خانه > اخبار > اخبار سریال > حضور نویسنده‌ای جدید در خاندان اژدها؟!

حضور نویسنده‌ای جدید در خاندان اژدها؟!

مسئولیت نوشتن سریال خاندان اژدها به عهده رایان کندال، میگوئل ساپوچنیک (کارگردان محبوب سریال بازی تاج و تخت که اپیزودهایی چون نبرد حرامزادگان و هاردهوم را کارگردانی کرد)، کلیر کیچل (نویسنده واچمن)، وس توکر و تی میکل هست و خود مارتین تنها به عنوان راهنما کنار این تیم خواهد بود.

شایعاتی وجود دارد که نویسنده دیگری نیز به این تیم اضافه خواهد شد. این شایعات حضور دیوید آنتونی دورهام را نشان می‌دهد که نویسنده داستانهای تاریخی است و در مورد جنگهای پونی که در آنتبلوم ایالات متحده رخ داده، داستانهای پر بازخوردی را نوشته است که سه گانه آکاسیا (Acacia Trilogy) نام دارد.

اینکه چنین نویسنده‌ای به سریال خاندان اژدها بپیوندد، بسیار موثر خواهد بود. چرا که پایه داستان خاندان اژدها و جنگ داخلی تارگرین‌ها بر اساس رخدادی تاریخی در مورد جنگ داخلی (anarchy) در انگلستان است که در زمان پادشاهی استیون بلوآ رخ داده (نبردی میان ماتیلدا و پسرعمه‌اش که در داستان مارتین تبدیل به نبردی میان خواهر و برادر ناتنی شده) و این نویسنده نیز دستی بر نوشتن داستانهای تاریخی دارد.

نکته دوم که دورهام را ویژه می‌کند این است که او با خلق و خوی مارتین نیز آشناست. دورهام در نوشتن Wild Card ها با مارتین همکاری داشته است. او یکی از نویسندگان این داستان‌های ابرقهرمانی و فانتزی است که مارتین مسئولیت ویرایش آنها را دارد.

حالا این شایعه از کجا آمده؟ دقیقا در مورد همین Wild Card هاست که خبر ساخت سریالی از این سری کتابها توسط Hulu منتشر شده و نام نویسندگان آن را مطرح کرده و از دورهام به عنوان یکی از نویسندگان اسپین آف بازی تاج و تخت یاد شده است. این متن خبری توسط مایکل کاسوت نوشته شده که از افرادی است که در ساخت سریال Hulu دست دارد. خبر به نظر واضح است اما به چه دلیل می‌گوییم شایعه؟! چرا که قبلا دورهام در یکی از پنج پروژه‌ اولیه برای ساخت اسپین آف به عنوان نویسنده حضور داشته که مربوط به عصر قهرمانان بود و ممکن است که منظور کاسوت نیز همین بوده باشد اما با توجه به اینکه آن پروژه کاملاً کنسل شده و این خبر نیز خبر تازه‌ای است، به نظر نمی‌آید که این‌ چنین باشد.

۱ دیدگاه

  1. نقدهای کوتاه بنده بر فیلم و سریال های روز جهان :

    https://www.centralclubs.com/topic-t124826-12.html

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*