ قوی داشته باشد. اصلاً داستان این سریال را دست کم نگیرید. خاندان اژدها درست مانند سریال بازی تاج و تخت پر است از درام، سیاست، عشق، امید و جاه طلبی! اما این در صورتی ویژگی خوبی خواهد بود که نویسندگان به داستان اصلی وفادار باشند.

هرچند به تیم نویسندگان این سریال می‌توان امیدوار بود: رایان کندال، میگوئل ساپوچنیک (کارگردان محبوب سریال بازی تاج و تخت که اپیزودهایی چون نبرد حرامزادگان و بادهای زمستان را کارگردانی کرد)، کلیر کیچل (نویسنده واچمن)، وس توکر، تی میکل و از همه مهمتر جرج آر.آر مارتین که به عنوان نویسنده‌ی راهنما همراه این تیم است. گرچه انتظار نمی‌رود که خود مارتین دخالت زیادی در نوشتن فیلمنامه داشته باشد.

نویسندگان خاندان اژدها یک مشکل بزرگ نیز دارند. در سریال بازی تاج و تخت یک متریال مهم یعنی رمان‌های نغمه‌ها وجود داشت اما خاندان اژدها صرفاً یک روایت تاریخی در این رمان‌هاست و نویسندگان باید از قوه تخیل خود برای بخش زیادی از داستان استفاده کنند. بنیوف و ویس گاهی عین صحنه کتاب را در سریال می‌آوردند اما در مورد خاندان اژدها تقریباً این امر محال است.

ختم کلام که به نظر من ۲۰۲۲ خیلی هم زمان طولانی‌ای برای این سریال نیست. اگر سریال با کیفیتی را می‌خواهید، این زمان برای انتشار آن کاملا منطقی است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*