اریس اوکهارت

از دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش
(تغییرمسیر از ایریس اوکهارت)
House Oakheart.png
اریس اوکهارت
Kingsguard.PNG
Arys Oakheart.jpg
اریس اوکهارت اثر David Palumbo

عنوان سر
خاندان گارد پادشاه
خاندان اوکهارت
مرگ در سال 300 پس از ورود اگان ، در دورن
کتاب(ها) بازی تاج و تخت(حضور دارد)

نزاع شاهان(حضور دارد)
یورش شمشیرها(اشاره شده)
ضیافتی برای کلاغ ها(شخصیت اصلی)

رقصی با اژدهایان(اشاره شده)
در دورن سر اریس اوکهارت توسط آریانه مارتل اغوا شده بود - اثر Sacha Angel Diener.

سر اریس اوکهارت (Arys Oakheart) شوالیه ای از گارد پادشاه (Kingsguard) در خدمت رابرت براتیون (Robert Bratheon) و جانشینان اوست. او کوچکترین پسر بانو آروین اوکهارت (Arwin Oakheart) ، رییس خاندان اوکهارت ، است.

شخصیت و ظاهر

همچنین برای دیدن عکس های بیشتر این جا را ببینید.


سر اریس موهای قهوه ای روشن و صورت دلنشینی دارد.

تاریخ

سر اریس در سال 290 پس از ورود اگان به گارد پادشاهی پیوست.

وقایع اخیر

بازی تاج و تخت

او در تورنمنت دست پادشاه (Tourney of the Hand) با دیگر شوالیه های گارد پادشاهی به رقابت می پردازد. او هنگامی که باریستان سلمی (Barristan Selmy) عزل می شود در اتاق تاج و تخت حظور دارد و به سرافکندگی برادر قسم خورده ی سابق خود می خندد.

نزاع شاهان

سر اریس با فرمان جافری براتیون به یکی از گارد های مهربان منتسب می شود که غالبا مکالمه های خوشایندی با سانسا استارک برقرار می کند. وقتی جافری به گارد پادشاهی خود دستور می دهد سانسا را کتک بزنند ، سر مرین ترانت (Meryn Trant) ، سر بروس بلانت (Boros Blount) ، سر پرستون گرین فیلد (Preston Greenfield) و سر مندون مور (Mandon Moore) بدون هیچ تردید و سوالی اطاعت می کنند. وقتی به سر اریس دستور زدن سانسا داده می شود ، او سانسا را به آرامترین شکلی که جرئت دارد می زند ، آن هم بعد از مخالفت ورزیدن. اریس در کار با نیزه نیر ماهر است ، او با اعتماد به نفس مطلق و با وجود حظور دیگر گارد های پادشاهی ، مهارت خود را در روز تولد پادشاه جافری به نمایش می گذارد. سر اریس برای محافظت از شاهزاده میرسلا براتیون (Myrcella Bratheon) که به نامزدی ترایستین مارتل (Trystane Martell) در آمده ، به سرزمین دورن فرستاده می شود.

یورش شمشیرها

لرد تایوین لنیستر (Tywin Lannister) به پسرش تیریون لنیستر (Tyrion Lannister) خبر می دهد که سر اریس اوکهارت نامه ای از دورن فرستاده است و می گوید که شاهزاده میرسلا و نامزدش شاهزاده ترایستین با یکدیگر خوب هستند و شاهزاده میرسلا به شاهزاده آریانه مارتل (Arianne Martell) علاقه ی زیادی پیدا کرده است.

ضیافتی برای کلاغ ها

کمتر از یک سال است که سر اریس اوکهارت توسط آریانه مارتل ، دختر شاهزاده دوران مارتل (Doran Martell) و وارث تاج و تخت دورن ، اغوا شده است. او اریس را متقاعد کرده است که علیه تخت پادشاهی شورش کنند و از ادعای میرسلا به تخت پادشاهی در برابر ادعای برادرش تامن (Tommen Bratheon) دفاع کند. وقتی توطئه ی آن ها فاش می شود ، اریس به طور دیوانه واری به نیرو های مارتل حمله می کند و دو نفر ازافراد آن ها را می کشد و سپس توسط آریو هوتاه (Areo Hotah) ، فرمانده ی گارد دوران ، کشته می شود.نقل قول

تو میدونی که من با هیچ زن دیگه ای نیستم. فقط .. وظیفه

—اریس اوکهارت به آریانه مارتل

همیشه مردایی بودن که یادکردن سوگند ها براشون آسون تر از نگه داشتن اونها بوده

منابع و یادداشت‌ها