سرزمین های غربی

از دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش
Content.png
این مقاله ناقص است. با توسعه ی آن یا ویرایش متن موجود به دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش کمک کنید.
تکمیل تگ‌های خالی.
سرزمین‌های غربی. © FFG
سرزمین های غربی به همراه پایگاه های بزرگ آن

سرزمین های غربی (Westerlands) به منطقه غربی وستروس (Westeros) گفته می شود. این منطقه توسط خاندان لنیستر (House Lannister) حکمرانی می شود. پیش از فتوحات تارگرین ها این منطقه با نام پادشاهی صخره (Kingdom of the Rock) شناخته می شد. حرامزاده های این منطقه با نام خانوادگی هیل (Hill) شناخته می شوند.

جغرافیا

بخش وسیعی از سرزمین های غربی را تپه ها و کوهستان ها پوشانده است. این سرزمین در غرب از کوهستان های میان گولدن توث (Golden Tooth) و پینک میدن (Pinkmaiden) آغاز می شود، و در جنوب و جاده طلا (Goldroad) به ریچ (Reach) منتهی می شود. از طرف شرق با دریای غروب (Sunset Sea) و از طرف شمال با خلیج مردان آهن (Ironman's Bay) محدود می شود.

دسترسی و دفاع طبیعی

به خاطر وجود تپه ها و کوهستان ها، مرزهای شرقی با سرزمین های رودخانه (Riverlands) دارای توان دفاعی خوبی هستند، و گذر گاه اصلی که از میان کوهستان عبور می کند نیز توسط گولدن توث (Golden Tooth)، که قلعه ای مسلط بر جاده رودخانه (River Road) است، حفاظت می شود. در جنوب گذرگاه اصلی جاده دریا (Searoad) است، چرا که دسترسی آن بیشتر از رد فورک (Red Fork) است. با این حال، جنگل های کریک هال (Crakehall) به مردان غربی مواضع دفاعی خوبی داده است. با وجود تمام این ها، سرزمین های غربی از سوی دریا بسیار آسیب پذیر هستند، چرا که نوار ساحلی آن مسطح و مناسب برای تاخت و تاز است.

مکان های قابل توجه

اقتصاد

سرزمین های غربی بزرگ ترین، پر جمعیت ترین و یا حاصلخیز ترین منطقه هفت پادشاهی (Seven Kingdoms) نیست، اما بدون شک ثروتمند ترین منطقه آن است. سرزمینی پر از تپه و صخره که در جای جای آن معادن طلا، نقره و دیگر فلزات وجود دارد که به شکل شگفت انگیزی غنی اند. معادن طلای آن در کسترلی راک (Casterly Rock)، گولدن توث (Golden Tooth)، کستامیر (Castamere)، نانز دیپ (Nunn's Deep) و پندریک هیلز (Pendric Hills) قرار دارد. در مورد تعداد کارگرانی که در این معادن در حال کارهستند، چیزی گفته نشده است. در لنیسپورت (Lannisport) و جزیره زیبا (Fair Isle)، صنعت شیلات نیز وجود دارد.

تاریخچه

پیش از ورود آندال ها

هیچ اطلاعی از تاریخ پیش از ورود نخستین انسانها (First Men) در دسترس نیست. اما احتمالاً مانند دیگر نقاط وستروس (Westeros)، فرزندان جنگل (Children of the Forest) در این سرزمین نیز می زیسته‌اند و هنگام ورود نخستین انسانها با آنان وارد جنگ شده بودند. پس از عقد پیمان (Pact) در جزیره چهره ها (Isle of Faces)، فرزندان تنها در جنگل ها زندگی می کرده‌اند و این بدین معناست که آنان در نزدیکی کریک هال (Crakehall) می زیسته‌اند.

در دوره عصر قهرمانان (Age of Heroes)، قهرمانی شیاد و افسانه‌ای به نام، لن زیرک (Lann the Clever)، کسترلی راک (Casterly Rock) را از دست خاندان کسترلی (House Casterly) در می آورد. گفته می شود که تبار خاندان لنیستر به او می رسد.

پادشاهی صخره

در حدود 6000 سال پیش آندال ها (Andals)، وستروس را مورد تهاجم قرار می دهند، آنان با نخستین انسانها (First Men) و فرزندان جنگل (Children of the Forest) وارد جنگ می شوند. تمامی مناطق در جنوب نک (Neck) توسط آنان فتح می شود. از آنجایی که آندال ها پادشاهی های خودشان را تأسیس کردند، پادشاهان صخره (Kings of the Rock) از مقر کسترلی راک (Casterly Rock)، پادشاهی صخره (Kingdom of the Rock) را در سرزمین‌های غربی تأسیس کردند. بیش از این چیزی راجع به پادشاهی صخره در کتاب ها گفته نشده است. اما بدون شک این پادشاهی در برابر دیگر پادشاهی های وستروس (Westeros) وارد جنگ شده بوده. سر ایوستیس (Eustace) از خاندان اوسگری (House Osgrey) اشاره می کند که یک از اقوام معروف او با کشتن پادشاه لنیستری، لنسل پنجم (Lancel V)، پادشاهی صخره را مورد تهاجم قرار می دهد. همچنین با وجود ضعف دفاعی آنان در خطوط ساحلی به احتمال زیاد، سرزمین های غربی با آهن زاده ها (Ironborn) نیز وارد جنگ شده بوده.

عصر تارگرین ها

همچنین ببینید: جنگ فتح

پس از هجوم اگان تارگرین (Aegon Targaryen)، شاه لورن (King Loren) تمامی ارتش خود را فرا خواند و به همراه متحدش شاه مرن (King Mern) از ریچ (Reach) به مقابله با مهاجمین پرداخت. آن‌ها با سپاهی عظیم به استقبال مهاجمین رفتند، که از آن با عنوان میزبانی دو پادشاه یاد می شود. با این حال، آنان رقیب سرسختی برای اژدهاهای (Dragons) تارگرین‌ها نبودند، شاه لورن از میدان نبرد گریخت و خودش را تسلیم اگان کرد. حکمرانی لنیسترها بر سرمین های غربی توسط تارگرین ‌ها (Targaryens) به رسمیت شناخته شد. از آن زمان سرزمین‌های غربی تبدیل به بخشی از هفت پادشاهی (Seven Kingdoms) شد.

در طول شورش بلک فایر (Blackfyre Rebellion)، برخی از خاندان‌های سرزمین‌های غربی، در ماجرا دخالت نکردند. با این وجود، ذکر شده است که برخی از اشراف از دیمون بلک فایر (Daemon Blackfyre) حمایت می کرده‌اند. چیزی در مورد حامیان دیرون دوم (Daeron II) ذکر نشده است. با این حال مشخص نیست که آیا غربی‌ها تنها از دیمون بلک فایر حمایت میکردند؟ یا خیر.

در هنگام شیوع بیماری بهار بزرگ (Great Spring Sickness)، سواحل سرمین‌های غربی تحت حمله مهاجمین، دیگون گریجوی (Dagon Greyjoy) قرار گرفت.

تایتوس لنیستر

در دوره حکمرانی تایتوس لنیستر (Tytos Lannister)، حکمرانی لنیسترها (Lannister) تنها عنوانی اسمی بود. تایتوس از احترام کمی بر خوردار بود و عملاً توسط پرچمدارانش نادیده گرفته می شد. در نهایت خاندان تاربک (House Tarbeck) و خاندان رین (House Reyne) علیه او قیام کردند. پسر تایتوس، تایوین (Tywin) رهبری سرکوب شورش را به عهده می گیرد. او خاندان رین و خاندان تاربک را به طور کامل منقرض می کند و مقر‌های آنان کستامیر (Castamere) و تاربک هال (Tarbeck Hall) را با خاک یکسان می کند. از آن زمان هیچ خاندانی در سرزمین‌های غربی جرات مخالفت با خاندان لنیستر را پیدا نکرده است. این اقدام آنقدر اعتبار تایوین را بالا می برد که منجر می شود او به عنوان دست پادشاه (Hand of the King) توسط شاه ایریس دوم (King Aerys II) منصوب گردد.

قیام رابرت

مقاله اصلی: قیام رابرت

پس از ربوده شدن لیانا استارک (Lyanna Stark)، نامزد رابرت براتیون (Robert Baratheon)، توسط شاهزاده ریگار (Prince Rhaegar) و اعدام پدر و برادر او توسط شاه ایریس (King Aerys). قیام خاندان استارک (House Stark)، خاندان اری (House Arryn)، خاندان براتیون (House Baratheon) و خاندان تالی (House Tully) آغاز می شود.

پیش از آن، تایوین لنیستر (Tywin Lannister) از مقام دست پادشاه (Hand of the King) استعفا داده بود، تا اواخر شورش سرزمین های غربی را بی طرف نگهداشت. پس از نبرد ترایدنت (Battle of the Trident)، تایوین طرف شورشیان را می گیرد. نیرو های سرزمین های غربی بارانداز پادشاه را غارت می کنند (Sacked King's Landing)، و باقی مانده اعضای خاندان تارگرین (House Targaryen) را، برای اثبات حمایتشان از شورشیان، می کشند. پس از تاجگذاری رهبر شورش، رابرت براتیون، او برای ایجاد اتحاد بیشتر با سرزمین های غربی با سرسی لنیستر (Cersei Lannister) ازدواج می کند.

جنگ پنج پادشاه

در طول جنگ پنج پادشاه (War of the Five Kings)، نیروهای سرزمین‌های غربی، سرزمین های رودخانه (Riverlands) را ویران می کنند. برای انتقام این کار، نیروهای متحد سرزمین‌های رودخانه و شمال (North) به سرزمین های غربی یورش می برند. آنان مناطق شرقی سرزمین های غربی را غارت می کنند و آشمارک (Ashemark)، کرگ (Crag)، معادن طلای کستامیر (Castamere)، نانز دیپ (Nunn's Deep) و پندریک هیلز (Pendric Hills) را تصرف می کنند و به مناطق دیگر صدماتی جزئی وارد می کنند.


حوادث اخیر

بازی تاج و تخت

نزاع شاهان

یورش شمشیرها

ضیافتی برای کلاغ‌ها

خاندان‌ها

Algood.png خاندان آلگود.
House Spicer.PNG خاندان اسپایسر از کستمیر.
House Stackspear.PNG خاندان استاک اسپیر.
House Estren.PNG خاندان استرن از ویندهال.
Bettley.png خاندان بتلی.
House Brax.PNG خاندان برکس از هورن ویل.
House Broom.png خاندان بروم.
Banefort.png خاندان بین فورت از بین فورت.
House Parren.PNG خاندان پارن.
House Prester.PNG خاندان پرستر از فیست فایرز.
House Peckledon.PNG خاندان پکلدون.
House Plumm.PNG خاندان پلام.
House Payne.png خاندان پین.
House Tarbeck.PNG خاندان تاربک از تاربک هال.
Turnberry.png خاندان ترن بری.
House Jast.PNG خاندان جست.
House Doggett.PNG خاندان داگت.
Drox.png خاندان دراکس.
House Ruttiger.PNG خاندان روتیگر.
House Reyne.PNG خاندان رین از کستمیر.
House Sarsfield.PNG خاندان سارسفیلد از سارسفیلد.
House Serrett.PNG خاندان سرت از سیلور هیل.
House Sarwyck.png خاندان سرویک از ریور اسپرینگ.
House Swyft.PNG خاندان سویفت از کورن فیلد.
Farman.png خاندان فارمن از فیر کسل.
Falwell.png خاندان فال ول.
Ferren.png خاندان فرن.
House Foote.PNG خاندان فوت.
House Crakehall.PNG خاندان کریک هال از کریک هال.
altHouse Unknown خاندان کسترلی از کسترلی راک.
House Clegane.png خاندان کلگان از کلگانز کیپ.
altHouse Unknown خاندان کلیفتون.
House Kenning.PNG خاندان کنینگ از کیس.
altHouse Unknown خاندان کیندال.
House Garner.PNG خاندان گارنر.
House Greenfield.PNG خاندان گرین فیلد از گرین فیلد.
House Lefford.PNG خاندان لفورد از گولدن توث.
altHouse Unknown خاندان لنت.
altHouse Unknown خاندان لنتل.
altHouse Unknown خاندان لنی.
House Lannister.png خاندان لنیستر از کسترلی راک.
altHouse Unknown خاندان لنیستر از لنیسپروت.
House Lorch.png خاندان لورچ.
House Lydden.PNG خاندان لیدن از دیپ دن.
Marbrand.png خاندان ماربند از اشمارک.
House Moreland.PNG خاندان مورلند.
House Myatt.PNG خاندان میات.
House Westerling.PNG خاندان وسترلینگ از صخره.
House Vikary.PNG خاندان ویکاری.
Hetherspoon.PNG خاندان هدر اسپون.
Hamell.PNG خاندان همل.
Hawthorne.jpg خاندان هاوترون.
Yarwyck.png خاندان یارویک.
Yew.PNG خاندان یو.


منابع