خاندان لنیستر

از دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش
(تغییرمسیر از لنیستر)
خاندان لنیستر از کسترلی راک
House Lannister.png
نشان شیر طلایی در زمینه قرمز
شعار غرش مرا بشنو!
جایگاه کسترلی راک
لرد فعلی
منطقه سرزمین های غربی
عنوان لرد کسترلی راک (Lord of Casterly Rock)

سپر لنیسپورت (Shield of Lannisport)
محافظ غرب (Warden of the West)

پادشاهان صخره (King of the Rock) (سابق)
لرد بالا دست خاندان براتیون از بارانداز پادشاه
شاخه ها خاندان لنیستر از لنیسپورت (House Lannister of Lannisport)
خاندان لنیستر از دری (House Lannister of Darry)
سلاح اجدادی برایت رور (Brightroar) (گمشده)
بنیانگذار لن زیرک (Lann the Clever)
تاریخ شکل گیری عصر قهرمانان (Age of Heroes)
تایوین لنیستر اثر Nacho Molina

خاندان لنیستر از کسترلی راک (House Lannister of Casterly Rock) یکی از خاندان های بزرگ هفت پادشاهی (Seven Kingdoms) و خاندان اصلی سرزمین های غربی (Westerlands) هستند. مقر اصلی آنان در کسترلی راک (Casterly Rock) است، همچنین شاخه ای از این خاندان در همان نزدیکی و در لنیسپورت (Lannisport) ساکن هستند. نشان آنها شیر طلایی در زمینه قرمز است.[۱] شعار رسمی خاندان «غرش مرا بشنو!» است، با این حال شعار غیر رسمی نیز وجود دارد که به همان اندازه شناخته شده است، «یک لنیستر همیشه قرض اش را میپردازد».[۲][۳]

لنیسترها تا زمان فتح تارگرین ها (Targaryen conquest) به عنوان پادشاهان صخره (King of the Rock) حاکم سرزمین های غربی (Westerlands) بودند، پس از شکست و تسلیم شدنشان به تارگرین ها به آنان اجازه داده شد تا لرد بالا دست سرزمین های غربی باقی بمانند. این خاندان در دوره حاکمیت تایتوس (Tytos) دچار مشکلات و ضعف زیادی شده بود، اما توسط تایوین (Tywin) توانستند به شکوه سابق خود برسند. لنیسترها ثروتمندترین خاندان در هفت پادشاهی (Seven Kingdoms) اند، به این علت که بخشی بزرگ بسیاری از معادن طلا را تحت کنترل خود دارند، با این وجود به هیچ وجه نمیتوان گفت که آنان بزرگترین قلمرو در پادشاهی را دارند.

تاریخچه

لنیسترها از تبار ماجراجویان اندال (Andal) اند که از طریق ازدواج با دختر پادشاه صخره (King of the Rock) نسبشان به او میرسد، خود پادشاهان صخره از تبار لن زیرک (Lann the Clever) بوده اند، یک حقه باز افسانه ای از عصر قهرمانان (Age of Heroes) که کسترلی ها (Casterlys) فریب داد تا کسترلی راک (Casterly Rock) را به او بدهند.[۴]

لنیسترها تا زمان فتح تارگرین ها (Targaryen conquest) پادشاهان صخره (King of the Rock) بودند. پس از جنگ دشت آتش (Field of Fire)، شاه لورن (Loren) تسلیم تارگرین ها شد و به او اجازه داده شد تا لرد بالا دست سرزمین های غربی (Westerlands) باقی بماند.[۵]لنیسترها ثروتمندترین خاندان در هفت پادشاهی (Seven Kingdoms) اند، به این علت که بخشی بزرگ بسیاری از معادن طلا را تحت کنترل خود دارند. خاندان لنیستر زمانی دارای یک شمشیر شاخته شده از فولاد والریایی (Valyrian Steel) و اجدادی به نام برایت رور (Brightroar) بودند، اما مدت زیادی است که آن را از دست داده اند.[۶]

در شورش بلک فایر (Blackfyre)، لرد دامون لنیستر (Damon Lannister) به تارگرین ها (Targaryens) وفادار باقی ماند، فرمانده بزرگ شورش، سر کونتین بال (Quentyn Ball) او را در خارج دروازه های لنیسپورت (Lannisport) شکست داد.

بعد ها، این خاندان در دوره حاکمیت تایتوس (Tytos) دچار مشکلات و ضعف زیادی شد. ضعف تایتوس به اتباع او اجازه میداد تا در برابر او قلدری بکنند و دست به نافرمانی بزنند. سرانجام پسرش تایوین (Tywin) پرچمداران سرکش را به زانو در آورد و خاندانشان را به شکوه سابق خود رساند. کمی پس از آن، تایوین توسط ایریس دوم (Aerys II) به عنوان دست پادشاه (Hand of the King) انتخاب شد، او برای سالهای زیادی موقعیت خود را حفظ کرد. زمانی که ایریس توسط دنیس دارک لین (Denys Darklyn) گروگان گرفته شد، رویکرد محافظه کارانه تایوین موجب شد تا حل و فصل مناقشه به مدت شش ماه طول بکشد. این موضوع باعث شکل گیری پارانویا در ایریس شد و موجب شد که جدایی میان آن دو بیوفتد، در این میان، اشتیاق پادشاه برای جوانا (Joanna)، همسر،دختر عمو و محرم اسرار تایوین موجب تشدید شدن اختلافات میان آن دو شد. تایوین هرگز مرد شادی نبود، اما زمانی که همسرش جوانا در هنگام تولد فرزند سومشان، تیریون (Tyrion)، درگذشت بسیار غمگین شد، پس از مرگ جوانا، برادرش کوان (Kevan Lannister) دست راست او شد و خواهرش جنا (Genna) نقش مادر را برای فرزندان او ایفا کرد. برادر دوم او تایگت (Tygett) از آبله مرد، و دیگر برادرش گریون (Gerion) به سفری ماجراجویانه به والریا (Valyria) میرود، و درگر هرگز دیده نمی شود.

با وجود تلاش های تایوین برای اطمینان یافتن از به جا گذاشتن یک میراث قوی، زندگی در کسترلی راک (Casterly Rock) در بهترین حالت همراه با مشکلات فراوانی بود. فرزندان دوقلوی او سرسی (Cersei) و جیمی (Jaime) در سنین پایین زنای با محارم را یا یکدیگر آغاز کردند. سرسی زمانی که یک دوشیزه جوان بود، یک جادوگر جنگل (woods witch) به نام مگی قورباغه (Maggy the Frog) را ملاقات کرد، او آینده سرسی را پیشگویی کرد و دانه هایی از پارانویا را در او کاشت. سرسی دوست خود که شاهد پیشگویی بود را به قتل رساند. تیریون زمانی که 13 سال داشت، و همراه با جیمی بود دختری به نام تایشا (Tysha) را ملاقات و با او ازدواج کرد، ازدواجی که توسط لرد تایوین به سرعت و به طور وحشیانه پایان داده شد. جیمی، شوالیه ای جوان و امیدوار کننده برای تایوین بود، که توسط سر آرتور داین (Arthur Dayne) به این مقام نائل شد. تمام امیدهای تایوین (Tywin) وقتی جیمی به گارد پادشاه (Kingsguard) شاه ایریس دوم پیوست، نابود شد. پس از این اقدام (که شاه دیوانه (Mad King) وارث تایوین را از او گرفت)، همراه با امتناع شاه دیوانه به پیشنهاد تایوین مبنی بر ازدواج شاهزاده ریگار (Rhaegar) با سرسی، تایوین از مقام دست استفا میدهد. این حرکت در مقابل نقشه جیمی قرار داشت، زیرا که میخواست با پیوستن به گاردپادشاه به سرسی نزدیک باشد.(جیمی در بارانداز پادشاه (King's Landing) ماند در حالی که سرسی به کسترلی راک بازگشت)

در طول شورش رابرت (Robert's Rebellion)، لنیسترها تا اواخر جنگ بی طرف باقی ماندند. تنها پس از شکست شاهزاده ریگار (Rhaegar) در ترایدنت (Trident) بود که لرد تایوین برای پیوستن به رابرت براتیون (Robert Baratheon)، علیه خاندان تارگرین (Targaryen) حرکتی را انجام داد، غارت بارنداز پادشاه (Sack of King's Landing). زمانی که ارتش لنیسترها به بارنداز پادشاه رسید فرد وفادارشان استاد اعظم پایسل (Grand Maester Pycelle) به شاه دیوانه (Mad King) پیشنهاد داد تا دروازه ها را باز کند. در آنجا سر جیمی لنیستر، درحالی که هنوز عضوی از گارد پادشاه (Kingsguard) بود، ایریس، آخرین تاجدار خاندان تارگرین را کشت. در همین حال، شوالیه های تایوین باقی بازماندگان خاندان تارگرین را در پایتخت کشتند تا وفاداری خودشان را به رابرت اثبات کنند.[۷] پس از آن، دختر تایوین سرسی پادشاه رابرت ازدواج کرد. این ازدواج و افزایش میزان طلاهایی که رابرت به تایوین مقروض بود منجر به افزایش قدرت لنیستر ها شد. بیشتر انرژی لرد تایوین صرف این میشد تا اطمینان یابد تمام بستگان او وظیفه خود را برای حمایت از نام خانوادگیشان به خوبی انجام میدهند.

بازی تاج و تخت

خیلی ها نمیدانند، که فرزندان لرد تایوین (Tywin) ملکه سرسی (Cersei) و سر جیمی (Jaime)، از مدت ها پیش، با یکدیگر رابطه عاشقانه داشتند و هر سه فرزند سلطنتی، پادشاه رابرت (King Robert)، در واقع فرزندان جیمی اند. لرد ادارد استارک (Eddard Stark) و همسرش کتلین تالی (Catelyn Tully) به لنیسترها در قتل دست سابق، لرد جان ارن (Jon Arryn) و همچنین تلاش برای به قتل رساندن برن (Bran) پسرشان، مشکوک میشوند. مورد دوم درست است، زیرا که پسر شاهد زنای آن دو بود.

بانو کتلین در مسافرخانه کراس رودز (Crossroads) تیریون لنیستر (Tyrion Lannister) را اسیر میکند و او را به دادگاه دره میبرد، این موضوع باعث میشود، لرد لنیستر مهاجمینش را به اراضی تالی (Tully) مفرستد، به این امید که به دنبال این حرکت لرد استارک (Lord Stark) به میدان نبرد بیاید و او را برای تبادل با تیریون اسیر بگیرد. با این حال، ادارد در خیابان های بارانداز پادشاه (King's Landing) در کمین سر جیمی میوفتد و در حین غوغا مجروح میشود، در نتیجه مردان دیگری را به جای خود ارسال میکند.

تیریون با زیرکی از محکمه فرار میکند، با این حال به دنبال فتنه ای که در بارانداز پادشاه شکل میگیرد (دستگیری ادارد توسط سرسی) جنگ ادامه پیدا میکند. جیمی و تایوین، چندین پیروزی در نبرد های پی در پی سرزمین های رودخانه (riverlords) بدست می آورند، اما تالی ها به سرعت با پسر ادارد، راب (Robb) و مهمانان شمالیشان، در برابر لنیستر ها متحد میشوند.

تایوین یورش ارتش استارک ها را تحت فرماندهی لرد روس بولتون در نبرد گرین فورک (Battle of the Green Fork) دفع میکند، اما این نیرو تنها برای گمراه سازی تایوین بود. با گمراه شدن او، راب با یک حمله غافلگیر کننده جیمی را اسیر میکند و محاصره ریورران (Riverrun) در هم مشکند.

در همین حال سرسی (Cersei) برای فرزندانش نگران است زیرا اگر استارک به رابرت در مورد پدر واقعیشان اطلاع بدهد آنها در خطر میوفتند. او پسر عمویش لنسل لنیستر (Lancel Lannister)، شرابدار رابرت، را همراه شاه برای شکار گراز میفرستد تا در هنگام شکار شرابی بسیار قوی بدهد و هوشیاریش را از او بگیرد، در نتیجه رابرت در هنگام شکار یک زخم مهلک دریافت میکند.

خیلی زود پسر سرسی و جیمی، جافری (Joffrey) پادشاه میشود، و دستور اعدام لرد استارک (Lord Stark) را میدهد که با این کار شانس هرگونه صلحی را برباد میدهد. جیمی، با وجود غیبتش به مقام لرد فرمانده گارد پادشاه (Lord Commander of the Kingsguard) ترفیع میابد و تایوین به عنوان دست پادشاه (Hand of the King) انتخاب میشود، اما او تیریون (Tyrion) را جای خود میفرستد تا در حالی که او در سرزمین های رودخانه (Riverlands) مشغول نبرد است، تیریون وظایف دست را انجام دهد. در همین حال برادران رابرت، استنیس (Stannis) و رنلی براتیون (Renly Baratheon)، هر کدام به ادعای جافری (Joffrey) برای تخت آهنین (Iron Throne) معترض اند و با او در حال رقابت هستند. در نتیجه جنگ پنج پادشاه (War of the Five Kings) آغاز می شود.

نزاع شاهان

تیریون (Tyrion) و سرسی (Cersei) در حال رقابت با یکدیگر برای نفوذ بیشتر در بارانداز پادشاه (King's Landing) هستند، که تیریون دائماً با خنثی کردن نقشه های سرسی از او برتری میافتد. از روی نیاز شدیدی که به ایجاد یک اتحاد داشتند، تیریون برای اتحاد با خاندان مارتل (House Martell) تلاش میکند. بخشی از این تلاش شامل پیشنهاد ازدواج شاهزاده میرسلا (Myrcella) با ترایستین مارتل (Trystane Martell) میشود. هنگامی که کشتی شاهزاده اسکله را ترک میکند، گروه سلطنتی در راه بازگشت به قلعه در شورش بارانداز پادشاه (Riot of King's Landing) گرفتار میشوند، شورشی که عامل برانگیختنش شاه جافری (Joffrey) بود. جیمی (Jaime) با وجود تلاش هایی که برای آزادیش انجام شد، همچنان در سیاهچال ریورران (Riverrun) اسیر باقی ماند . در همین حال، سرسی در تخت خود پسر عمویش سر لنسل لنیستر (Lancel Lannister)را جایگزین او کرده بود. هنگامی که نیروهای های استارک به سمت سرزمین های غربی (Westerlands) روانه شدند، تایوین (Tywin) ارتشش را از هارن هال (Harrenhal) برای حمله به آنان جمع آوری کرد، اما دسترسی تایوین به سرزمینش توسط سر ادمور تالی (Edmure Tully) در نبرد فورد (Battle of the Fords) قطع شد. در نتیجه، ارتش شاه راب در سومین نبردش در برابر نیروهای لنیستری تحت فرماندهی سر استافورد لنیستر (Stafford Lannister) به نام نبرد اکس کراس (Battle of Oxcross) و سرزمین های غربی را مورد حمله قرار دادند. با این حال، تایوین به اندازه کافی به بارانداز پادشاه (King's Landing) نزدیک بود تا بتواند از شهر در برابر حمله قریب الوقوع پادشاه استنیس (Stannis) دفاع کند. با توجه به حضور تایوین، آماده سازی دفاعی شهر به وسیله تیریون و اتحاد جدیدشان با خاندان تایرل (House Tyrell)، لنیستر ها توانستند استنیس را در نبرد بلک واتر (Battle of the Blackwater) شکست دهند. با وجود اینکه، وقتی ملکه سرسی شاه جافری (King Joffrey) را از دیوارها به داخل قلعه برگرداند نزدیک بود ردا طلایی ها (Gold Cloaks) تارومار شوند و شکست بخورند. پس از نبرد، بسیاری از پرچمداران استنیس به جافری اعلام وفاداری کردند و لرد تایوین نیز اداره حکومت را بر عهده میگیرد. در همین حال کتلین استارک (Catelyn Stark)، پس از شنیدن خبر قتل فرزندانش به دست تیان گریجوی (Theon Greyjoy) خائن، در تلاشی مخفیانه برای باز پس گیری دخرانش سانسا (Sansa) و آریا (Arya)، جیمی را از اسارت آزاد میکند. او نمیداند که آریا مدت ها پیش از بارانداز پادشاه فرار کرده است.

یورش شمشیر ها

تایوین (Tywin) در خواست تیریون (Tyrion) مبنی بر معرفی او به عنوان وارث راک را رد میکند و به جایش او را ارباب سکه (Master of Coin) اعلام میکند، همچنین به خاطر ادعای سانسا اسنارک (Sansa Stark) از وینترفل (Winterfell) و گرفتن شانس تایرل ها (Tyrells) برای به عقد در آوردن سانسا با ویلاس تایرل (Willas Tyrell)، او تیریون را مجبور به ازدواج با سانسا میکند. تایوین همچنین برادرش و دست راستش، سر کوان لنیستر (Kevan Lannister)، را به عنوان ارباب قانون (Master of Laws) معرفی میکند. تایوین همچنین جافری و مارجری تایرل (Margaery Tyrell) را نامزد اعلام میکند و تلاش میکند تا سرسی (Cersei) دوباره ازدواج کند، این دفعه با ویلاس تایرل، اما لرد میس (Mace) تحت فشار مادرش درخواست او را رد میکند. سرسی از شورا خارج میشود و وظایفش به عنوان نایب السلطنه پادشاه جافری به پایان میرسد. تایوین همچنین عنوان محافظ شرق (Warden of the East) را به خاندان ارن (Arryn) بازمیگرداند، عنوانی که پس از مرگ جان ارن (Jon Arryn) به جیمی لنیستر (Jaime Lannister) داده شده بود، تایوین پس از اینکه میشنود سیتادل (Citadel) قصد دارد عموی میس تایرل را جایگزین پایسل (Pycell) کند، عنوان او را دوباره به او بازمیگرداند.

هنگامی که تایوین اطلاع میابد که راب استارک (Robb Stark) با دختر یکی از پرچمداران او، به نام جین وسترلینگ (Jeyne Westerling) ازدواج کرده است، او به همراه مادر جین، لرد والدر فری (Walder Frey) خوار شده و لرد روس بولتون (Roose Bolton) فرصت طلب، برای سرنگونی پادشاه شمال شروع به توطئه میکند. این خیانت در عروسی ادمور تالی (Edmure Tully) و یکی از دختران فری در دو قلوها (The Twins) انجام میشود، زمانی که راب، بانو کتلین (Catelyn) و بسیاری از دیگر میهمانان تحت حق مهمان به قتل میرسند. استارک ها (Starks) و تالی ها (Tullys) از قدرت برکنار شدند، و به ترتیب خاندان بولتون (House Bolton) و خاندان بیلیش از هرنهال (House Baelish of Harrenhal) تحت حمایت لنیسترها جایگزین آنها شدند. بسیاری از پرچمداران آنها با بی میلی به صلح پادشاه تن دادند. با مرگ رنلی (Renly) و راب، شکست استنیس (Stannis) و پیروان اندکش، و تمرکز گریجوی ها (Greyjoys) بر روی شمال (The North)، لنیسترها در اوج قدرت خود قرار گرفتند.

هنگامی که شاه جافری (Joffrey) به طور غیر منتظره در جشن عروسی خود به قتل میرسد، سرسی (Cersei) به اشتباه تیریون (Tyrion) را متهم به قتل میکند. تایوین یکی قاضیان در دادگاه میشود، به همراه میس تایرل (Mace Tyrell) و شاهزاده اوبرین مارتل (Prince Oberyn Martell)، افعی سرخ از دورن (Dorne). پس از حضور یک گروه شاهد برای متهم کردن تیریون در دادگاه، از جمله کسانی که او فکر میکرد دوستان او هستند، او خواستار یک محاکمه از طریق مبارزه میشود. از آنجایی که سر گرگور کلگان (Gregor Clegane) به عنوان مبارز سلطنتی منصوب میشود، شاهزاده اوبرین مارتل در تلاشی برای گرفتن انتقام خواهرش شاهزاده ایلیا، که در غارت بارانداز پادشاه (Sack of King's Landing) به دست گرگور کشته شده بود، به عنوان مبارزه تیریون در محاکمه سرکت میکند. اوبرین شکست میخورد و تیریون محکوم به مرگ میشود. در همین حال، جیمی (Jaime) به همراه برین از تارت (Brienne Tarth)، شوالیه قسم خورده بانو کتلین (Catelyn)، در راه آمدن به بارانداز پادشاه (King's Landing) است. در طول راه، جیمی (Jaime) دست شمشیر زنی خود را به دستور وارگو هوت (Vargo Hoat)، از مزدوران در خدمت خاندان استارک که هرن هال (Harrenhal) در تملک خود دارد، از دست میدهد. جیمی در حالی به پایتخت بازمیگردد که تبدیل به مرد دیگری شده و به طور فزاینده ای در تضاد با خانواده اش است. او با لرد تایوین (Tywin) بگو بگو میکند، و از استعفا دادند از گارد پادشاه (Kingsguard) و تبدیل شدن به وارث کسترلی راک (Casterly Rock) امتناع میکند. قبل از اعدام تیریون، جیمی او را از سلولش آزاد می کند. تیریون (Tyrion) خیانت سرسی را برای او آشکار میسازد و به دروغ مسئولیت مرگ جافری را می پذیرد. تیریون در طول فرار خود، لرد تایوین را با کمان صلیبی به قتل میرساند.

ضیافتی برای کلاغ ها

پس از مرگ تایوین، سرسی دوباره نایب السلطنه میشود، این بار برای تامن تازه تاجگذاری کرده اثر Magali Villeneuve. © Fantasy Flight Games

مرگ تایوین (Tywin) بر چشم انداز قدرت رو به صعود لنیسترها وقفه میندازد. سرسی (Cersei) این بار نایب السلطنه پسر جوانترش تامن (Tommen) که تازه تاج گذاری کرده است میشود و بر آن میشود تا ثابت کند از پدرش حکمران بهتری است. او از برنامه های پدرش چشم پوشی میکند و شورای کوچک (small council) را با نوکرانش پر می کند. سرسی به عنوان ملکه نایب السلطنه، تلاش می کند تا جیمی (Jaime) را به عنوان دست پادشاه (Hand of the King) منتصب کند، اما او قبول نمیکند - سرسی در پاسخ به جیمی میگوید این یک احمق بوده که همیشه او را دوست داشته. اتهام پس از مراسم تشییع جنازه تایوین، سرسی، جیمی را تحریک میکند تا به نبرد در سرزمین های رودخانه (Riverlands) پایان دهد، ماموریت جیمی با پایان دادن به محاصره ریورران (Siege of Riverrun) آغاز میشود. جیمی در اردوگاه، تلاش می کند تا با دست چپش در شمشیر زنی مهارت پیدا کند و با پسر عمویش لنسل (Lancel) در دری (Darry)، مقابله کند، کسی که اخیراً لرد دری (Darry) شده بود اما به گروه مبارزان ایمان (Faith Militant) سوگند خورده بود.

کوان لنیستر (Kevan Lannister) سرسی (Cersei) را به عنوان بانوی کسترلی راک (Casterly Rock) به رسمیت میشناسد. سرسی نیز او را به عنوان دست پادشاه معرفی میکند، مقامی که او نمیپذیرد و میخواهد تا به مقام نایب السلطنه نائل یابد. سرسی حاضر به رها کردن قدرت نمیشود و برای تحقیر سر کوان، سر دیون لنیستر (Daven Lannister) را به مقام محافظ غرب (Warden of the West) منصوب میکند و سر دیمیون (Damion) را به قلعه بانی کسترلی راک می گمارد. در نهایت سرسی سر هریس سویفت (Harys Swyft) را برای مقام دست انتخاب میکند، چرا که او یک مرد سر به زیر و گروگانی در برابر سر کوان است. سرسی جایزه ای برای سر تیریون (Tyrion) قرار می دهد که منجر به مرگ تعداد زیادی از کوتوله های بی گناه در سراسر پادشاهی به دست مردانی که سعی میکنند به پول و مقام برسند، میشود. با وجود ازدواج تامن (Tommen) با ملکه مارجری (Margaery)، سرسی شروع به توطئه در برابر تایرل ها (Tyrells) میکند، چرا که مشکوک است آنها در حال دسیسه چینی علیه او هستند. او یک خدمتکار که مشکوک به جاسوس بودنش است را به همراه جسد گرگور کلگان (Gregor Clegane) (کشته شده توسط نیزه مسموم افعی سرخ) به لرد کیبورن (Qyburn)، استاد شیطانی سابق و ارباب نجواهایش (Master of Whisperers) میدهد، تا بر روی آنها آزمایش های پیچیده و جادوییش را انجام دهد. ملکه مارجری می خواهد که برادرش لوراس تایرل (Loras Tyrell) استاد آموزش مبارزه شاه تامن بشود، پیشنهادی که سرسی آن را قاطعانه رد میکند. هنگامی که مردان آهن (ironmen) به فرمان یورون گریجوی (Euron Greyjoy) ریچ (Reach) را مورد تهاجم قرار میدهند، سرسی خواسته سر لوراس که مقام فرماندهی محاصره دراگون استون (Dragonstone) است را به او اعطا میکند، به این امید که او سریعاً به قلعه هجوم ببرد و ناوگان ردواین (Redwyne) را آزاد سازد. امید او برآورده میشود، گرچه که بنا به گزارش ها شوالیه گل ها با روغن جوشان آسیب دیده است.

برای بالا بردن بودجه ساخت ناوگان جدید سلطنتی، سرسی (Cersei) از پرداخت بدهی های سلطنتی سر باز میزند، در نتیجه باعث عصبانی شدن بانک آهنین براووس (Iron Bank of Braavos)، مذهب هفت (Faith of the Seven) و همچنین سپتون اعظم (High Septon) میشود. سرسی با اجازه دادن به بازگشت مبارزان ایمان (Faith Militant) تلاش می کند تا سپت (Sept) را آرام کند، اما سپتون اعظم جدید، او را به جرمهای زنا، قتل و گناهان بیشمار دیگری دستگیر میکند. سرسی نامه ای پر شور برای جیمی (Jaime) می نویسد، و از وی میخواهد در محاکمه از طریق مبارزه از او دفاع کند، اما او نامه را بدون هیچ واکنشی می سوزاند. لرد اورتون مری ودر (Orton Merryweather)، که جایگزین هریس سویفت(Harys Swyft) به عنوان دست پادشاه شده بود، از پایتخت میگریزد و در همان حین سویفت (که در حال حاظر ارباب سکه است) و استاد اعظم پایسل (Grand Maester Pycelle) کنترل امور شاه تامن (Tommen) را بر عهده میگیرند و از کوان لنیستر درخواست میکنند تا بارانداز پادشاه (King's Landing) بازگردد و عنوان لرد نایب السلطنه را بر عهده بگیرد.

رقصی با اژدهایان

اعضای شناخته شده ی خاندان در پایان قرن سوم

اعضای شناخته شده لنیستر در طول وقایع شرح داده شده در نغمه ای از یخ و آتش عبارت اند از:

شجره نامه

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دمون
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تایبالت
 
 
 
 
 
 
 
 
 
جرالد
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سارله
 
تایبالد
 
تیون
 
تایتوس
 
جین ماربند
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
جیسون
 
مارلا پرستر
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تایوین
 
جوانا*
 
 
 
 
 
 
 
کوان
 
دورنا سویفت
 
جنا
 
امون فری
 
تایگت
 
دارلسا ماربند
 
گریون
 
استفورد
 
همسری ناشناس
 
جوانا*
 
دامیون
 
شیرا
کریک‌هال
 
مارگوت
 
تیتوس
پیک
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
رابرت
براتیون
 
سرسی
 
جیمی
 
تیریون
 
لنسل
 
ویلم
 
مارتین
 
جینی
 
تایرک
 
ارمسانده هی فورد
 
جوی
هیل
 
دون
 
سرنا
 
میریله
 
لوسیان
 
لانا
 
آنتاریو جاست
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
جافری
براتیون
 
میرسلا
براتیون
 
تامن
براتیون
 
مارجری
تایرل
 
 
 
 
 


دیگر اعضا

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برادر
بزرگ تر
 
تایتوس
 
کوچک تر
برادر
 
 
 
 
 
عمو زاده ها
 
 
 
 
 
عمو زاده ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
شاخه اصلی
 
تایوین (شاخه اصلی)
 
جوانا
 
استافورد
 
دیمیون
 
شیِرا
کریک هال
 
مارگوت لنیستر
 
تیتوس
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دوان
 
سِرِنا
 
مایریلا
 
لوسیون
 
لانا
 
انتاریو
جاست
 
 
 

خدمه

در کسترلی راک


در بارانداز پادشاه

  • لام (Lum) و لستر (Lester)، شناخته شده با نام «لستر قرمز»، هوک (Hoke)، شناخته شده با نام «هوک اسب پای»، شورتیر (Shortear)، پاکنز (Puckens)، همگی عضو گارد ردا قرمز.

ارجاعات در کتاب ها

دانک و اگ

نغمه ای از یخ و آتش

خاندان های سوگند خورده و خاندان های سابق

نقل قول ها

یک خانواده بسیار جاه طلب[۸]

ادارد استارک

لنیسترها به راحتی دشمن درست میکنند اما سخت تر برای نگهداشتن دوستانشان تلاش میکنند[۹]

—هالدون، نصف استاد

تمام لنیستر ها برای بدست آوردن افتخار احمق نیستند[۱۰]

—سر کوان لنیستر به سر جیمی لنیستر

منابع