استورمز اند

از دانشنامه نغمه ای از یخ و آتش
استورمز اند
قلعه افسانه ای ، پایتخت منطقه ای
Storm s end by feliche.jpg
مکان وستروس ، سرزمین های طوفان
حاکم خاندان دارندون(سابق)
خاندان براتیون ، لرد فئودال.
مذهب مذهب هفت
بنیانگذار عصر قهرمانان
سرزمین های طوفان و استورمز اند
سرزمین های طوفان و استورمز اند
استورمز اند
سرزمین های طوفان و استورمز اند
النای در حال محافظت از دارن
اثری از Roman Papsuev
استورمز اند در راهنمای HBO از بازی تاج و تخت

استورمز اند یکی از مستحکم ترین قلعه ها در هفت پادشاهی (Seven Kingdoms) می باشد.مقر اصلی خاندان براتیون (House Baratheon) و قبل از آن مقر اجدادی پادشاهان طوفان (Storm Kings) در هزار سال گذشته است.گفته می شود جادویی قدیمی در دیوارهای بلند این قلعه وجود دارد ، و مانع عبور هر جادویی از آن می شود.همچنین به عنوان قلعه دارن مرتد نیز شناخته می شود.[۱]

ویژگی ها

استورمز اند یکی از مستحکم ترین قلعه ها در هفت پادشاهی است.این قلعه توسط دیوارهای بیرونی عظیمی که به ارتفاع صد فوت و ضخامت نزدیک به 80 فوت در ضخیم ترین قسمت و در نازک ترین قسمت در اطراف دریا با ضخامت 8 فوت احاطه شده است.دیوارها از از یک دوره سنگ با یک هسته داخلی از شن و ماسه تشکیل شده است.دیوار صیقلی و منحنی شکلش باعث شده است که باد بتواند به راحتی بی نشان به حرکت در آید.در قسمت دریایی فاصله دیوار تا دریا به 150 فوت میرسد.

این قلعه متشکل از یک کنگره بزرگ تاجی که یک بارو توانمند است ، که حتی میتواند دشمن را از دور دست ها ببینید ، از راه دور این کنگره چون مشتی گره کرده به سوی آسمان است.این برج آنقدر بزرگ است که به راحتی میتواند قسمت های چون انبار غذا ، سرباز خانه ، اسلحه خانه ، سالن جشن و حتی اتاق خدایان را نیز در خود همزمان جای دهد[۲].بر دیوارهای این قعله میتوان نشان های از جادویی قدیمی را نیز مشاهده کرد.قسمت دریایی قلعه بر روی صخره سفید مشرف به دریا ایستاده است ، درست در زیر آن یک غار به سمت قلعه وجود دارد کرد که امروز مسدود شده است.

تاریخچه

قلعه عظیم استومز اند قرن هاست که ایستاده است ، حتی با وجود آب و هوای وحشتناکش و خلیج کشتی شکن (Shipbreaker Bay) هزارن سال است که ایستادگی کرده است.افسانه ها ادعا می کنند که قلعه توسط دارن (Durran) ، اولین پادشاه طوفان (Storm King) در زمان عصر طلوع (Dawn age) ساخته شده است ، کسی که جنگ بر علیه خدایان را پس از قتل عام خانواده و میهمانانش در جشن عروسیش با دختر خدای دریا و الهه باد النای (Elenei) اعلام کرد.برخی متقعدند دلیل مقاومت قلعه در برابر طوفان به زمان ساخت و ساز آن و استفاده فرزندان جنگل (Children Of The Forest) از جادوی خود برای ساخت دیوارهای قلعه برمیگیرد ، که این جادو اجازه میدهد که دیوار قلعه در برابر هر طوفانی مقاومت کند.برخی بر این باور اند که پسر جوان و بزرگ شده برندون معمار (Bran the Builder) در ساخت و ساز قلعه به دارن توصیه میکند.هرچند حقیقت امر هنوز نامشخص است.[۲]

استورمز اند ثابت کرده است که قلعه‌ی فوق العاده توانمندیست.در تاریخ طولانی خود هرگز سقوط نکرده است چه بر اثر محاصره و چه بر اثر طوفان های وحشتناکش. در جنگ های اخیر قلعه چندین بار محاصره شده است. آخرین طوفان شاه آرگیلاک متکبر (Argilac the Arrogant) دفاع چشمگیر قلعه خود را راه می کند و برای جنگیدن با اگان تارگرین اول (Aegon I Targaryen) در طول جنگ فتح (War of Conquest) به نبرد در محیط باز روی می آورد و طی نبردی با اوریس براتیون (Orys Baratheon) از او شکست می خورد و کشته می شود. در طول شورش غاصب (War of the Usurper)، استورمز اند به مدت یک سال توسط میس تایرل (Mace Tyrell) از طریق زمین و توسط پکستر ردواین (Paxter Redwyne) لرد آربر (Arbor) از طریق دریا محاصره شده، به طوری که تمام ارتباطات با بیرون قلعه چه از طریق دریا و چه از طریق زمین قطع می شود.از آنجا که خاندان براتیون (House Baratheon) در شورش با تخت آهنین (Iron Throne) بود، جان کانینگتون (Jon Connington) دست پادشاه ایریس دوم (Aerys II) احتمالا پس از سقوط قلعه و پایان شورش به عنوان لرد استورمز اند انتخاب می شد.[۳]با این حال استنیس براتیون، فرمانده مدافعان قلعه، حاضر به تسلیم خود و مردانش نشد و با خوردن موش زندگی خود را سپری کردند. یک قاچاقچی به نام داووس سی ورث (Davos Seaworth) از خط محاصره ی ردواین ها (Redwyne) می گذرد و پیاز و سایر مواد غذایی را به ساکنان قلعه می رساند. این محموله به استنیس براتیون و سربازانش کمک کرد تا به مقاومتشان ادامه دهند، تا آن که ادارد استارک (Eddard Stark)می رسد و محاصره را برمیدارد.

پس از آنکه رابرت براتیون پادشاه شد او قعله ثروتمند استورمز اند را به برادر کوچکترش یعنی رنلی داد و استنیس را به عنوان فرمانده و لرد دراگون استون فقیر گماشت، که باعث شد سال های بسیار تلخی در بخش زندگی استنیس ثبت شود. زمانی که رنلی در بارانداز پادشاه به عنوان ارباب قانون (Master of Laws) به سر می برد استورمز اند به دست کورتنی پنروس (Cortnay Penrose) اداره می شد.

رویدادهای اخیر

نزاع شاهان

© Fantasy Flight Games
همچنین نگاه کنید به : محاصره استورمز اند (299)

در طول جنگ پنج پادشاهی (War of the Five Kings) بسیاری از قلعه ها‌ی سوگند یاد کرده به استومرز اند در کمک به رنلی یک نیروی قابل توجهی برای حمایت از اداعای او برای تخت آهنین (Iron Throne) گرد اوردند.پس از مرگ رنلی ، قلعه بان سر کورتنی پنروس (Cortnay Penrose) حاضر به تسلیم نشد ، زیرا از بلایی که ممکن بوداستنیس سر ادریک استورم ، حرام زاده ی رابرت آورد، می ترسید . ملیساندر میخواست با تولد یک سایه پنروس را ترور کند ، اما به دلیل اینکه دیواری های قلعه مانع از ورود سحر و جادوی او میشد او توسط داووس سی ورث (Davos Seaworth) به صورت قاچاقی به زیر قلعه منتقل شد تا بتواند بدون دفع جادویش کارش را انجام دهد[۴].پس از مرگ پنروس لرد الوود میدوز به عنوان قلعه بان انتخاب شد و قلعه را تسلیم نیروهای استنیس کرد.پس از آن استنیس سر گیلبرت فارینگ (Gilbert Farring) را قلعه بان جدید استورمز اند کرد ، او میدوز را به عنوان فرمانده دوم خود و عموی خود سر لوماس استرمونت (Lomas Estermont) انتخاب کرد.قبل از حرکت به سوی بازانداز پادشاه (King's Landing) ، استنیس تمام جنگل خدایان (godswood) را سوزاند و آن را به ارباب روشنایی (Lord of the Light) پیش کش کرد.[۵]

ضیافت کلاغ ها

رقصی با اژدهایان

فصل های که در استورمز اند رخ داد

نقل قول ها

استورمز اند مکانی قدیمی است .در اینجا ستون هایی وجود دارد که از جادوی قدیمی ساخته شده اند.دیوارهای تاریک و باستانی که مانع از عبور هر سایه‌ی باستانی از خود می شود[۴].

ملیساندر به داووس

استنیس براتیون : من به شما به موقع هشدار میدم. اگو منو مجبور کنید که قلعه ام رو با طوفان بگیرم، از من انتظاررحم نداشته باشید. من شما رو به خاطر خیانت دار میزنم، همتون رو.

کورتنی پنروس: طوفانتون رو نشون بدید سرورم، و فرابخوانید، و همچنین به یاد بیارید نام قلعه تان را[۴].

استنیس براتیون به کورتنی پنروس

منابع و یادداشت ها

  1. پرنسس و ملکه
  2. ۲٫۰ ۲٫۱ نزاع شاهان، فصل 31، کتلین.
  3. در ضمیمه رقص با اژدهایان در لیست جان کانینگتون "به عنوان لرد استورمز اند " یاد شده است.
  4. ۴٫۰ ۴٫۱ ۴٫۲ نزاع شاهان، فصل 42، داوس.
  5. نزاع شاهان، فصل 49، تیریون.