دوقلوها

از دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش
دوقلوها
قلعه ، گذرگاه رودخانه
MKomarck TheTwinsFrey.jpg
مکان سرزمین های رودخانه، وستروس
حاکم خاندان فری ، لرد فئودال.
مذهب مذهب هفت
بنیانگذار شش صد سال قبل
دلیل نامگذاری وجود دو قلعه یکسان
سرزمین های رودخانه و دوقلوها
سرزمین های رودخانه و دوقلوها
دوقلوها
دوقلوها

دوقلوها ، گاهی اوقات با عنوان گذرگاه نیز شناخت شده است ، مقر اصلی خاندان فری (House Frey) در شمال سرزمین های رودخانه (Riverlands) است.این قلعه تنها گذرگاه بین گرین فورک (Green Fork) و ترایدنت (the Trident) است که شامل دو قلعه یکسان و یک برج در وسط پل است.

طرح

دوقلوها شامل دو قلعه‌ی یکسانِ رو به روی هم ایستاده می باشد، که در حاشیه گرین فورک (Green Fork) ترایدنت (the Trident) قرار گرفته است. پلی سنگی بین آن دو قرار دارد. این پل به اندازه‌ای بزرگ است که می توان دو واگن را به راحتی از کنار همدیگر عبور داد، و توسط یک برج در وسط پل به نام " برج آب " (Water Tower) محافظت می شود. این پل تنها نقطه‌ی ارتباطی برای عبور از گرین فورک (Green Fork) در فاصله‌ی صد مایلی از هر دو سو و از شمال (The Nort) تا قسمت غربی سرزمین های رودخانه (Riverlands) است. پل دقیقاً در وسط مسیر اصلی از وینترفل (Winterfell) به ریوران (Riverrun) قرار دارد.

فری ها ششصد سال است که گذرگاه گرین فورک را در اختیار دارند. سه نسل از خاندان فری مشغول تکمیل پل بوده اند، آنها در ابتدا پل چوبی را بر روی سطح رودخانه احداث کردند. از آن زمان تا به امروز فری ها با گرفتن عوارض سنگین از کسانی که قصد عبور از روی پل را داشتند، ثروتمند شدند - واقعیتی که بسیاری از خاندان های قدیمی تر و قوی تر را آزار می دهد. بعد ها سنگ جایگزین چوب شد. نامی که به این دژ داده اند به دلیل یکسان بودن این قلعه هاست. آن ها دیوارهای بلند، خندق های عمیق و برج ها و باروها دارند. پایه‌ی پل درون قلعه ها قرار دارد.[۱] قلعه‌ی مستحکم، موقعیت استراتژیک، ثروت و نیروی انسانی، خاندان فری را به یکی از قدرتمندترین پرچم داران قسم خورده‌ی خاندان تالی (House Tully) تبدیل کرده است، که می تواند چهار هزار مرد مسلح را فرا خواند.

جایگاه لرد گذرگاه، صندلی عظیمی از جنس بلوط سیاه است. این صندلی به شکل دو برج حکاکی شده است که توسط یک پل قوسی به یکدیگر وصل شده اند.[۲]

رویدادهای اخیر

بازی تاج و تخت

در آعاز جنگ پنج پادشاهی (War of the Five Kings)، لرد والدر فری (Lord Walder Frey)، به راب استارک (Robb Stark) می پیوندد و دو قلوها را به روی ارتش شمال باز می کند و به آن ها این امکان را می دهد که به سریعترین مسیر به جنوب دسترسی داشته باشند.

یوروش شمشیرها

دو قلوها محل رخداد رویدادی معروف به عروسی سرخ (Red Wedding) است.

فصل های که در دوقلوها رخ می دهد


نقل قول ها

دوقلوها—دو قلعه خپل، زشت و مهیب که از هر لحاظ یکسانند، با پلی قوسی بینشان— قرن هاست که از این گذرگاه محافظت می کنند.[۱]

کتلین تالی

در دوقلوها یاد می گیری که فقط هم خونت قابل اعتماده و اون هم خیلی ازت دور نیست.[۳]

مرت فری

منابع و یادداشت ها