برج شادی

برج شادی اثر Henning Ludvigsen, FFG©.

برج شادی[۱] (Tower of Joy)، برجی مدور شکل می‌باشد که در نواحی شمالی کوهستان سرخ (Red Mountains) در دورن (Dorne) قرار دارد.[۱] برج در گذرگاه شاهزاده (Prince's Pass) [۲] قرار گرفته است، و کینگز گریو (Kingsgrave) در جنوب و نایت سانگ (Nightsong) در شمال آن واقع اند.[۳]

تاریخچه

نام برج شادی توسط ریگار تارگرین (Rhaegar Targaryen) بر روی این برج گذاشته شد. او از این برج برای پنهان ساختن لیانا استارک (Lyanna Stark) پس از آنکه او را ربود استفاده کرد. پس از آنکه ریگار به دستور پدرش ایریس تارگرین (Aerys Targaryen) برای جنگ با رابرت براتیون (Robert Baratheon) شورشی راهی شد، لیانا همچنان در برج باقی ماند.

در پایان جنگ، ادارد استارک (Eddard Stark) به همراه شش تن از همراهانش (هاولند رید (Howland Reed)، لرد ویلام داستین (Willam Dustin)، ایتن گلاور (Ethan Glover)، مارتین کسل (Martyn Cassel)، تیو وول (Theo Wull) و سر مارک رایسول (Mark Ryswell)) به پای برج رسیدند. آنان در آنجا دیدند که از برج توسط سه تن از اعضای گارد پادشاهی (Kingsguard) (سر آرتور داین (Arthur Dayne)، سر اوسول ونت (Oswell Whent) و لرد فرمانده جرالد های تاور (Gerold Hightower)) محافظت می شود. ادارد و هاولند تنها بازماندگان نبرد شکل گرفته در پای برج بودند. ادارد استارک برج را خراب کرد و در محل آن مقبره ای برای آن هشت نفر که کشته شده بودند ساخت.

منابع و ارجاعات