دینا تارگرین

از دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش
House Targaryen crest.PNG
دینا تارگرین
House Targaryen crest.PNG
Daena.jpg
دینا تارگرین اثر Amoka

القاب دینای جسور
عنوان ملکه
خاندان تارگرین
فرهنگ والریایی
تولد در سال 145 پس از ورود اگان
همسر بیلور اول

دینا تارگرین که به نام دینای جسور نیز او را می شناسند، بزرگترین دختر پادشاه اگان سوم (Aegon III) قاتل اژدها بود. او همسر بیلور اول (Baelor I)، معشوقه ی اگان چهارم (Aegon IV) و مادر دیمون بلک فایر (Daemon Blackfyre) بود.

شخصیت و ظاهر

دینا از زمان کودکی اش سرکش بود. او قوی، زیبا و خودسر بود. مثل بقیه خواهر و برادر هایش او قیافه ی والریایی داشت، مو های طلایی-نقره ای اش بلند، پرپشت و مجعد بود و صورتی قلب شکل داشت. چشمان او بنفش بود. او لاغر و ورزشکار بود. او یک سوارکار ماهر و همچنین یک شکارچی و یک تیرانداز خوب بود. او بی باک بود و لبخندی داشت که به همه" میفهماند که من جرات هر کاری را دارم".

او پدرش را ستایش می کرد و برادرش دیرون اول (Daeron I)، معروف به اژدهای جوان را بسیار دوست می داشت. لباس های دینا اغلب حالتی نمایش گونه داشت. هنگامی که او یک بچه بود، به تقلید از پدرش لباس های سیاه می پوشید. بعد از اینکه برادرش بیلور، عروسیشان را تمام نکرد، او لباسش را به سفید تغیر داد و عهد کرد تا زمانی که به درستی هم بستر نشوند هیچ چیز دیگری نپوشد، او امیدوار بود که بیلور را شرمنده کند اما کارش به درستی نگرفت. بیلور از او در لباس سفید خوشش آمد و احساس کرد که نگاه کردن به او باعث گناه بیشتری می شود. بعدا به به عنوان یک زندانی به دادگاه برادرش، به جرم این که گاهی اوقات به صورت زنان رخت شور و یا دختران عادی دیگر لباس می پوشید و فرار می کرد احضار شد.(یکبار از فرارش با پسر عمویش چشم پوشی شد)

او همیشه آویز اژدهای سه سری را که از پدرش به ارث برده بود را می پوشید. در دادگاه او آن را با زنجیر طلایی زیبایی به گردنش انداخت. هنگامی که لباس های عادی می پوشید، آویز را با بندی چرمی به گردنش می انداخت و زیر لباسش پنهان می کرد. ظاهرا او هیچوقت آویز را در هنگام حمام کردن یا عشق بازی نمی پوشید.[۱]


تاریخ

دینا بزرگترین دختر اگان سوم ودینیرا ولاریون بود که در حدود سال 145 پس از ورود اگان به دنیا آمد.

هنگامی که او جوان بود طبق رسوم تارگرین ها با برادرش بیلور ازدواج کرد. دینا و بیلور از ازدواجشان ناراحت بودند زیرا بیلور بسیار دین دار و غرق در مذهب هفت بود. بیلور از تمام کردن ازدواجشان امتناع کرد و آن را منحل ساخت سپس بعد از مرگ برادر بزرگ ترش دیرون در دورن بر روی تخت آهنین نشست. پس از این که بیلور بر تخت نشست، دینا و دو خواهر دیگرش را در اتاق هایشان در قلعه سرخ زندانی کرد ( بعده ها به عنوان سردابه دوشیزه شناخته شد) تا دیدن آن ها باعث نشود که او و دیگران به وسوسه نابودگر شهوت دچار شوند. دینا در زمان زندانی شدنش شانزده سال داشت.

براساس منابع نیمه معتبر، در طی زندانی بودن دینا در سردابه دوشیزه، او با وجود اینکه پسر عمویش شاهزاده اگان با خواهر-همسرش نیریس (Naerys)، ازدواج کرده بود، بسیاری از زمانش را با او می گذراند. هنگامی که او باردار شد از نام خانوادگی اش امتناع کرد و به "دینای جسور" معروف شد. پسر او قوی و سالم به دنیا آمد، با چشمانی بنفش و موهای طلایی-نقره ای تارگرین ها. دینا نام پسرش را دیمون گذاشت و او را به تنهایی بزرگ کرد.[۲]پدرش اگان پنجم ( کسی که در آن زمان پادشاه شده بود ) سال ها بعد خود را به او نشان داد، هنگامی که او شمشیر معروف تارگرین ها بلک فایر را به دیمون داد، اعتراف کرد که دیمون یکی از حرامزاده های او است و به او مشروعیت بخشید.

خانواده

}}
 
 
 
 
 
 
 
 
رینیرا
تارگرین
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دینیرا ولاریون
 
اگان سوم
 
 
ویسریس دوم
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
الینا
تارگرین
 
رینا
تارگرین
 
دینا
تارگرین
 
 
 
 
 
اگان
چهارم
 
 
 
 
 
نیریس
تارگرین
 
ایمون
تارگرین
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دیمون
بلک فایر
 
ایگور ریورز
«فولاد سرد»
 
بریندن ریورز
«زاغ خونین»
 
شیرا
سی استار
 
دیرون
دوم
 
دنریس
تارگرین
 
پرنس مارون
مارتل
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اگان
بلک فایر
 
ایمون
بلک فایر
 
دیمون
بلک فایر دوم
 
هیگان
فایر
 
پسرانی
دیگر
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
میلیس
موحش
 
 
 
 
 

نقل قول

من به دنیا آمدم تا اژدها سوار شوم[۳]

نقل قول هایی درباره دینا

دینا تارگرینی بود که از استخوان ساخته شده بود، زیبا، قوی و سرکش.[۴]

منابع

  1. سه دوشیزه در برج (27 ژوئن،2006)و چنین گفت مارتین
  2. سه دوشیزه در برج (27 ژوئن،2006)و چنین گفت مارتین
  3. سه دوشیزه در برج (27 ژوئن،2006)و چنین گفت مارتین
  4. سه دوشیزه در برج (27 ژوئن،2006)و چنین گفت مارتین